slv.AquaFans.ru

Živý prach na poter

živý prach na chov rýb

Živý prach na chov poterov doma

Začiatočník akvarista, ktorý si kúpi akvárium a dostane doň ryby, si nemyslí, čo sa bude diať ďalej.

A potom sa spravidla stane nasledovné. Mnohým sa pri správnej údržbe akváriových miláčikov skôr či neskôr začnú ryby rozmnožovať a vo vašej domácej nádrži sa neočakávane objavia potery. Ihneď vyvstáva otázka, ale prečo sa živia takí malí obyvatelia akvária, najmä po prvýkrát v dňoch svojho života?

Ako ste už pochopili, nebola som výnimkou, a predo mnou, v pravý čas, vznikla táto otázka a úloha. Na vyriešenie tohto problému som musel strčiť veľa informácií. A dnes sa chcem podeliť o svoje skúsenosti.

Teraz v obchodoch s domácimi zvieratami nájdete množstvo suchých potravín, a to aj na poter. To sú len oni z prvého páru, ktorý som použil. Tetra MinBaby je všeobecne skvelé jedlo pre batoľatá - kvalitné jedlo vo forme mikrotupín, ktoré poskytuje kompletnú stravu pre dennú výživu a zdravý rast poterov okrasných rýb do 1 cm dlhých.

Krmivo pre akvarijné ryby

Zároveň, ak máte príležitosť alebo vychovávate poter z elitných rýb, je najlepšie kŕmiť ich živými krmivami. Je to spôsobené skutočnosťou, že poter mnohých druhov rýb konzumuje iba živú korisťou, hlavne preto, že vo všeobecnosti nepovažujú stacionárne jedlo za jedlo, aspoň na začiatku..

Bez ohľadu na to, aké úžasné sú kúpené suché potraviny na poter, živé budú vždy zdravšie a lepšie. Suché krmivo vo forme, v ktorej sa predáva, sa nedá smažiť, musí sa najprv rozomlieť na prach a podávať v minimálnych dávkach, aby sa krmivo úplne zjedlo a nespustilo vodu, ale to vždy nefunguje. Poter podávajte 6-8 krát denne. Dohodnite sa, že nie sú veľmi vhodné, najmä ak existujú iné povinnosti, napríklad, ak pôjdete do práce))). A čo živé jedlo? V článkoch týkajúcich sa chovu rýb sa uvádza, že tzv. Štartovacie krmivo na poter je ŽIVÝ PRACH (Nálevníky). Z toho som začal stavať!

Čo je to živý prach? A to sú len najmenšie mikroorganizmy, medzi ktorými sú aj ciliati. Ako ciliates je klasifikovaných asi 6000 druhov prvokov, jedným z nich je ciliates.

ciliates štruktúra
živý prach pod mikroskopom

Ciliates topánka (Paramaecium caudatum) - najjednoduchšie jednobunkové "zviera", jeho veľkosť je 0,1 - 0,3 mm. Živí sa baktériami. Rozmnožuje sa rozdelením na dve časti - približne raz denne, pri teplote 24 - 26 ° C. Môže sa uchovávať v akomkoľvek skle pri izbovej teplote a chová sa doma po celý rok. To je presne to, čo budeme považovať za počiatočné živé jedlo na poter.

Existuje veľké množstvo receptov a metód šľachtenia sena, banánových šupiek, droždia, sušeného ovocia, zeleniny, mlieka atď. Poviem vám o najjednoduchšom, podľa môjho názoru, spôsobe šľachtenia, ktorý som použil v praxi.

Na tento účel potrebujeme inkubátor pre ciliatov - plastové alebo sklenené misky od 3 litrov. V mojom prípade ide o obyčajnú 3-litrovú nádobu. Pri izbovej teplote nalejte 2 - 2,5 litra prevarenej vody, vložte kúsok sušenej banánovej šupky a odkvapkajte 5 kvapiek mlieka (2 - 3 kvapky). Teraz zostáva pridať kultúru ciliatov. Môže sa vziať od priateľov - skúsených akvaristov, stačí len pár kvapiek. Nemal som však takú príležitosť a práve som si z akvária vzal pohár vody a pridal ho do pohára - v akváriovej vode už existuje určitý počet ciliatov. Potom nádobu voľne prikryte taškou a vložte ju na tieňované miesto - pod stôl. To je všetko!

Nasledujúci deň sa moja nádoba zakalila, čo naznačuje, že sa tam začali vyvíjať baktérie, ktoré sa živia ciliatmi. Ako už bolo spomenuté vyššie, znásobuje sa násobením delením na dve raz denne, preto ich počet zdvojnásobuje každý deň. Asi po týždni sa voda z banky rozjasnila a ja som videl obrovské množstvo bielych pohyblivých bodov - toto sú ciliati. Poter môžete začať kŕmiť, ale najskôr som fermentoval ďalšiu plechovku živého prachu, pričom som už zobral už existujúcu kolóniu ciliatov..

Na kŕmenie živého prachu som použil obyčajnú lekársku striekačku s objemom 2 cm3. Vytiahol z tieňa džbán - zatiaľ čo všetci ciliati boli na vrchu, blízko povrchu, opatrne si ich vybral pomocou injekčnej striekačky a nalial sa priamo do akvária. Snažte sa netrepať vodu do pohára, aby ste vylúčili vniknutie veľkého počtu baktérií do akvária, čo môže nepriaznivo ovplyvniť poter, a to dokonca až do úplnej smrti. Pretože sa kvapalina so živým prachom spotrebuje, je potrebné pridať čerstvú prevarenú vodu pri izbovej teplote alebo starú vodu z akvária do požadovaného množstva v nádobe. Tiež by ste nemali zabúdať na kŕmenie ciliatov raz za 2-3 dni s 3-4 kvapkami mlieka. Okrem banánovej šupky a mlieka môžete súčasne pridávať ďalšie potravinové prísady, ako napríklad zeleninové šupky a (alebo) sušené ovocie atď. Čím rozmanitejšie sú tieto zložky, tým výživnejší je živý prach..

Chcem vás varovať !!! Nenechajte sa uniesť množstvom prísad, voda môže vyblednúť. V takomto prostredí sa ciliati nebudú množiť a zomrieť.

Vďaka živému prachu som znížil počet krmív poterov na trikrát denne, ciliati sa úplne jedli, voda v rastúcom akváriu sa nezhoršovala, poter začal rásť a vyvíjať sa rýchlejšie.

Ako dospievajúci rastú, môžete ho preniesť do väčšieho živého krmiva. To je všetko. Ak na túto tému existujú nejaké otázky, odpoviem s potešením. Veľa šťastia všetkým!

Živé prachové video na chov rýb

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Živý prach na poter