slv.AquaFans.ru

V japonsku deti čerpajú ryby do akvária!

Anime deti ryby
V Japonsku deti čerpajú ryby do akvária!

Japonskí programátori vytvorili virtuálne akvárium, ktoré môže ktokoľvek naplniť rybami!

Je dosť jednoduché priťahovať ryby a iné zvieratá a potom začnú žiť svoj vlastný život. Deti starostlivo vyberajú farby. Ich chobotnice a ryby by mali byť jasnejšie. Koniec koncov, potom prostredníctvom skenera tieto výkresy spadnú do digitálneho akvária po celej stene. A tam ešte musia nájsť!

Vytvorenie virtuálneho podvodného kráľovstva programátorov bolo inšpirované ich vlastnými deťmi..

"Mám dvoch z nich - tri a päť rokov. Milujú smartfóny a nemusia ich celý deň pustiť z rúk. Bál som sa, že sa tým príliš nehýbajú. Preto som sa rozhodol vytvoriť hračku, ktorá je technologická a vyžaduje fyzickú aktivitu." "- vysvetľuje vynálezcu Akitu Matsumoto.

Kto bude bývať pod virtuálnym sklom, rozhodujú návštevníci.

Ak chcete vytvoriť svoju postavu, jednoducho ju nakreslite na papier. Počítač naskenuje obrázok a odošle kópiu na obrazovku, kde sa bude vznášať a ohýbať, akoby sa nachádzal pod vodou.

"Myslím, že sa to bude páčiť deťom všetkých vekových kategórií. Sám ma veľmi potešením maľovať," hovorí návštevníčka výstavy Marie Okubo.

Práca na tomto ihrisku trvala programátorom takmer rok.

Teraz majú v pláne vytvoriť interaktívnu zoologickú záhradu s digitálnymi zvieratami!

japonské dievča
PS: Takashi Amano v šoku)))
Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » V japonsku deti čerpajú ryby do akvária!