slv.AquaFans.ru

Mal by som v noci vypnúť čerpadlo a prevzdušnenie akvária?

Filter s prevzdušňovačom by nemal byť v žiadnom prípade vypnutý. Mali by pracovať 24 hodín denne. Na filtračnom médiu sa nachádza kolónia prospešných baktérií, ktorá žije vďaka prítoku kyslíka.

Aj krátke zhasnutie svetla a zastavenie filtra vedie k tomu, že jednoducho zomrie a po zapnutí filtra namiesto toho, aby vyčistil vodu, začne uvoľňovať jedlé látky nebezpečné pre ryby, ktoré sú výsledkom smrti kolónie..
K vyššie uvedenému dodám, že neustále zapínanie a vypínanie môže viesť k tomu, že cievka „počiatočného momentu“ rýchlo horí a musíte si kúpiť novú.

Prečo nemôžete vypnúť čerpadlo a prevzdušnenie akvária v noci?

Niektorí začínajúci akvaristi vypínajú filtrovanie a prevzdušňovanie v noci „aby akváriové vybavenie v noci nezazvonilo“.

Vypnutie filtra je spojené s problémami. V zásade môžu ryby a rastliny tolerovať 7-8 hodín bez vzduchu a filtrácie, ale prospešné nitrifikačné baktérie odumrú za 3-4 hodiny a výsledkom bude narušenie biologickej rovnováhy..

SÚHRN:

Nitrifikátory - skupina autotrofných (autotropných) organizmov sa živí anorganickými látkami prostredníctvom fotosyntézy alebo chemosyntézy) mikroorganizmov, ktoré môžu získať energiu na celý život oxidáciou anorganických zlúčenín dusíka. Sú rozdelené do dvoch skupín. Prvá skupina oxiduje amoniak na dusitany za vzniku oxidu dusného ako vedľajšieho produktu. Druhá skupina oxiduje dusitany na dusičnany.

otázka: Čo robiť, keď sem prišli napríklad hostia a v miestnosti je bzučiace akvárium?

Odpoveď znie: Stáva sa to tak dobre, stačí na chvíľu vypnúť akvárium. Nežiaduce, ale stále môžete niečo zakázať. Napríklad znížte silu prevzdušňovania. Alebo odpojte / zapojte prevzdušňovaciu trubicu filtra. V prípade, že sú takéto manipulácie nevyhnutné, odporúča sa ich použitie peroxid vodíka - v primeranom pomere ju nastriekajte zo striekačky pozdĺž dna akvária.

OTÁZKA - Dnes som konečne spustil nové akvárium, toto však nie je vysnívané akvárium za 150 litrov (zatiaľ na to nie je dosť peňazí), ale nový dom pre zlatú rybku a zlatú sumec pre 60 litrov (nie je to bežné, ale „užitočné „Objem, tj 60 litrov vody). V tejto súvislosti okamžite vyvstalo niekoľko otázok, prosím, pomôžte:
1. Predávajúci informoval interný filter Atman AT-F301 s prevzdušňovaním (keď som požiadal o tichý filter), keď bol zapnutý, ukázalo sa, že ide o slušný hluk, ale tento hluk bol vytvorený prevzdušnením, regulátor prívodu vzduchu situáciu nezachráni.
POZOR, otázka znie: je možné vypnúť vetranie aspoň v noci (nepoužívanie regulátora, ale odstránenie samotnej trubice na prívod kyslíka), aby nedošlo k šumu? Kvôli tomuto dôjde k uduseniu rýb? Možno niekto pozná fungovanie tohto filtra: zdá sa mi, že vytvára silný prúd a veľa bublín, všetky rastliny a steny akvária v malých vzduchových bublinách - malo by to tak byť (regulátor nepomáha, ale ak odstránite prevzdušnenie, stáva sa lepšia)?
2. Kúpil som si teplomer, ktorý ukázal, že teplota v akváriu je 20 stupňov, nestačí to pre zlatú rybku a sumca a ako zvýšiť teplotu bez termostatu (Mimochodom, chcel som ju kúpiť, ale predávajúci povedal, že ide o zlato, pretože je chladnokrvný, nie je potrebný)? Aká by mala byť optimálna teplota?
3. No a tretia otázka vás žiadam, aby ste veľa neprisahali, viem, že pre úplné šťastie potrebuje zlatá rybka 50 litrov na nos a bez susedov, ale môj manžel bol v ohni, aby si kúpil priateľku pre ňu, a názory predajcov na túto tému boli rozdielne. Otázka: Je možné do tejto nádoby vložiť ďalšiu zlatú rybku, alebo je lepšie vziať si sumca, ktorý, pokiaľ viem, stále chová ryby, alebo možno niekto môže byť zaháknutý (chcem potešiť svojho manžela novou rybou, zaslúžil si) - Kúpil som si akvárium, nechal som ho doma a čestne som ho pomohol nainštalovať, áno, a po 20 litroch sa nové akvárium zdá byť naozaj obrovské a prázdne, pretože jeho obyvatelia sú stále veľmi malí)?
4. Otázka pre Pikeru: Kúpil som na tvoju radu červeno-červeno-červie červy, liečil som ryby: zlatá bola veľmi šťastná, ďakujem ti veľmi pekne, ale sumca nemôžem nijakým spôsobom nakŕmiť, pretože Zlato dokáže všetko zjesť, ale akosi nechcem nechať krvavého červa na dne sumca. Ako ho môžete nakŕmiť??
Vopred vám ďakujem za pomoc.!

ODPOVEĎ - Prevzdušňovanie v noci pri T = 20 sa dá vypnúť, aj keď by som ho najskôr odporúčal vypnúť na deň v deň voľna a pozrieť sa na správanie sa rýb: ak sa z povrchu prehltne vzduch, potom bohužiaľ. Môžem tiež odporučiť nasadenie rúrky v tvare písmena L na výstupnú trubicu filtra a nasmerovať ju na povrch vody tak, aby sa vyskytli nárazníky (aspoň fontána, ak je to potrebné). Pomôže to nasýtiť vodu kyslíkom. Pokiaľ ide o silný prúd, to isté.

Ak tok narúša ryby (alebo vás), vystupte z rozstrekovača (kúsok skúmavky alebo hadice s otvormi).
Teplota. Môžem povedať jednu vec - pre sumca samozrejme nestačí, potrebujete 25 - 27 rokov. V zlate je to ťažšie - koľko ľudí, toľko názorov. Držal som sa o 17-20 a 27. Žiadny rozdiel. Mimochodom, predajca pravdepodobne povedal, studená voda, pretože všetky ryby sú chladnokrvné. Bez ohrievača s regulátorom teploty sa nezaobídete. kúpiť.
Ryby môžete zasadiť, ak to filter dokáže zvládnuť a zaistíte pravidelnú starostlivosť. Navyše som si uvedomil, že máte poter, nie rybu pre dospelých.
Hlavnou vecou nie je v budúcnosti sa nechať unášať. Najlepšie je nepriateľ dobrého.

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Mal by som v noci vypnúť čerpadlo a prevzdušnenie akvária?