slv.AquaFans.ru

Testy kvapkania v akváriu vladox: prehľad, pokyny, recenzie

Testy na kvapkanie akvária VladOx

Testy na kvapkanie akvária VladOx

Tento rok sa na domácom akváriovom trhu objavila nová rada testov odkvapkávania VladOx od spoločnosti Medos. FanFishka nemohla túto udalosť ignorovať. Z akých dôvodov:

za prvé, Náklady. Dnes, v internetovom obchode Aqua-Logo, sa testy VladOx predávajú za: pH, kH, gH - 181 rubľov, NO3 - 247 rubľov, NO2 - 203 rubľov, NH4 - 276 rubľov, PO4 - 305 rubľov. Celá sada 1407 rubľov. Dohodnite sa na veľmi nízkej a atraktívnej cene!?

za druhé, nakoniec sa na domácom trhu objavil konkurenčný konkurenčný prostriedok voči známej NILPA.

Sme pre spravodlivú hospodársku súťaž =)

Sme pre spravodlivú hospodársku súťaž =)

Zostáva iba posúdiť kvalitu testov a predložiť výsledky súdu Spoločenstva FanFishki. Aby bola kontrola komplexná a objektívna, rozdelili sme si medzi členov fóra FF testovacie súpravy VladOx a dali sme jedinú úlohu - vyskúšať ich v našich akváriách, zdieľať naše dojmy. Tieto dojmy sa zaznamenajú tu, na fóre.

Ďalej uvádzam moju oficiálnu správu o testovaní testov VladOx ako správcu prostriedkov.

Takže pre začiatočníkov by som chcel vyjadriť myšlienku, že už roky podávam správu o zdroji FF: „Vždy sa musíte snažiť cítiť a vidieť svoje akvárium!“ Testy, hnojivá, klimatizácia atď. - Toto všetko sú samostatné nástroje, ktoré nám pomáhajú prispôsobiť procesy v akváriu. Ale iba my ľudia môžeme vidieť celý „obraz akvária“ ako celok! Akrobatická akrobacia - to je vtedy, keď na základe vizuálnej kontroly, skúseností, ďalších komponentov začneme chápať, cítiť vaše akvárium.

Osobne používam testy, zvyčajne hneď na začiatku - pri spúšťaní akvária, keď je väčšia pravdepodobnosť „narušenia“ spôsobeného biologická rovnováha. A tiež, keď sa vytvoril „bylinkár“ a musíte odmerať konštantné dávkovanie makro hnojív. To je všetko! Zvyšok času sa snažím nepoužívať testy a riadiť ich sám. Ale sú vždy na dosah ruky!

Pre mňa ako akvárskeho bylinkára sú najdôležitejšie testy na fosfáty a dusičnany, pretože ich pomer je v rastlinných akváriách veľmi dôležitý. Začnime s nimi.

Skúška pádom PO4 VladOx na akvárium

Testuje fosfáty VladOx

Testuje fosfáty VladOx

Pomer P k N v bylinkárovi by mal byť približne 1: 10-20. Viac sa o tom môžete dozvedieť z našich "Aquarium Navigator pre začiatočníkov č. 4", rovnako tu.

Nulovanie fosfátov v rastlinnom akváriu je spojené s problémami. Pretože C-uhlík, N-dusík, P-fosfor sú tri veľryby vo svete aquascapingu! Je dôležité ich monitorovať a predchádzať deformáciám..

Vizualizujeme teda testy VladOx PO4, tu je video inštrukcia.

Pokyny PO4 VladOx.pdf [167,99 Kb] (počet stiahnutí: 32)

Rozsah merania pre tieto testy je od 0 do 2. V krokoch po 0, 05 / 0,1 / 0,25 / 0,5 / 1/2 mg / l. Pre mňa osobne to stačí pracovať s týmito testami v bylinkárke. Počet analýz deklarovaných výrobcom je 60-krát. Čo je veľmi dobré!

Výsledky testu PO4 VladOx som porovnal s výsledkami citlivých a drahých testov JBL. Test akvarijnej vody VladOx PO4 ukázal 0,25+, tj farbu tečúcu od 0,25 do 0,5. Test JBL PO4 ukázal priemernú farbu medzi 0,2-0,4. Môžeme teda povedať, že oba testy sú fosfátové a majú podobné hodnoty.

Testuje fosfáty VladOx

Testuje fosfáty VladOx

Ako som už povedal vyššie, test fosfátov je pre mňa veľmi dôležitý! Preto som sa rozhodol opäť skontrolovať PO4 VladOx so závislosťou osmóza. Pointa je, že experiment je jednoduchý. Skóroval som 10l. osmóza (kde hodnoty N a P sú nuly). Vzal som si jednozložkové hnojivo AquaBalance P podľa pokynov, z ktorých: 10 ml. Udo zvyšuje PO4 na 0,45 mg / l. v 100 1. voda.

Podľa toho 1,1 ml. udo v 10 litroch. osmóza by mala vykazovať ~ 0,5 mg / l. Nalial, premiešal, to! Priamo číry 0,5 mg / l podľa VladOks!

Celkom som spokojný, odporúčam. Všetko sa to spojilo! Test je omnoho lacnejší ako zahraničné náprotivky, nemusí to byť tak citlivé a nežné ako JBL, ale podľa mňa je škála VladOx dosť.

Odkvapkávací test NO3 VladOx pre akvárium

Odkvapkávací test NO3 VladOx pre akvárium

Odkvapkávací test NO3 VladOx pre akvárium

Dôležitým aspektom kvapkajúcich testov je ich interpretácia, to znamená porovnanie farby získanej kvapaliny s farebnou škálou, ktorá je zahrnutá..

Testy kvapiek VladOx pre akvárium: prehľad, pokyny, recenzie

Je dôležité, aby test poskytoval jasnú farbu pre presnejšiu interpretáciu..

Porovnal som test VladOx NO3 s testami JBL a Tetra. Pre všetky získané testy bola hodnota ~ 10 mg / l.

Odkvapkávací test NO3 VladOx pre akvárium

Odkvapkávací test NO3 VladOx pre akvárium

Ale na fóre som opakovane nastolil otázku, že NO3 z JBL dáva sedimentu zakalenú farbu, moje oči to nedokážu interpretovať =)

Odkvapkávací test NO3 VladOx pre akvárium

Odkvapkávací test NO3 VladOx pre akvárium

Dusičnanový test VladOx dáva čisto ružové farby, rovnako ako test čistej žltej Tetra.

Odkvapkávací test NO3 VladOx pre akvárium

Odkvapkávací test NO3 VladOx pre akvárium

Ale VladOks má krok 0/1/5/10/20/50/80 mg / l. Tetra testy majú stupeň 0 / 12,5 / 25/50/100 mg / l. Voľba je na vás!

Inštrukcia NO3 VladOx.pdf [168,24 Kb] (počet stiahnutí: 52)

Tiež som skontroloval VladOx NO3, ako aj test PO4, pomocou osmózy a mono-zloženia udo Aquabalance N. Všetko sa spojilo!

Testy na prítomnosť kvapiek NH4 a NO2 VladOx pre akvárium

Testy na prítomnosť kvapiek NH4 a NO2 VladOx pre akvárium

Testy na prítomnosť kvapiek NH4 a NO2 VladOx pre akvárium

Testy na prítomnosť kvapiek NH4 a NO2 VladOx pre akvárium

Testy na prítomnosť kvapiek NH4 a NO2 VladOx pre akvárium

Testy na amoniak a dusitan sú pre mňa dôležité. Používam ich v prvej fáze spustenia akvária, keď sa stane cyklus dusíka. V stabilnom akváriu, ktoré je a priori hustá, dobre udržiavaná bylinkárka - tieto testy nie sú potrebné. Pre amatérske akvárium, pre začiatočníkov, pre akvárium s hustou osadou rýb - tieto testy sú mimoriadne potrebné. A mali by byť vždy po ruke. Pomáhajú regulovať extrémne nebezpečné zlúčeniny dusíka a regulujú frekvenciu výmeny vody, intenzitu filtrácie, prevzdušňovanie a ďalšie zložky, ktoré pomáhajú udržiavať normálny cyklus dusíka. Video inštrukcia pre testy:

Inštrukcia NO2 VladOx.pdf [187,53 Kb] (počet stiahnutí: 40)

Pokyn NH4 VladOx.pdf [187,32 Kb] (Stiahnuté: 25)

Obsah amoniaku a dusitanov v mojej bylinkárke podľa testov VladOx, NILPA a JBL všade na nule!

Testy na prítomnosť kvapiek NH4 a NO2 VladOx pre akvárium

Testy na prítomnosť kvapiek NH4 a NO2 VladOx pre akvárium

Testy na prítomnosť kvapiek NH4 a NO2 VladOx pre akvárium

Testy na prítomnosť kvapiek NH4 a NO2 VladOx pre akvárium

Testy kvapiek kH, pH a gH VladOx pre akvárium

Testovanie vody na pH kH je dôležité pre bylinné akvária, pretože väčšina rastlín uprednostňuje mierne mierne kyslé prostredie a hodnoty pH kH sú tiež dôležité pre milovníkov kreviet a pre komplexné mäkké ryby..

Porovnával som kH a pH od VladOxu s NILP a získal som rovnaké výsledky kH3 pH 6,5.

Inštrukcia PH VladOx.pdf [187,46 Kb] (Stiahnuté: 19)

Pokyn kH VladOx.pdf [184,96 Kb] (počet stiahnutí: 26)

Je zaujímavé, že manipulácia s týmito testami vo VladOxe a NILPA je identická. Kontajnery NILP sú však plastové a nerozumiete tomu, ako sa na test pozerať - strešné plste zhora, strešné plste zboku (podľa niektorých odporúčame). Vladox má sklenené kadičky - pozerajte sa aspoň zboku, dokonca zhora, zdola))).

S testom gH mi nebolo nič porovnávať, osobne ho používam len zriedka. Preto len krátke video.

Pokyn gH VladOx.pdf [185,54 Kb] (stiahnuté: 32)

Aby som to zhrnul. Testy VladOx určite môžeme odporučiť, iba ak je možné celú sadu 7 testov kúpiť za cenu jedného importovaného testu akvária..

Z kritiky, kde by to bolo bez =)

- Odmerná lyžica je s JBL ešte pohodlnejšia. Bez sklíčka sa mi naozaj nepodarilo zdvihnúť lyžicu VladOxu.

- V plastovej nádobe je veľa práškového činidla. Pri otvorení má dostatok spánku a drží sa v čiapke.

- Obrázok na 5 ml kadičke. nezodpovedá 5 ml. zo striekačky. Keď sa výrobca Medos odvolával na výrobcu, bolo poskytnuté vysvetlenie, že táto okolnosť nemá vplyv na výsledok testu, ale sľúbila sa, že čoskoro opraví túto vizuálnu chybu..

Takže, milí priatelia, toto je moja správa. Viem, že používatelia fóra tiež pripravujú svoje závery, t.ch. čakajú na ich názor, bude zaujímavé čítať, porovnávať, diskutovať!

Autor - Oleg Matsevich

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Testy kvapkania v akváriu vladox: prehľad, pokyny, recenzie