slv.AquaFans.ru

Všetko o tetra filtroch pre akvárium: prehľad, recenzie, odporúčania

Všetko o filtroch Tetra

Pri výbere filtra pre vaše akvárium sa niekto nedobrovoľne zaujíma, ktorý filter je lepší? Moderný trh s výrobkami akvária nám ponúka obrovský výber filtrov. Na jednej strane je to dobré, ale na druhej strane je množstvo sortimentu pre spotrebiteľa zmätené!

V súvislosti s vyššie uvedeným je potrebné poznamenať, že všetky akváriá sú individuálne. Každé akvárium má svoje vlastné špecifiká a vlastnosti, ktoré zase ovplyvňujú výber konkrétneho filtračného systému.

Napríklad v prípade veľkých akvárií s cichlidami sa vyžaduje silná a kvalitná filtrácia, v prípade malých akvárií alebo neresiacich sa akvárií by filtrácia mala byť mierna, v prípade bylinných akvárií musí byť filtrácia silná, ale tak, aby tok nenasadzoval zasadené rastliny..

Môžeme teda konštatovať, že najlepším filtrom pre vaše akvárium bude ten, ktorý je vybraný nielen z hľadiska sily (objem čerpanej vody - liter / hodina), ale ktorý bude presne vyhovovať vašim požiadavkám a špecifikám vášho akvária..

V tomto článku preskúmame celú škálu akváriových filtrov Tetra, ktoré sú, samozrejme, lídrom v tomto segmente. Filtre Tetra sú populárne, verejne dostupné a ich sortiment uspokojí požiadavky akvaristov. Preto si filtračná linka Tetra zaslúži osobitnú pozornosť. Dúfame, že informácie, ktoré zhromažďujeme, budú pre čitateľa užitočné a pomôžu mu správne sa rozhodnúť. Pokiaľ ide o nás, sľubujeme, že pri poskytovaní informácií budeme nestranní a objektívni..

Začnime teda preskúmaním najpopulárnejších sérií filtrov Tetra - externých filtrov Tetra Ex Plus. Séria je zastúpená štyrmi filtrami Tetra Ex 400, 600, 800, 1200 Plus, ktoré sa od seba líšia výkonom čerpadla a objemom čerpania vody..

Oficiálna webová stránka spoločnosti poskytuje o tejto sérii nasledujúce informácie:

Externý filter Tetra EX Plus

Ak majú byť ryby a rastliny zdravé, musí byť akváriová voda neustále vedená cez filtračný systém. Technológia filtra Tetra IEX vám umožňuje spoľahlivo a bezpečne odstrániť prebytočné živiny z vody pri zachovaní jej vysokej kvality.

Externý filter Tetra EX Plus:

- Poskytuje krištáľovo čistej a bezpečnej vode pre ryby, vďaka čomu sa akvárium stáva nezabudnuteľným koníčkom-

- Rýchle a ľahké čistenie filtračných médií-

- Mimoriadne výkonný a tichý filter-

- Sada obsahuje všetko, čo potrebujete pre rýchlu a jednoduchú inštaláciu, vrátane všetkých filtračných médií-

- Zahŕňa vodné čerpadlo na spustenie filtra a ventily na presnú reguláciu tlaku-

- Rýchly a bezpečný systém izolácie filtra od cirkulácie vody-

- Nastaviteľné pripojenia pre ľahké pripojenie hadice-

- Vybavený funkciou predbežného filtrovania na zníženie údržby-

- Certifikovaná kvalita TÜV / GS a 3-ročná záruka-

Teraz sa vráťme k pokynom a uvidíme, čo je tam napísané.

Inštrukcia Tetra EX Plus PDF-formát

Pozrime sa znova na propagačné video filtra Tetra EX Plus. Video nám pomôže vizualizovať predmet konverzácie:

Vo svojom mene, ako autor článku, chcem povedať, že som sám šťastný majiteľ Tetra EX 600 Plus, ktorý v tejto chvíli verne slúži v tomto akváriu: Aquascaping „Cez tŕne až po hviezdy“. Spokojný s filtrom: tichý, dalo by sa povedať, že je tichý, dobre sa filtruje a zároveň nevytvorí v mojej bylinkárke „búrku“ pomocou flauty..

Pozrime sa bližšie na túto sériu filtrov pomocou príkladu dobrého preskúmania fóra, ktoré používateľ uverejnil pod prezývkou „pek“ na Fórum Aquafanat. Obsahuje fotografie a pozíciu na filtri Tetra EX 1200 Plus, ako nový produkt v roku 2014..

Snažil som sa zaobchádzať s testovaním a vykazovaním tohto filtra s náležitou pozornosťou a usilovnosťou. filter Tetra EX 1200 Plus - novinka na trhu, na ktorej sa zlepšilo veľa vecí. Dúfam, že moja správa pomôže čitateľovi pri správnom výbere externého filtra od spoločnosti Tetra.

Skôr ako začnem opísať výsledky testovania, chcem čitateľom povedať, že testovací objekt - filter Tetra EX 1200 Plus patrí do rady nových, vylepšených externých filtrov svetovo známej spoločnosti Tetra..

Tetra je značka, ktorá je po celom svete veľmi populárna. A spoločnosť získala túto autoritu medzi akvaristami dlhoročnou prácou a bojom o vysoko kvalitné výrobky. Inžinieri spoločnosti neustále sledujú nové trendy v moderných akváriách a analyzujú rastúce požiadavky samotných akvaristov. To umožňuje spoločnosti Tetra vydávať nové špičkové produkty, ktoré požadujú akvaristi z celého sveta..

Testovaný externý filter Tetra EX 1200 Plus je produktom moderných technológií a inovatívnych inžinierskych riešení.

PRVÉ ZARIADENIE

Vonkajšia kontrola obalu a filtra Tetra EX 1200 Plus.

Balenie filtra nie je len farebná škatuľka! Toto je dobre premyslená inštrukcia na oboznámenie sa s funkciami tohto modelu filtra, ktorý zobrazuje technické špecifikácie a odporúčané inštalačné a spúšťacie obvody.

Grafika na obale uľahčuje pochopenie: čo, kde a ako. Prítomnosť pokynov v ruštine odstraňuje všetky problémy s porozumením schém a výkresov. To je obrovské plus.!

Chcel by som vás upozorniť na skutočnosť, že pred montážou a zaradením je lepšie dôkladne si preštudovať používateľskú príručku. Chráni vás to pred možnými poruchami a problémami..

Ďalším plusom je prítomnosť pohodlnej rukoväte na filtračnej krabici Tetra EX 1200 Plus, ktorá uľahčuje prenášanie filtra vo vašich rukách..

Nebudem sa podrobne zaoberať obalom. Chcel by som vidieť, čo je vo vnútri. Po rýchlej kontrole sa okamžite ukázalo, že filter Tetra EX 1200 Plus sa výrazne vylepšil a aktualizoval. Prvé závery z Tetra EX 1200 Plus boli okamžite pozitívne. A naraz na niekoľkých pozíciách je filter Tetra EX Plus v porovnaní s filtrami iných značiek jednoznačne vpredu.

ÚDAJE

Je veľmi dôležité porozumieť technickým vlastnostiam filtra, pretože od toho závisí účinnosť jeho činnosti vo vašom akváriu. Diagramy nižšie ukazujú hlavné parametre, technické špecifikácie, účel a vlastnosti externého filtra Tetra EX 1200 Plus.

Pre informáciu! Externý filter Tetra EX 1200 Plus je aktualizovaný a vylepšený produkt v porovnaní s predchádzajúcimi filtrami série EX..

Chcem vás upozorniť na skutočnosť, že nový vylepšený externý filter Tetra EX 1200 plus teraz spotrebúva 21,5 wattov! Starý filter Tetra EX 1200 spotrebuje 26 wattov. Súhlasíte, je to významný rozdiel, pretože filter musí fungovať každý deň po dobu 24 hodín. Úspora energie je veľmi dôležitým faktorom.!

Tiež ma zaujímala deklarovaná kapacita čerpania - 1200 litrov za hodinu! Niektorí výrobcovia tento parameter nadhodnotili. Preto začnem testovaním filtra samotného čerpadla.

1. Čerpanie v nulovej výške stúpania vody (z vedra do vedra na podlahe).

Samozrejme, 1200 litrov, som nečerpal, sú tam sudy po 50 litroch. Skúsil som to, potom výpočty pokračovali. Ukázalo sa to okolo 1300 litrov za hodinu.

2. Čerpanie vo výške zdvihu 90 cm (bez dodatočného zaťaženia systému).

S týmto usporiadaním filtra som dostal asi 1200 litrov za hodinu. Ktoré tiež všeobecne potešili. Toto je koniec koncov deklarovaná charakteristika!

3. Čerpanie vo výške zdvihu 90 cm Vrátane pripojeného externého sterilizátora pre filtre.

Podľa výpočtov sa ukázalo, že je približne - 1150 litrov za hodinu. Je to tiež indikátor!

záver: Výsledky čerpania vody s filtrom ma potešili. Sú úplne v súlade s deklarovaným výrobcom. Pokračovanie v zavádzaní filtra Tetra EX 1200 Plus

HLAVA FILTRA TETRA EX PLUS

Ihneď musím povedať, že kvalita prípadu je na najvyššej úrovni, nie sú tam žiadne otrepy, mikrotrhliny, farebné škvrny atď. Inžinieri Tetra venovali pozornosť požiadavkám používateľov a redidovali kryt hlavy filtra. Teraz dostala dve rukoväte po stranách veka, aby preniesla filter. Predtým mal tento model 1 pero.

Inžinieri revidovali štruktúru tlačidla na spustenie filtra. Menovite umiestnenie tesnení vďaka tomu nebude počas dlhšej prevádzky filtra stačiť. Vzhľadom k tomu, že filter prišiel ku mne úplne nový, bol som príjemne prekvapený, že tlačidlo na spustenie filtra sa ukázalo byť veľmi hladké. Bez prakticky akéhokoľvek úsilia som po prvýkrát mohol kliknúť na toto tlačidlo.

Tetra EX 1200 Plus všeobecne potešil nový tesniaci systém hlavy filtra - ploché tesnenie v kryte, ktoré nahrádza tesniaci krúžok. Je to veľmi dobré!!!

Inžinieri spoločnosti Tetra tiež revidovali štruktúru rotora. Teraz sa rotor začal otáčať, čo by malo eliminovať lepivý efekt. Aj keď v predchádzajúcich verziách s tým neboli žiadne problémy. Je to však tiež krok vpred.

Keramická os zostala hrubá a silná. Po odskrutkovaní 4 skrutiek je možné horný kryt hlavy filtra ľahko odstrániť. Vo vnútri je čerpadlo, ktoré je dobre zaplavené živicou. Hrúbka prívodného a výstupného potrubia vody z filtra Tetra EX 1200 Plus bola veľmi potešená, netreba sa obávať tesnosti..

Po odstránení krytu môžete tiež vidieť štruktúru tlačidla „Štart“. Je ľahko rozpletený a môžete sa dostať k pečatiam a vnútrajšku samotného gombíka.

Po odskrutkovaní krytu rotora na kontrolu vnútorností som bol príjemne prekvapený prítomnosťou vodných kvapiek - to znamená, že všetky externé filtre Tetra EX 1200 Plus sú testované v továrňach pred vstupom do obchodov.!

Diagramy nižšie ukazujú niektoré prvky hlavy filtra s komentármi.

Ďalším vylepšením na zlepšenie kvality a spoľahlivosti filtra Tetra EX 1200 Plus sú západky hlavy filtra, ktoré sú teraz umiestnené iba na nádobe filtra. Je to omnoho pohodlnejšie ako predchádzajúca verzia..

Adaptér CRANE

Nový hadicový adaptér so zlepšenou ochranou proti úniku. Stal sa ešte väčším a vážnejším. Uzatvárací ventil prietoku prijal postupné nastavenie prietoku vody. Toto je len skutočná kozmická loď !!! Kvalita plastu je veľmi príjemná. Všetky prvky sú pevné a spoľahlivé, všetky tesnenia sú namazané.

Naozaj sa mi páčila možnosť úpravy prietoku vody pomocou kohútika na zastavenie prietoku a pomocou samostatného filtra Tetra EX 1200 Plus na vstupe a výstupe z filtra. Ovládanie prietoku pomocou kohútikov, veľmi hladké - bez lepenia a oneskorenia.

Demontáž adaptéra žeriavu nespôsobuje žiadne ťažkosti. Po prvé, na samotnom adaptéri sú uzamykacie ukazovatele s pokynmi a po druhé, po prečítaní pokynov určite nebudete mať žiadne ťažkosti:

Na začiatku zvyšujeme regulátor prietoku na maximum, čím blokujeme prietok vody vo filtri. Odpojíme filter od zdroja napájania 220 V, zdvihneme uzamykací adaptér (zelený), otočíme podľa značiek na samotnom adaptéri a zdvihneme žeriavový adaptér nahor.

Nižšie uvedená schéma ukazuje princíp odstránenia žeriavového adaptéra z filtra Tetra EX 1200 Plus.

Okrem toho poviem, že samotné kohútiky sa dajú ľahko odskrutkovať z adaptéra, prívodné a výstupné potrubia vody sa dajú otočiť do polohy, ktorá je pre vás vhodná. Ventilové trysky na adaptéri sa neotáčajú okolo svojej osi o 180 stupňov, buďte opatrní.

UPOZORNENIE:

- NIKDY NEZAHRŇUJTE HLAVU FILTRA DO SIETE osobitne od kanistra a nepripájajte sa k akváriu..

- NIKDY NEVYPÍNAJTE FILTER, AK NIE SÚ MECHANICKÉ POŠKOZENIA NA NAPÁJANIE, NAPÁJANIE NA ČERPADLO ALEBO POŠKODENIE BÝVANIA..

- NEPOKÚŠAJTE SA OPRAVIŤ VADY FILTRA NA VAŠEJ PONUKE. KONTAKT TETRA TECHNICKÁ PODPORA.

KOŠÍKY A PLNIČKY

Filtračné koše sú navrhnuté tak, aby do nich bolo možné vložiť rôzne plnivá, ktoré čistia akvarijnú vodu pri jej prechode cez vonkajší filter.

Počet filtračných nádob vo filtri Tetra EX 1200 Plus zostáva rovnaký a pozostáva zo 4 košov. Plnivá týchto košov tiež zostali rovnaké ako v predchádzajúcej verzii filtra.

Na nasledujúcom diagrame sú zobrazené fotografie samotných košov a ich náplní.

V rohu každého koša je kruhový kanál na priechod vody. Koše sú vyrobené tak, že sú zostavené do jednej jednotky. Výsledkom je jediný kanál pre akvarijnú vodu, ktorý steká z filtračných nádob.

Ako plnivá sa vo filtri Tetra EX 1200 Plus používajú tieto plnivá:

1. Keramické krúžky.

2. Bio gule.

3. Špongie s veľkými pórmi.

4. Aktívne uhlie.

5. Jemná špongia.

Všetky filtračné prvky filtra Tetra EX 1200 Plus sú podrobnejšie opísané nižšie v diagrame..

Moje zistenia týkajúce sa plnív sú pozitívne. Filter Tetra EX 1200 Plus má všetko pre vynikajúcu biofiltráciu.

FILTRY PRÍSLUŠENSTVA

Balík balíkov externého filtra Tetra EX 1200 Plus je celkom dobrý. Schéma nižšie zobrazuje hlavné komponenty filtra Tetra EX 1200 Plus.

Niektoré konfigurácie zostali ako predtým:

1. Dve silikónové hadice, každá s dĺžkou 1,65 metra.

2. Nasajte plastovú trubicu z priehľadného plastu.

3. Postrekovač (flauta).

4. Prísavky a upevňovacie prvky.

Objavili sa však aj inovácie!

- K dispozícii bol filter na predúpravu akvarijnej vody (predradený filter). To je obrovské plus. Nebude to len brániť vstupu veľkých odpadov do filtračnej nádoby, ale tiež zabráni vstupu malých rýb a kreviet do samotného filtra..

- Rúry v tvare U pre vstup a výstup vody z filtra prešli významnými zmenami. Po prvé, stali sa nepriehľadnými, vyrobenými z čierneho plastu, a po druhé, excesy boli omnoho plynulejšie, čo by uľahčilo ich čistenie..

Prísavky a upevňovacie prvky

Počet dodaných prísaviek je dostatočný pre hlavu. Dve ďalšie olejové tesnenia, to je jasné plus. Guma je pomerne mäkká, lepí sa dobre na sklo. Vysokoúrovňové formovanie plastov.

NEZABUDNITE!

- Skôr ako začnete zbierať príslušenstvo a pripájať hadice k filtru Tetra EX 1200 Plus, prečítajte si pokyny. Správne zmerajte dĺžku hadíc od horného okraja akvária po kohútiky na hlave filtra a potom príliš odrezajte. Je lepšie dvakrát skontrolovať, ako truchliť za chybu.

- Silikónové hadice nasaďte na dýzy až na doraz a až potom dotiahnite upevňovacie matice, aby nedošlo k úniku.

AQUARIUM TESTING

Filter je zostavený podľa pokynov, umiestnený na svoje miesto a spustený. Zostáva regulovať prietok vody, aby sa zabezpečilo, že nikde nedochádza k únikom. A za pár týždňov otvoríme a vyčistíme filtračné materiály a hadice.

Testovanie sa uskutoční v tomto rastlinnom akváriu s objemom asi 200 litrov čistej vody.

Ešte raz napíšem, pri prvom spustení externého filtra Tetra EX 1200 Plus alebo po umytí filtra by mala byť výstupná hadica nad hladinou vody.

KRVÁCANIE

Hneď ako bol filter spustený a pripojený k sieti 220V, v akváriu sa okamžite vytvoril HURRICANE! To sa však dalo očakávať, po prvé, mám akvárium na 200 litrov a po druhé, v ňom už pracuje ďalší exteriér..

A tu sa začalo s nastavovaním výkonu filtra. Nastavenie výkonu externého filtra Tetra EX 1200 Plus je FANTASTICKÉ! Páka ovládania prietoku umiestnená na ventilovom adaptéri okamžite znižuje výkon na vstupe aj na výstupe súčasne blokovaním otvorov v trubiciach..

Prečo ste pripojili dve externé zariadenia súčasne? Všetko je veľmi jednoduché. Ak je v pracovnom akváriu okamžite pripojený nový filter, môže to viesť k poruche v systéme biologickej filtrácie, čo bude mať za následok nerovnováhu a problémy. Preto zatiaľ čo nový filter Tetra EX 1200 Plus vytvorí v nádobe prospešné baktérie, čo bude trvať asi niekoľko týždňov, druhý exteriér však bude fungovať ako biologicky stabilné zariadenie a nespôsobí poruchu akváriového systému..

Vyššie bolo uvedené, že výsledky testovania skutočného čerpania filtra sa zhodovali s deklarovanými - približne 1200 l / h, čo sa rovná približne 6,6 objemu môjho akvária.

Táto sila je pre moje rastlinné akvárium viac ako dostatočná. Aj keď sa merania uskutočňovali s čistými filtračnými materiálmi, je stále jasné, že aj pri znečistených filtračných špongiách a sinteponoch bude dostatok rezervy energie. Hlavnou vecou je umytie predradeného filtra z veľkých zvyškov najmenej raz za 2 týždne.

HLUK A VIBRÁCIA

Pred skúškou tohto externého filtra od spoločnosti Tetra - Tetra EX 1200 Plus som sa už zaoberal niekoľkými filtrami od rôznych výrobcov, vrátane starších verzií filtrov Tetra. Ale všetci mali menšiu moc. Momentálne pre mňa pracoval filter JBL e900. Myslel som si, že tento filter je veľmi tichý, akvarijná skriňa sa nachádza v spálni a v noci v úplnom tichu sa zožrala, dokonca aj vzhľadom na to, že na skrinke chýbajú dvere. A úprimne povedané, keď som spustil filter od spoločnosti Tetra, bál som sa, že tieto dva filtre už vytvoria nejaký druh hluku. Okrem toho je filter Tetra EX 1200 Plus zreteľne výkonnejší ako filter JBL. Začal som to počas dňa a dokonca som bol veľmi prekvapený tichom filtra Tetra EX 1200 Plus. A keď som prvýkrát spustil exteriér z JBL, doslova za pár dní došlo k malému šumu, kým nenastal aspoň nejaký druh „znečistenia“ rotora. Hneď od prvej minúty SILENCE! Samozrejme, ak skutočne počúvate alebo priblížite hlavu k samotnému filtru, jeho práca je počuteľná. Ale všeobecne, v miestnosti - SILENCE! Toto je obrovské plus s takou silou! Napriek tomu 1 200 litrov nie je 600 alebo 900 litrov za hodinu..

Nielen to, že striedavo vypnete a zapnete tieto dva filtre, získate dojem, že nový Tetra EX 1200 Plus je ešte menej hlučný ako filter JBL e900! Vibrácie sú tiež menej viditeľné, s kapacitou 1200 litrov za hodinu - jednoducho fantastické.

Filter už funguje pár týždňov, asi po týždni vypnem JBL a už Tetra EX 1200 Plus bude pracovať nezávisle.

KVALITA FILTÁCIE

Momentálne nemám žiadne sťažnosti týkajúce sa účinnosti čistenia akvarijnej vody pomocou filtra Tetra EX 1200 Plus. Filter dokonale zvláda svoju úlohu, voda v akváriu je úplne čistá (bez viditeľných častíc nečistôt alebo drobných zvyškov)..

Testovanie vody po prvýkrát v dňoch prevádzky externého filtra Tetra EX 1200 Plus nepreukázalo významné odchýlky od normy pre obsah škodlivých látok. tj filter funguje tak, ako má.

Veľmi ma potešilo dodržiavanie skutočných ukazovateľov a deklarovaných charakteristík, a najmä - absencia hluku počas prevádzky.

Vďaka autorovi "Pyk" za dobrú recenziu.

Myslím si, že teraz má čitateľ plné vedomosti o rade externých filtrov Tetra EX Plus. Nakoniec video o montáži a inštalácii externého filtra Tetra Ex 800 Plus

Rovnako ako porovnanie starých filtrov s novými.

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Nová séria filtrov Tetra Ex Plus

Stretli sme sa teda s radom externých filtrov Tetra, ale to nie je koniec filtračnej linky spoločnosti! Arzenál má rad interných filtrov Tetra! Budeme ich posudzovať postupne.

Filter Tetra EasyCrystal

Informácie z oficiálnych webových stránok spoločnosti: tetra EasyCrystal - vnútorný filter, ktorý sa stará o priehľadnú a zdravú vodu mechanickým, biologickým a chemickým čistením!

Tetra Easy Crystal je:

- Mechanické čistenie: obojstranná filtračná špongia pre spoľahlivé odstránenie najmenších nečistôt. Biela strana pre predbežnú filtráciu, zelená strana pre dôkladnú jemnú filtráciu.

- Biologická filtrácia: filtračná špongia a bioguličky s obzvlášť veľkým povrchom, ktoré prispievajú k kolonizácii prospešných baktérií.

- Chemická filtrácia: špeciálny aktívny uhlík bojuje proti znečisteniu vody a nepríjemným zápachom.

- Filter EasyCrystal sa veľmi ľahko čistí, stačí vymeniť kazetu každé 4 týždne. Filtračnú špongiu nie je potrebné oplachovať, čo znamená, že vaše ruky zostanú suché!

- zlepšuje cirkuláciu vody pomocou silnej magnetickej turbíny.

- Kompaktný dizajn šetrí priestor v akváriu.

- pre akváriá od 15 do 40 litrov.

- voľné umiestnenie v akváriu s prísavkami.

- Osvedčenia o kontrole kvality TÜV / GS.

Prezrite si kompletné pokyny tetra EasyCrystal 250.

Filter Tetra EasyCrystal FilterBox 300 a 600

Tieto interné filtre sú svojou povahou veľmi podobné predchádzajúcemu filtru IziKristal 250. Má však niekoľko charakteristických znakov!

Filter filtra Tetra EasyCrystal - akvárium, vnútorný filter s oddelením pre termostat. EasyCrystal FilterBox je kompaktný akváriový kit, ktorý šetrí priestor v akváriu pre optimálnu filtráciu akvarijnej vody. Ďalšie oddelenie umožňuje integrovať regulátor teploty do filtra EasyCrystal FilterBox (regulátor teploty nie je súčasťou dodávky, odporúčame vám regulátor teploty Tetra HT 50).

Tetra EasyCrystal FilterBox 300 - pre akváriá od 40 do 60 litrov.

Tetra EasyCrystal FilterBox 600 - vhodný do akvárií s objemom 50 až 150 litrov.

Návod na použitie tetra EasyCrystal FilterBox 600 v PDF-formát.

Pozrime sa na video o vyššie uvedených filtroch

Tetra EasyCrystal a Filter filtra Tetra EasyCrystal

Preskúmali sme teda ďalšiu sériu filtrov Tetra. V „ľuďoch“ sa také filtre nazývajú batohy, sú zavesené na akváriu a vytvárajú efekt vodopádu. Z praxe na internete povedzme, že naši „remeselníci“ používajú tieto filtre rôznymi spôsobmi. Niekto ich používa na „biológiu“, t. tieto batohy sú úplne naplnené keramickými krúžkami, a tým vytvárajú dobrú biologickú filtráciu, zatiaľ čo niekto sa naopak zameriava na „mechaniku“, to znamená, že do filtra napĺňajú špongie. Niektorí dokonca aktualizujú batohy pod fitofiltry, tj hydrofilné rastliny sa vysádzajú v batohoch. To všetko nám hovorí, že séria filtrov Easy Crystal je pohodlná, multifunkčná a priestranná!

Tetra IN plus vnútorný filter

IN 300 / IN 400 / IN 600 / IN 800 / IN 1000

Výkonný a pohodlný vnútorný filter na mechanické, biologické a chemické čistenie vody v akváriu.

- filter má 2 čistiace komory.

- Strata prospešných baktérií sa dá znížiť čistením iba jednej filtračnej komory, jedna filtračná špongia zostáva vždy v komore.

- pri čistení filtra zostáva samotné zariadenie v akváriu.

- nový dizajn zariadenia umožňuje vybrať filtračné médium bez toho, aby ste sa rukou dotkli filtračnej špongie.

- cirkulácia vody je individuálne upravená pre každé akvárium.

- Rotujúce dýzy o 180 stupňov.

- prídavný prívod vzduchu pomocou nastaviteľného systému Venturi.

- krásny a kompaktný dizajn, nezaberá veľa miesta.

- stabilné prísavky umožňujúce pevné pripojenie filtra k povrchu.

- biologická špongia a aktívne uhlie sú k dispozícii ako náhradné diely

- Certifikáty riadenia kvality TÜV / GS, certifikát kvality CE

Návod na použitie Tetra in plus na stiahnutie.

Upozorňujeme čitateľa na skutočnosť, že séria týchto filtrov má slabé prevzdušňovanie, v skutočnosti je to praktický mechanický filter bez prevzdušňovania, ako taký.

Intuitívne video preskúmanie filtra Tetra IN plus

Vzduchový filter Tetra Brillant Filter

Nakoniec sme sa dostali k najmladšiemu z rodiny filtrov Tetra. Mal, áno zmazať! Tetra Brillant Filter - nazývaný letecký ťah, sa dozviete viac o princípe jeho fungovania na našom fóre, tu. Tieto filtre sú vynikajúce pre akváriá s malými rybami, malými krevetami alebo pre neresiace akváriá. Takéto filtre minimalizujú riziko sania a poranenia vodných organizmov..

Popis filtra Tetra Brillant:

Vnútorný filter s filtračnou špongiou a prívodom vzduchu.

- ideálny proces pre mechanické a biologické čistenie vody.

- filtračná špongia vyrobená z vysoko kvalitného netoxického a hustého materiálu.

- štruktúra špongie je porézny labyrint, ktorý podporuje kolonizáciu prospešných baktérií zapojených do dôležitých biologických procesov.

- Špongia sa po dlhej prevádzke nemení.

- poskytuje ďalší prísun kyslíka a tým zlepšenú cirkuláciu vody.

- ľahko sa pohybuje a ľahko sa ovláda.

- ľahko sa čistí.

- perfektná kombinácia so vzduchovým kompresorom Tetra APS 100.

- pre akváriá do 100 litrov.

V roku 2019 sortiment doplnený - Tetra Filter Jet

Akváriové čerpadlá Tetra filtračný prúd

V súprave na pumpu sú rôzne trysky, ako aj biologická špongia. Naše odporúčanie pre Tetra Filter Jet je, že ho nájdete v akomkoľvek offline obchode, ako je Spoločnosť Tetra veľmi horlivo zaisťuje, že produkty značky sú dostupné aj v tých najodľahlejších kútoch našej rozľahlej vlasti. Tu je videoklip o tejto pumpe. Posúďte sami.

Vykonali sme kompletnú kontrolu celého filtračného potrubia Tetra. Ukázalo sa, že materiál je rozsiahly, a preto si myslíme, že je pre čitateľa užitočný. Z preskúmania môžeme vyvodiť záver, že spoločnosť Tetra poskytuje širokú škálu filtrov pre všetky prípady života v akváriu! Na základe zozbieraného materiálu sú filtre Tetra populárne a naozaj sú! Prakticky v každom internetovom obchode nájdete tieto filtre. Napríklad obchodný partner našej stránky ReefTime.ru.
Tiež v mnohých mestách Ruska existuje obchody s exkluzívnym statusom obchodníka Tetra Expert. V týchto obchodoch nájdete vždy širokú škálu produktov Tetra, odbornú pomoc získate od profesionálnych konzultantov, z ktorých mnohí absolvovali špeciálne školenie v školiacom stredisku Tetra..

Špeciálne pre kupujúcich obchodov Tetra Expert Dealer sa uskutočňujú propagačné akcie - nákupom určitých produktov môžete získať darček.

Ak vidíte taký certifikát na stene - neváhajte, úspešne ste sa prihlásili..

Nájdite obchod, ktorý je vám najbližší - odborný predajca Tetra a navštívte ho.

Moskva:

Ariel, Novocherkassky Blvd., 10, budova 1, TC Euromage 8 (495) 780-55-18.

Barbos, Semenovskaya pl., 1, TC "Semenovskiy", suterén.

Beethoven St. Prishvina, d. 22.

Beethoven, Pyatnitskoye sh., D. 27, bldg. 1.

Beethoven St. Kirovogradskaya, d.14.

Beethoven St. Venevskaya, 4.

Beethoven, Kronstadt Boulevard, 9, s. 5.

Beethoven, Leninsky Prospekt, 49, s. 5

Beethoven St. Lublin, d.171.

Beethoven, Proletarsky prospekt, d.19, budova 1.

Beethoven St. Generál Belov, d.

Beethoven St. Presnensky Val, 7, zv. 1.

Beethoven St. Scherbakovskaya, 32/7.

Beethoven, varšavská diaľnica, 26.

Beethoven, St..Heroes Panfilovtsev d.1.

Beethoven St. Petrozavodskaya, d.18, budova 1.

Beethoven, Michurinsky prospekt, 22, budova 1.

Beethoven, 38 Vernadsky Prospekt.

Beethoven, Balashikha, st. Nadšenci diaľnice, d.36A.

Beethoven, Reutov, 2 km od Moskovského okruhu, 2.

Dinosaur, st. Heroes of Panfilovtsev, d. 41, 8 (495) 544 03 07.

Dinosaur, Federal avenue, 8, 8-495-672-69-95.

Dinosaur, st. Voronez, d. 7 8-499-782-73-26.

Dinosaur, st. Garibaldi, d. 4 k.3 8-499-134-23-76.

Dinosaur, 2. Streletsky per., D. 8 8-495-689-81-53.

Dinosaur, br. Matrosa Zheleznyak, d. 35 8-499-154-35-01.

Dinosaur, st. Young Lenintsev, d. 9 8-499-176-92-04.

Dinosaur, diaľnica Schelkovskoe, 86 8-495-965-39-64.

Dinosaur, st. Profsoyuznaya, 109, Victoria Shopping Centre 8-495-429-66-87.

Dinosaur, 1. sv. Dubrovskaja, 13A 8-495-230-03-61.

Dinosaur, Novotushinsky pr-d d.8k.1 8-926-011-45-44.

Dinosaur, St. Muranovskaya d.6 8-499-207-70-80.

Dinosaur, st. 1. Aeroportovskaya d.6 8-499-155-79-15.

Dinosaur, Ozernaya St. 16/14 8-499-726-18-61.

Zoogallery, st. Chasovaya, d 188 (499) 155-83-20.

Zoogallery, st. Glider, d.7, 8 (499) 500-40-39.

Nemo, Prospekt Mira, d. 182 8 (495) 682-40-60.

CatS & Dogs, Mozhayskoye Shosse, 9 (495) 580-3-580.

Mačky a psy, 23. km diaľnice Novorizhskoye, Unimall.

CatS & Dogs, Ryazansky Prospekt, 2 budova 2 (495) 580-3-580.

CatS & Dogs, Borisov Ponds, dlžník 26 s. 2 (495) 580-3-580.

Mačky a psy, 84 km MKAD, ow. 3, s. 1 Auchan-Altufevo (495) 580-3-580.

CatS & Dogs, Prospekt Mira, d.211, s. 3 (495) 580-3-580.

CatS & Dogs, Altulievskoye Shosse, 70, budova 1 (495) -580-3-580.

CatS & Dogs, Tallinn, 7 (495) 580-35-35.

CatS & Dogs, Beskudnikovsky Boulevard, 12 (495) 580-3535.

CatS & Dogs, ul. Marshala Katukova, 23 (495) 580-3-580.

CatS & Dogs, Festivalnaya, ow. 2 (495) 580-3-580.

CatS & Dogs, Kievsky Station Square, 2 (495) 580-3-580.

CatS & Dogs, Rublevskoye Shosse, 62 (495) 580-3-580.

CatS & Dogs, Skhodnenskaya, 56 (495) -580-3-580.

CatS & Dogs, Pervomayskaya, 87 (495) 580-3-580.

Pet Shop Lakki, ul. Profsoyuznaya 104, 8 (499) 793-48-17.

Moskovský región:

Pet shop "Living Planet" Serpukhov, ul. Voroshilova, d. 128 +7 (4967) 37 88 26.

Ručiteľská zmluva Odintsovo, ul. Maršal Žukov, d. 38 +7 495 599 94 63.

Svet zvierat Krasnogorsk, železničný pruh, 1a.

Petrohrad:

Obchodný salón "Akvária", Petrohrad, nábrežie rieky Fontanka, 99 +7 (812) 310-2972.

Aquapanorama, Petrohrad, Leninsky prospekt, 140 +7 (981) 121-95-05.

Aquanorama, Petrohrad, Stachek Ave., 105 až 1, 8 (812) 753-42-07.

AquaInterio, Petrohrad, 27 Engels Ave., 8 (812) 244-02-03.

"Aquariums. AquaZooCenter", Petrohrad, Nekrasova, 56, 8 (812) 579-72-15.0 924-70-09.

Tetrashop.ru, Petrohrad, Polyustrovský pr. 45, budova 5, oddiel č. 57, 1. poschodie, 8-921-863-41-44- 8-904-611-27-73.

Jekaterinburg:

Rezervácia, nákupné centrum "Greenwich", Jekaterinburg, ul. 8. marca, 46, 8 (982) 600-04-30

Anster, TC "Hudson" Jekaterinburg, Ural, 61a, 8 (343) 389-86-25

Rin-Tin-Tin, Jekaterinburg, Cosmonauts, 52

Petrozavodsk:

Obchod "ZooMir", Petrozavodsk, nábrežie Varkaus., 35, t. 8-911-66-333-00.

Veľký Novgorod:

Pet shop "Zoologist", Veliky Novgorod, Bolshaya Sankt-Peterburgskaya ulitsa, 25, obchodné centrum Rus, prízemie, t. 8 953 904 3645.

Novosibirsk:

Aquasocentrum "Zebra", Novosibirsk, Vatutina, 26, tel. +7 (383) 240 98 28.

Rostov na Done:

IP Yurchenko EA (Aqua-Salon) - Rostov na Donu, ul. Beregovaya, 6 s. 4.

Krasnodar:

"Aquamir", Krasnodar, ul. Yana Poluyan, d. 34/2. Tel. +7 (861) 221-48-68, + 7-928-444-36-32.

Kaluga:

Podmorské bratstvo, Kaluga Str. Dzerzhinsky, 92k2, 8 (484) 275-04-63.

Kazan:

Vodné centrum, Kazaň, ul. Chistopolskaya 82. Tel 8 (843) 522-45-45.

Mowgli, Kazaň, Orenburgský trakt, 22a (1. poschodie - obchodné centrum Bahetle).

Tyumen:

Living Planet, Tyumen, Moskovská diaľnica, 118, SEC „Columbus“.

Vologda:

AquaDesign, nákupné centrum „Oscar“ Vologda, ul. Leningradskaya 81.

Samara:

Beethoven, Samara, Krasnoglinsky okres, nákupné centrum "Mega", 24 km od diaľnice Moskva, 5.

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Všetko o tetra filtroch pre akvárium: prehľad, recenzie, odporúčania