slv.AquaFans.ru

Uhorky a púpavy ako potrava pre ryby

Rovnako ako všetci akvaristi, donedávna sa mi darilo živé, mrazené a umelé krmivo pre akvarijné ryby. Ale v lete som sa snažil dať obyčajné žihľavy (a to aj potom nie loviť, ale pestovať ampulky) a zrazu som videl reakciu rýb.

Prvý deň ju ignorovali, ale druhý chudobný púpava trápil dokonca skaláre. Áno, dokonca s takou chuťou, ktorú som si uvedomil - je potrebné a dôležité zeleninové jedlo pre ryby.

V poslednom čase bolo kŕmenie akvarijných rýb problematické, často až ťažké. Celá škála krmiva bola zredukovaná na život (krvavé červy, kanáliky atď.) A sušená dafnie cyklopmi. Posledne menované sú v podstate sušené škrupiny a nemajú žiadnu nutričnú hodnotu.

Nadšenci sa nevzdávali a trávili voľný čas v rybníkoch a riekach, kde chytili rôzne druhy hmyzu a vytvorili z nich vlastné jedinečné jedlo. Našťastie v súčasnosti takéto problémy neexistujú, výber krmiva pre akvarijné ryby je navyše obrovský. Tu a živé jedlo, mrazené a značkové.

Existuje však kombinácia úžitkovosti a jednoduchosti potravín, jedná sa o zeleninu a rôzne zelené. Aká je ich užitočnosť? Veľmi jednoduché: v prírode strava väčšiny druhov rýb (s výnimkou predných dravcov) pozostáva prevažne z rias a rôznych druhov znečistenia. Ak to chcete zabezpečiť, stačí si pozrieť video z rôznych prírodných rezervoárov. O jednoduchosti používania zeleniny, a tak je jasné.

Avšak predtým, ako hodíte zeleninu do akvária, neublíži vám, keď zistíte, ako ich variť a spracovať. O čom vám povieme ďalej.

Našťastie sa ich celkom ľahko zbavíte. Odrežte pokožku a nechajte iba mäkkú časť. Faktom je, že ryby sa nemôžu dostať na mäkké vlákna cez pokožku a produkt zbytočne vyhodíte. Navyše sa v ňom hromadí pesticídy, takže sa môžete pokojne rezať.

Ak máte na záhrade zeleninu, nemôžete si robiť starosti s pesticídmi, ale stále ich musíte vyčistiť. S bylinkami, ako sú žihľavy a púpavy je ešte jednoduchšie, stačí ich umyť. Len ich neroztrhajte v blízkosti ciest a diaľnic, vráťte sa tam, kde nie je znečistená príroda.

Tepelné spracovanie

Po umytí zeleninového krmiva je potrebné ich často uvariť. Niektoré druhy môžu byť surové, ale väčšina z nich je pre ryby príliš tvrdá..

Ryby bez tepelného spracovania dobre jedia: uhorky, cuketa, jablká, mäkká tekvica, banány.

5738_6

Zvyšná zelenina sa najlepšie podáva blanšírovaná. Blanching je jednoduchý proces, stačí ho položiť do vriacej vody a minútu variť. Môžete tiež len posypať vriacu vodu, pokiaľ ide o bylinky.

Napríklad, žihľavy a púpavy dávam len tak, že ich vopred napijem vriacou vodou. Všimol som si, že počas prvých dní sa ich ryby prakticky nedotýkajú, ale keď sú dostatočne mokré, neroztrhnú ich.

Udržujte čisté

Aj keď nakrájate zeleninu na malé kúsky, ryby ešte nebudú jesť. Všimol som si, že zelenina začne kaziť vodu asi po 24 hodinách, a ak sa neodstránia, bude zreteľne zakalená. Púpavy a žihľavy však nijako neovplyvnili počas prvých dní ich ryby odmietli jesť. Zrejme boli dosť tvrdí.

Napriek tomu monitorujte kvalitu vody v akváriu a jedlo po jej zavedení do vody vyčistite deň. Inak môže dôjsť k veľmi silnému prepuknutiu baktérií..

Čo nakŕmiť?

Ak si nie ste istí, akú zeleninu môžete dať svojim rybám, tu sú hlavné možnosti.

Zelený hrášok je vhodný pre takmer všetky druhy rýb a konzumuje ho s radosťou, pretože pomáha jeho črevám pracovať. Trochu prevarený zelený hrášok je pre zlatú rybku zvyčajne nevyhnutný. Pretože majú stlačené deformované telo, sú vnútorné orgány stlačené, čo vedie k zápche a chorobe.

Ak potrebujete univerzálne riešenie vhodné pre všetky ryby vrátane sumcov, potom sú vhodné uhorky alebo cukety. Stačí ich nakrájať na kúsky, trochu ich uvariť a nechať ryby.

Ako som už povedal, ryby a trávy sú tiež vynikajúce, rovnako jednoduché ako púpavy a žihľavy. Princíp je rovnaký, oparenie a ponorenie do vody. Iba u mňa začnú jesť druhý deň, keď púpavy zvlhnú. Ale jedia veľmi dychtivo. Mimochodom, uhorky aj púpavy sú veľmi obľúbené slimákmi, ako sú ampulky a marises. V lete je pre nich lacný, výživný a cenovo dostupný top dressing..

Podrobné video s komentármi v angličtine, ale tiež také jasné:

Ako loď?

Najbežnejším problémom je vyskakovanie zeleniny. A akvaristi začínajú prichádzať s rôznymi zložitými riešeniami, ale najjednoduchšie je nasekať kúsok zeleniny na vidličku a ... to je všetko. Nevyskočí, nehrdzaví, ryby jedia.

Ale s bylinkami to tak jednoducho nefunguje, tvrdohlavo sa nechce uhryznúť. Púpavy som zabalil na vidlicu gumou, riešenie je nedokonalé, ale funkčné. Scalarias z nich stále odtrháva celé vrstvy a prenáša ich okolo akvária.

Zelenina a všeobecne akékoľvek zelené sú skvelým riešením pre tých, ktorí chcú diverzifikovať stravu svojich rýb. Vitamíny, zdravý tráviaci trakt, nedostatok zápchy, dostupnosť a nízka cena. Myslím si, že výber je zrejmý.

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Uhorky a púpavy ako potrava pre ryby