slv.AquaFans.ru

Golden antsistrus alebo albino - očarujúce a jedinečné

58006

Antcistrus albino, alebo ako sa tiež nazýva - biely alebo zlatý antiscistrus, je jednou z najneobvyklejších rýb nájdených v akváriách..

V súčasnosti mám v mojom 200-galónovom tanku niekoľko zahalených albino-antitrogénov a môžem povedať, že toto je moja obľúbená ryba. Okrem skromnej veľkosti a nápadnosti sa vyznačujú pokojným charakterom a zaujímavým správaním..

Moje albíny ma tak fascinovali, že som ich vybral ako tému tohto článku. Informácie v tomto článku sa nachádzajú v rôznych autoritatívnych zdrojoch, ale pridal som k nim svoje skúsenosti, aby som mohol úplne odhaliť všetky tajomstvá obsahu albínskych antiscistov..

Hlavným cieľom tohto článku je pomôcť milovníkom, ktorí majú alebo uvažujú o kúpe tejto úžasnej ryby.

Antsistruses v prírode žijú v Južnej Amerike, najmä v Amazonii.

Osoby, ktoré ste si zakúpili, sa prirodzene pestujú v amatérskych akváriách. Aj keď v prírode môžu predky dosahovať veľkých rozmerov, v akváriách sú oveľa menšie, zvyčajne nie viac ako 7-10 cm, čo z nich robí pozvaných hostí dokonca aj v malých akváriách..

Ryba je veľmi teritoriálna. Aj keď som to osobne nevidel, hovoria, že americké cichlidy môžu poškodiť oči ancistrus, takže by som vás chcel varovať, aby ste ich neuchovávali v jednom akváriu..

Je zaujímavé, že Antsistrus má prostriedky na obranu proti útoku. Sú pokryté tuhými šupinami a majú špicaté plutvy, samce majú na žiabrách tŕne av prípade nebezpečenstva sa s nimi štetia..

Ryba sama o sebe nie je v žiadnom prípade bezbranná. Stredná dĺžka života Golden Antsistrus je až 5 rokov, ženy však žijú o niečo menej.

Údržba akvária

Biele mravce nevyžadujú špeciálne podmienky pre zadržanie, ale existujú všeobecné požiadavky, ktoré sa musia dodržiavať. Albíni dávajú prednosť vode s teplotou 20 - 25 stupňov a pH 6,5 až 7,6 (hoci niektoré ich úspešne obsahujú pri 8,6).

Ryby potrebujú veľa prístrešia a určite ich musíte pridať do akvária. Môže ísť o keramické hrnce, rúrky alebo kokosové orechy.

Dobre zasadené akvárium sa tiež nehodí pre pohodlnú údržbu.

Potrebná je aj častá výmena vody, spravidla vymieňam 20 - 30% objemu týždenne, ale hojne kŕmim svoje rastliny hnojivami a takáto náhrada je nevyhnutná, aby sa nenarušila rovnováha v akváriu..

Ak nepoužívate hnojivá, môžete nahradiť asi 30% vody. Týždenná výmena vody tiež pomáha zbaviť sa odpadu, ktorý ancistrusy produkujú pomerne hojne..

Pretože tieto ryby sú tiež citlivé na množstvo dusičnanov vo vode, je potrebné nainštalovať filtráciu, najmä ak je akvárium bez rastlín alebo s malým počtom rastlín..

kŕmenie

V potrave sa uprednostňujú rastlinné potraviny - hlávkový šalát, kapusta, listy púpavy, spirulina a suché krmivo pre predky. Na mňa veľmi milujú cuketu a trpezlivo čakajú v rohu akvária na svoje obľúbené dobroty.

Absolútne vedia, kedy a kde na ne bude čakať. Jeden predajca v obchode s domácimi zvieratami mi povedal, že kŕmil surovým albínovým antiscistrusom, ale moje pokusy boli neúspešné..

Ako som už spomínal - naplavené drevo je dobrý nápad. Zlaté mravce veľmi radi jedia kôrky, pretože obsahujú lignín a celulózu, ktoré sú veľmi potrebné pre správne trávenie mravcov..

Všimol som si, že väčšinu času trávia chrastami v akváriu. Baví ich žuvanie svojho obľúbeného lignínu a pocit bezpečia medzi prekážkami..

chov

4d4

Pre tých, ktorí uvažujú o chove Golden Antsistrus, poviem niekoľko podrobností o príprave.

Predovšetkým veľké akvárium od 100 litrov alebo viac, s mnohými prístreškami a jaskyňami. Hneď ako sa určí pár výrobcov, skryjú sa spolu vo vybranom prístrešku a samica položí 20 - 50 vajec.

Samec bude strážiť a prevetrať kaviár plutvami, až kým dozrie. Je to asi 3-6 dní.

A samica po trení môže a mala by byť vysadená. Počas obdobia starostlivosti o kaviár muž nebude jesť, nenechá sa vás vystrašiť, takže je prirodzený v prírode.

Akonáhle sa srnčia liaheň vyliahne, poter sa z nej okamžite neobjaví, ale bude existovať larva, ktorá zostane na svojom mieste kvôli veľkému žĺtkovému vaku. Z nej jej.

Hneď ako sa obsah vrecka zožerie, poter bude dostatočne silný na to, aby plával, v tomto bode sa odporúča odstrániť samca..

Poter môžete kŕmiť mrazenými krevetami, krvavými červami, ale základom by mali byť rastlinné potraviny. Potrebná je aj čiastočná výmena vody dvakrát až trikrát týždenne.

Poter sa môže premiestniť do bežného akvária, len čo dosiahne veľkosť asi centimeter.

Dúfam, že tento článok vám pomôže pri udržiavaní a šľachtení albumínu antiscistrus. Moja skúsenosť s Golden Antsistrus je iba pozitívna, je to krásna, pokojná a zdravá ryba.!

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Golden antsistrus alebo albino - očarujúce a jedinečné