slv.AquaFans.ru

Výmena sumcov v mojom akváriu

Ryby plávajúce hore a dole sú zvyčajne odsúdené na zánik. To sa však nevzťahuje na som-menenie alebo synodontis, ktorý ľahko a elegantne kĺzne hore a dole. Vzhľadom na jedinečnú fyziológiu je zdanlivo zvláštne správanie normálne. Zdá sa, že táto ryba bola vytvorená pre podvodnú akrobaciu, elegantne krúti hlavne, plávajúce a randáty. V pokojnom akváriu môžu tieto ryby zostať hore nohami nekonečne dlho..


Synodontis nigriventris dostal dvojité grécko-latinské meno pre tvar čeľuste a zubov a nezvyčajnú farbu brucha. Synodontis znamená viazané zuby a nigriventris tmavé brucho. Zvyčajne je farba brucha v synodonte tmavšia ako chrbtová, predpokladá sa preto, že sa skrýva pred dravcami. Tmavá farba brucha naznačuje, že synodontis je prispôsobený na plávanie hore nohami na hladine vody.

Sumec obyčajný je pokojná, školská ryba, ktorá dorastá do 10 cm a dobre sa znáša s rybami podobnými temperamentu. Šesť synodontistov v mojej zbierke sa takmer nelíši vo farbe, rozdiely sú viditeľné iba pri jasnom svetle. Farba je žltkastá s hnedými a čiernymi škvrnami. Náhodne rozptýlené biele bodky vytvárajú pôsobivý efekt na slnečnom svetle. Tematické stránky uvádzajú, že synodontis je dobrý pri pH od 6,0 ​​do 7,5 a pri teplote 23 až 26 ° C.

Somik synodontis žije v povodí Konga a jeho prítokoch, napríklad Lakeni, v národnom parku Konžská republika. Lakeni je rieka s čajovou vodou a piesočným a štrkovým dnom.

)

Synodotis v mojom akváriu

Synodontis som umiestnil do vyváženého akvária s objemom 100 litrov. Akvárium je experimentálne, má konštantnú zmenu rastlín (zmena polohy v zložení) alebo dokonca úplnú zmenu druhov. Má tri rôzne zóny, ktoré sa líšia pôdou - piesok, štrk 2 mm a zmes pôdy pre akváriové rastliny. O niečo viac ako pol wattu na liter dáva jedna 20 wattová lampa T8. Dva vnútorné filtre dávajú priemerný prietok a ohrievač udržuje teplotu okolo 25 ° C.

Podľa nepotvrdených správ sú synodonty citlivé na dusičnany, takže dvakrát týždenne vymieňam 15% vody.Akvárium je osadené jávským machom (Microsorum pteropus), kryptomynom wendy Cryptocoryne wendtii, C. wendtii var. „Bronz“, Echinodorus Amazonian a Bleheri (Echinodorus bleheri). Kurčuľovité rastliny uprednostňujú rastliny listnatých rastlín, pod listami ktorých trávia čas. Jordanels (Jordanella floridae) žije s nimi, medzi nimi nevznikajú žiadne konflikty.
synodo10synodo10

Neviditeľné ryby

V akváriu sú tri veľké háčiky plné štrbín, ktoré slúžia ako prístrešok pre ryby.
Jedna z nich nižšie poskytuje efekt jaskyne a tu nájdete naraz až tri synodonty. Deň po akvizícii synodontis som si uvedomil, že ich farba ich robí takmer neviditeľnými na pozadí tmavých háčikov. Keď sa dostali do akvária s tmavými zádrhami, všetci značne stmavli. Môžu sa s ňou spojiť tak, že aj keď viem, že tam sú, nevidím ich. Okrem toho sú synodontis nočné ryby a počas dňa sú zriedkavo aktívne, s výnimkou prípadov, keď sú narušené alebo kŕmené..

Spočiatku som kŕmil svojich synodontistov v noci, ale ukázalo sa, že to nebolo správne, pretože bolo ťažké pochopiť, či jedli všetky sumce. Narazil som teda na šesť jedinečných rýb, ktoré je takmer nemožné vidieť. Aby som ich nejako zvážil, začal som sa kŕmiť pri východe a západe slnka, keď je svetlo minimálne. Ideálnym miestom bol zádrhel, ktorý im poskytoval útočisko.
Ryby sú všežravé, preto je dôležité kŕmiť pestrou stravou. Pomocou pinzety som do jaskyne vložil mrazené jedlo (krvavé červy, kanálik). S pomocou baterky som sledoval, ako jedli všetky sumce, a zvyšok ryby som kŕmil v akváriu v inom rohu..

Myslel som si, že by pre nich bolo možné vytvoriť prístrešok, napríklad hrniec, ktorý by bol dobre viditeľný, a mohli by sa teda konečne pozerať. Namiesto odstránenia naplaveného dreva a úplného znehodnotenia akvária som sa rozhodol položiť kvetináč na jednu stranu so spoľahlivou, ktorú by sa synodontis premiestnil. Osobitne som ho umiestnil medzi veľké kríky, na mňa však čakalo sklamanie, hrniec jednoducho nemohol konkurovať naplavenému drevu..

Nezabudnite z akvária odstrániť všetky ostré hrany, o ktoré môže synodontis poškodiť fúzy. V prírode trávia väčšinu času jedením hmyzu blízko hladiny vody, napríklad komárov. Avšak v akváriu je ich potrava väčšinou spodná, takže je dôležité, aby bola pôda mäkká, napríklad piesok, ktorý nepoškodí ich fúzy. Synodontis iste vylieči poškodené, ale rany sú potenciálnym zdrojom choroby.

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Výmena sumcov v mojom akváriu