slv.AquaFans.ru

Kutilský externý akváriový filter pre domácich majstrov

Čo je vonkajší filter pre akvárium

Existujú dva typy filtrov: externý a interný. Ako si vybrať ten, ktorý vyhovuje vášmu prípadu?

Najskôr venujte pozornosť veľkosti akvária. Ak je dosť veľký, potom nie je veľký rozdiel. Ale zvyčajne máme iba obmedzené oblasti, kde môžete umiestniť malé alebo stredné akvárium. V takom prípade bude vhodné použiť externý filter.

Na rozdiel od vnútorného filtra nie je externý filter inštalovaný priamo v akváriu, ale mimo neho. To pomáha šetriť veľa miesta..

Vonkajší filter nezaberá priestor v akváriu a nepoškodzuje jeho celkový vzhľad

Práca tohto zariadenia je nasledovná: voda z akvária vstupuje do zariadenia, prechádza cez filtračné prvky a potom sa vracia späť k rybám.

Externý filter má nasledujúce výhody:

  • nezaberá užitočné miesto vo vnútri akvária;
  • obsah akvária vyzerá esteticky bez takýchto zariadení;
  • filtračné médiá lepšie čistú vodu.

Medzi obrovským sortimentom takýchto zariadení si môžete samozrejme vybrať ten, ktorý vám vyhovuje vo všetkých ohľadoch. Ale ich ceny sú príliš vysoké. Tak prečo nevyužiť príležitosť na vytvorenie externého filtra vlastnými rukami? Tento podnik sa ľahko realizuje. Ukazuje sa, že všetko, čo potrebujete, sa dá ľahko kúpiť v obchodoch a na trhu, a samotné montážne a inštalačné práce sú dostatočne jednoduché, aby to zvládol aj začiatočník..

Ako sa starať o akváriový filter?

Aby filter fungoval správne, musí byť pravidelne čistiť. Inak začne pracovať horšie a potom úplne znečistí vodné prostredie (druhé sa týka vnútorných filtrov)..

Čím je menšia plocha filtra a čím väčší je objem vody, tým častejšie je potrebné filter čistiť.

Aby ste určili pravidelnosť čistenia filtra, mali by ste si nielen pozorne prečítať pokyny výrobcu, ale tiež pozorovať fungovanie filtra. Ak to začne fungovať slabšie, potom je čas ho opláchnuť. Malé filtre môžu potrebovať čistenie každý týždeň a veľké modely môžu potrebovať jedno čistenie za 2 mesiace..

Aby ste zabránili usmrteniu kolónie prospešných baktérií, umyte filter vodou s izbovou teplotou a nerobte to príliš opatrne. Okrem toho by ste nemali umývať filter, ak vymieňate vodu v akváriu, pridávate nové ryby, zavádzate nové krmivo, inak narušíte stanovenú rovnováhu v akváriu.

Výmena umývacieho prostriedku vo filtri je ďalším dôležitým bodom. Nerobte to príliš často. Počkajte, kým stratí svoju filtračnú schopnosť a tvar. Vo vnútornom filtri sa žinka ďalej skladá z niekoľkých častí a súčasne je potrebné vymeniť iba jednu z nich, aby sa následne užitočné baktérie zo „starých“ častí rýchlo rozšírili na nové.

Nezabudnite, že filter v akváriu by mal fungovať nepretržite a bez prerušenia, takže pri výbere správneho modelu by ste mali pristupovať zodpovedne a nevyhadzujte najlacnejšiu možnosť. Vyberte si kvalitné vybavenie, ktoré sa osvedčilo a vydrží dlho..

Domáce externé akváriové filtre.

Ako milovník akvária s krátkym trvaním som dospel k záveru, že vnútorný filter v mojom akváriu si nezodpovedá svojej úlohe. A častou údržbou filtra trpeli iba obyvatelia môjho akvária.

Po preštudovaní informácií o filtroch som dospel k záveru, že použitie externého filtra je jedinečné správne rozhodnutie. Biofiltrácia je nezvyčajne účinná a žiadny zo spôsobov čistenia vody ju nemôže čiastočne nahradiť.

Zloženie vody vyčistenej externým filtrom je približne podobné zloženiu prírodných vodných tokov s pomalým tokom. S týždenným osviežením tretiny objemu hlavného akvária sa dá usúdiť, že ichtyofauna a hydroflóra sú obsiahnuté prakticky v tečúcej prírodnej vode - teda všetky úspechy dosiahnuté v systémoch s biofiltráciou.

Nebolo pre mňa príjemnou správou, že náklady na externý filter boli porovnateľné s nákladmi na akvárium.

Po preskúmaní dizajnu exteriéru som sa rozhodol vytvoriť svoj vlastný analóg externého filtra Eheim .

Na výrobu domáceho externého filtra sa zakúpilo:
- Čerpadlo (fontánové čerpadlo), spoločnosť RESUN, čínska výroba 30 wattov, 2000 l / h
- PVC prípojka pre kanalizačné potrubie d = 200 mm. + 2 výhonky pre neho,
- žeriavy, rohy, vagóny atď..,
- PVC rúrka d = 20 mm. na príjem a dodávku vody do akvária 4 m.,
- banka z filtra pre domácnosť,
- plnivá pre filter.

Na vloženie do zátok sa použil nasledujúci dizajn.

Môj výber v tomto čerpadle bol spôsobený skutočnosťou, že filter má v potrubí veľa ohybov a konečné výsledky nakoniec klesli o polovicu.

Vyvŕtané otvory v hornom a dolnom kryte na prívod a čerpanie vody. Pri montáži armatúr som použil gumové tesnenia s ďalším silikónovo-iónovým tmelom.

Pokúsil som sa zasunúť zástrčku do spojky pomocou gumených tesniacich pások a nemohol som, fungovalo to príliš pevne. Chápem, že ak dokážem vložiť zástrčku, neodstránim ju odtiaľ. Keď som sa vzdialil od tohto, odrezal som okraje konektora, aby som odstránil filter, ak bolo vôbec možné odstrániť gumu, a tým uvoľniť tlak vo filtri. V dolnej časti spojky je sedadlo pod vstupným kovaním.

Obloženie spojky bude neskôr nainštalované vo vnútri spojky a bude držať mriežku.

Spodný kryt má nad dýzou mriežku. Aby sme to dosiahli, museli sme vytiahnuť krabicu zeleniny.

Potom môžeme s čistým svedomím nainštalovať spodný kryt do konektora. Pretože sa tu nebude používať tesniaca guma, je potrebné pokryť celú oblasť korku silikónom. Po namontovaní zátok dodatočne utesnite spoje zvnútra a zvonka tesniacou hmotou.

V kryte napájacieho kábla a vývodu vzduchu bol vyvŕtaný otvor. Nebolo potrebné pripájať čerpadlo k zástrčke a aj bez neho je bezpečne pripevnené k dĺžke hadice a napájacieho kábla..

Na utesnenie napájacieho kábla sa použil konektor podobný konektoru použitému v pouličných svetlách. Prepnite prepínač tam, kde sa drôt zlomí.

Pod rukoväťou vstupného potrubia je na upevnenie namontovaná žeraviaca sviečka pre domácnosť, ktorá slúži ako hrubý filter na hrubé čistenie. Bez tohto by to bolo možné, ale potom by som musel nainštalovať špongiu na prívodnú trubku priamo v akváriu alebo umývať nádobu každý mesiac (podľa mojich plánov bude nádoba umývaná najmenej každých 6 mesiacov).

Na predvýrobu. Vyžaduje sa filter na kanalizačné potrubie z PVC d = 32 mm. Do ktorých bolo vyvŕtaných veľa dier. Dalo by sa použiť navyše v pre. filtrované aktívne uhlie alebo zeolit, ale najprv sa rozhodlo o penovej špongii.

Keď všetky časti zostavy filtra prešli, aby sa naplnili plnivami.

1. vrstva. Ďalej uvádzame materiál na hustú filtráciu. Na tieto účely je najvhodnejšia pena s veľkou bunkou. Nanešťastie som nenašiel gumovú penu pre akváriá správnej veľkosti. Namiesto toho použil niečo ako lineárnu guľu.

3 vrstvy. Naneste vrstvu penovej gumy pomocou malej bunky. V mojom prípade som použil syntetický zimný prostriedok.

Každé akvárium by malo mať filtračný systém, ktorý čistí vodu a zaisťuje zdravie rýb a rastlín. Ako viete, odpad, ktorý zanechali obyvatelia nádrže, ako aj zvyšky potravín, suspendované častice pôdy, sú veľmi škodlivé pre ryby. Špinavé jedlo sa oxiduje a mení sa na toxický amoniak. Aby voda prešla všetkými fázami čistenia v správny čas, je lepšie vytvoriť si pre ruky vonkajší filter pre akvárium. To bráni škodlivým látkam v otrave živých vecí.

Potom vložte skúmavku do hrdla misky, aby do nej zapečatila. Po zákroku si nevšimnite žiadne medzery alebo otvory medzi trubicou a hrdlom. Dĺžka samotnej skúmavky sa volí s prihliadnutím na priemet na štruktúru o 2 až 3 cm, pričom by sa nemala dotýkať dna fľaše. Ak sa krok vykoná nesprávne, do mechanizmu sa nebude môcť dostať voda.

Vezmite štrk a položte ho na vrch misky so 6 cm vrstvou a zakryte kúskom polyesterovej podšívky. Nainštalujte hadicu do potrubia prevzdušňovača a opravte ju. Keď je mechanizmus pripravený, vložte ho do akvária. Potom zapnite kompresor, aby filter fungoval. Preferované mikroorganizmy sa objavia v existujúcich zariadeniach, ktoré spracúvajú amoniak na dusičnany, čo vytvára priaznivé mikrobiálne prostredie vo vode.

Ako funguje externý manuálny filter??

Vonkajší filter s vlastným pohonom je zostavený na základe vzduchového potrubia: vzduchové bubliny opúšťajúce kompresor stúpajú nad potrubie, z ktorého sa dostanú na vrchol, a znižujú prietok vody z filtra. Čistá a okysličená voda vstupuje do horného oddelenia skla a prechádza štrkom. Potom voda vstúpi do misky otvorom, zostupuje do potrubia a vstupuje do nádrže. Sinton tu pracuje ako mechanický filter. Tento materiál zabraňuje tvorbe štrku z bahna..

Chemicky a mechanicky čistí vodu. Podobné návrhy by mali byť inštalované vo veľkom akváriu s objemom 200 - 400 litrov. V prípade priestrannejších akvárií s objemom 500 až 1 000 litrov je potrebných niekoľko takýchto zariadení. Značkové systémy na čistenie vonkajšej vody sú drahé, preto je najlepšie to urobiť sami. Materiály sú cenovo dostupné a dostupné pre každého..

Ďalší spôsob vytvorenia externého filtra

Nasledujúce údaje musia byť pripravené pre ďalší externý filter:

  • Plastová nádoba s pevným vekom (môžete mať krabicu na skladovanie obilnín);
  • Špongia alebo hrubý materiál s pórovitou štruktúrou;
  • Utesnené vodné čerpadlo a konektor na pripevnenie na veko pomocou nádoby;
  • Materiál na biologickú filtráciu (lekárska bavlna, keramické granule);
  • Niekoľko prísaviek, živicová lepiaca štruktúra.

Pozrite sa, ako vytvoriť vonkajší filter vlastnými rukami..

Pokyny na vytvorenie filtra:

  1. Musíte vziať tenký pilník a urobiť rezy po celom obvode spodného oddelenia plastovej nádoby. Kusy prechádzajú vodou.
  2. Do tejto plastovej nádoby vložte špongiu - vatu alebo iný prvok na biofiltráciu.
  3. Na kryte nádrže urobte otvory zodpovedajúce priemeru dýzy čerpadla.
  4. Vložte dýzu do otvoru a pripevnite ju akváriom so živicou alebo silikónom.
  5. Nainštalujte čerpadlo na dýzu, ktorá môže vytvárať tlak vo vnútri nádrže..
  6. Na širšiu stranu nádoby pripevnite niekoľko domácich prísaviek.
  7. Vnútorný filtračný systém možno považovať za dokončený. Prísavky môžu držať zariadenie na stene akvária.

Takýto domáci filter sa nesmie inštalovať na stenu, ale môže sa umiestniť na spodnú časť nádrže. Pôda tiež pôsobí ako biologický filter. Plastová dýza môže byť pripojená k plastovému výtoku vo forme dlhej trubice, ktorá vyčnieva von. Po vyčistení bude voda nasýtená kyslíkom.

Namiesto malej plastovej nádoby môžete použiť plastovú nádobu alebo netoxickú nádobu z nehrdzavejúcej ocele. Táto konštrukcia je vhodná pre veľké akváriá, do ktorých je možné umiestniť veľké zásobníky a vložky s filtračnými prvkami. Domáce filtre musíte udržiavať na rovnakej frekvencii ako tie značkové..

Ak filter presakuje, skontrolujte všetky jeho súčasti:

  • Sú zvieracie mechanizmy pevne uzavreté? Časti môžete neúmyselne pripevniť lepidlom alebo živicou. Tento problém môžete vyriešiť opätovným pripevnením svoriek..
  • Špongia alebo prísavka sa môžu v prietokovom filtri znečistiť. Sliz a špina sa dajú vyčistiť vodou. Každý mesiac kontrolujte čistotu projektu.
  • Poškodenie plastovej nádoby, ktorá bude musieť byť nahradená drhnutím so samotným filtrom.

Začnem krátkym úvodom. Aj keď mám akvárium dlhé 140 litrov, považujem sa za amatérky. Pretože držal rybu výlučne pre dušu (treba niečo urobiť). V zime sa mi podarilo postarať sa o svoje zvieratá a v lete to nebolo tak, tak začnem tým, že musím chytiť kostry. Nasledujúci zimný večer som sa pozrel na svoje akvárium a rozhodol som sa, že je potrebné, niečo také nebude ďalej pokračovať. Celú dobu som chcel dosiahnuť čistú, búrlivú vegetáciu, ale fungovalo to iba čiastočne. Aj po výmene vnútorného filtra Atman F-102 i získal silnejší Atman f-104 .

Výsledky tých, ktoré som chcel, nefungovali. Preto som sa rozhodol alebo si myslel, že som navštívil, nepamätám si, ale išiel som na internet a začal hľadať spôsob, ako dosiahnuť normálny stav, a zistil som, že okrem interných filtrov existujú aj externé filtre. Stručne povedané, po ich prečítaní som dospela k záveru, že to potrebujem, ale tu sú ceny trochu pohryzené (ceny internetu v Kyjeve sú 800 - 1400 gramov, najlacnejší čínsky Atman CF-800 je 600 gramov).

Pretože žijem na Ukrajine, sto kilometrov od mesta Kherson v malom meste, nemáme takéto filtre na predaj. A aby som išiel do Khersonu, nebol som si istý, či ho nájdem za cenu, ktorá je v Kyjeve a čo potrebujem. Nechcel som objednávať cez internet, pretože radšej sledujem tovar a potom platím, než naopak. Už som začal premýšľať o tom, ako prísť s niečím podobným a prečo, keď som na webe narazil na domáci externý filter.

Po mnohých úvahách som dospel k záveru, že domáce úlohy by sa mali robiť. Prečo som sa rozhodol, po prvé, dostupnosť náhradných dielov zahŕňala žeriav, išiel som, kúpil a dokonca aj motor z vnútorného filtra, máme ich na sklade, kúpili sme filter, motor ho naladil a nevyskytli sa žiadne problémy. A tak, aby ste šli do Khersonu, existuje niečo alebo nie, a ryby nebudú vždy čakať. Ale keďže jednoducho nedodávame 200 potrubí, nepoužívame ich, potrebovali sme iba 160 a 100. Keď som sa vrátil domov, bol som dokonca trochu nervózny, ale zmeral som čerpadlo z filtra Atman f-104 (podľa charakteristík, Popis: Výkon - 38 W Produktivita - 2000 l / h. Zvýšenie vody - 2 m.) Bol som presvedčený, že všetko by malo byť v zadku veľmi pevne. Pretože neexistovali žiadne spojky s dĺžkou 350 mm, vzal som si meter s dĺžkou potrubia 160 mm a zástrčkou. Rozhodol som sa všetko skombinovať s plastovými zmesami. Pripravil zoznam potrebných vecí a po zakúpení všetkých potrebných vecí začal pracovať.

Keď som sa znova pozrel na vnútorné filtre, zobral som filter ako základ Eheim classic 2213

Technické údaje: Pre akvárium: do 250 l.
Produktivita: 440 l / h.
Vodná kapacita: 1,5 m.
Výkon filtra: 3 l.
Rozmery: 160 x 160 x 355 mm.
Spotreba energie: 8 W.
Výška pumpy Atman f-104 bola 10 cm, potom som pridal a ukázalo sa, že je 160 x 160 x 450 mm. Začal som premýšľať o tom, ako urobiť spodok, najprv som si narezal hrubý plastový kruh na silikón a poklepal som na konce sám, ale potom to na mňa dopadlo, ale čo keby si zohrial potrubie a nasadil si klobúk. Urobil som rez z hlavného a šiel som na experiment. Na plynovom sporáku (najväčší horák) som začal plameň otočiť (musel som nosiť rukavice, prsty mi boli horúce), časom potrubie zmäklo, stalo sa pružnou gumou a bol som schopný vložiť korok. Pochopenie, že všetko bude fungovať veľmi dobre, urobil som to isté s hlavným objektom (ak to niekto chce urobiť, neznižujte ho do plameňa, aby ste nepoškodili plast, mali by ste rúrku rovnomerne previnúť a vyskúšať jej flexibilitu),

Urobil som dno, rozhodol som sa na vrchu, všetko fungovalo, ešte lepšie, ako som si vedel predstaviť, tryska pumpy šla rovno do 20. rohu, bolo potrebné iba namazať plast silikónovým akváriom a všetko bolo v poriadku. Motor mal v zadnej časti poličku, rozhodol som sa vyrobiť pridržiavaciu tyčku tak, aby motor nevisel len na nose, ale tiež spočíval na stonke (všetko tiež postrádalo silikón), pretože celá táto časť zátky sa musela úplne vložiť do potrubia, aby sa v budúcnosti vytiahla von vyrežte z rúrky experimentálne rúrky dĺžku 24 mm, ktorá by slúžila ako zarážka.

Pri inštalácii žeriavu Mayevsky som sa rozhodol vyvŕtať dieru, aby som pri skrutkovaní Mayevsky dotiahol niť s dotykom a fungovalo to (aj na silikón). Na trhu som si kúpil drôtený pásik (pre pouličné lampy alebo elektrické motory sa používajú rôzne priemery)

Keďže som nebol spokojný s načítaním filtračných prvkov, tak do nemeckého filtra, ako aj do filtra, ktorý som vytvoril na tejto stránke, rozhodol som sa vyrobiť nákladné koše ako vo filtroch. Eheim Professionel 2224 a tak ďalej.

Keďže som nenašiel správny obal, rozhodol som sa vyrobiť kôš zvyšnej rúry. Urobil som tri kusy s priemerom 8 cm, to sa dá urobiť dvoma keramickými krúžkami a biologickými guličkami a zvyšok napĺňam špongiou, ak nájdete priemer 160x160 (po odrezaní 8 cm tento kus nakrájajte, potom vložte do skúmavky a uveďte, koľko to je mal by byť odrezaný tak, aby medzera bola malá, aby sa kôš pohyboval bez námahy, najprv nalepil lepidlo na plast a pre pevnosť som urobil diery, skrútil ich medeným drôtom, utopil sa v drážkach vyrobených z horáka na drevo. V akváriu môžete vŕtať otvory silikónom, ale ja som yl je pevne (I neznamená, že spodná vypadol v priebehu extrakcie, a celý odtok bol dávkovaný)

Rezal som prúžok hrúbky 3 mm a nalepil ho. Položila ho na silikón a skrútila ho zo štyroch strán, urobila tiež drážky a utopila sa. Potom sa vysadil spodok silikónu. Rukoväť je tiež vyrobená z trubice. Môžete použiť skrutky s čapom, ale vzal som tyč z plastového čapu (pomocou peny pripevnenej k stene), narezal sa na 2 cm sudy a spálil v klobúku so skrutkou vyhrievanou na sporáku.

Áno, Tati, keď je rúra studená, jemne som ťukla korok z rúry, vložila som do korku dve taniere, aby som k nemu pripevnila košíky. Rovnakým spôsobom som ich utopil okrajom. Po inštalácii je zástrčka zakrytá silikónom a vysadená až na doraz.

Rozhodol som sa však kúpiť veľkú fľašu z domáceho filtra (malá nádoba je vybavená soľným plnivom a individuálne ju, ako viem, vložte do studenej vody pred práčkou), rozhodol som sa to urobiť na základe žeriavu pre motocykel z domácich motocyklov. Voda vstúpi do filtra v jednej otáčke trubicou až po dno banky a potom špongiou hore. Na jednom konci vyvŕtaných otvorov a na druhom konci na silikóne som odrezal potrubie na veľkosť žiarovky. Penová guma už bola zakúpená, pripravená v okrúhlej nafúknutej banke v obchode s domácimi zvieratami.

Mimochodom, ak používate domáci filter, skúste zobrať Mayevsky žeriav zhora, a nie zboku, ako som to urobil pre lepší odvod vzduchu, musel som vyvŕtať malú dieru a utiahnuť skrutku elastickou, na obrázku som ukázal šípku. Zaskrutkoval som banku do špeciálnej svorky, na obrázku je znázornené zariadenie, ku ktorému boli pripevnené štyri skrutky s ovcou, ktoré tlačili horný kryt z otvoru. Vďaka tomu môžem otvoriť veko sám bez toho, aby som sa dotkla žiarovky z domáceho filtra.

Na nasávanie vody do filtra som použil 0,5-litrovú plastovú fľašu z nápoja, odrezal som krk a spracoval plastovú platňu s otvormi (vyvŕtanými malými otvormi, aby sa ryby neabsorbovali) so skrúteným drôtom. Ak ju teraz musím vybrať, môžete túto fľašu ľahko odskrutkovať. Takto som naplnil filter: prvý kôš z poréznej hliny je napoly rezaný plastovými krúžkami vyrezanými z plastových záhybov na vedenie (mimochodom sa podobajú značkovej výplni).

druhý kôš s pórovitou špongiou pre baktérie, tretí pórovitá špongia a syntetické zimné pranie.

Po spustení filtra už nebol priestor na netesnosti (všetky skrutkové spoje som zaskrutkoval káblom a namazal ich silikónovým akváriom). Filter pracuje potichu, hoci keď filter Atman f-104 pracoval v akváriu, v noci došlo k slabému hrkotu, ktorý bol v noci veľmi zlý, a musel som ho vypnúť, a teraz sme jedli, že jeho čerpadlo bolo domáci vonkajší filter Pracuje. Pokiaľ ide o čistenie, je príliš skoro na to povedať, pretože filter funguje iba týždeň, ale výsledok je už viditeľný, voda je priehľadnejšia, ryba je šťastnejšia. Hlava sa nezmenila, čerpadlo sa dobre pretrasie, hoci špongia v domácom filtri je už napoly zablokovaná. Mal som cenu asi 500 gramov, keďže som mal filtračné čerpadlo a práškovú hlinku. A potom sa rozhodnete vyrobiť alebo kúpiť, ak ich máte v obchodoch. To je asi všetko.

Ako vytvoriť akváriový filter vlastnými rukami a zorganizovať filtrovanie vlastného akvária? Bez ohľadu na to, či je externý, interný alebo nižší. Aké nástroje a vybavenie potrebujete? Odpovede na všetky tieto otázky nájdete v tomto článku..

Existuje veľa možností na výrobu rôznych typov filtrov. Zvážime to hlavné.

Typy filtrov:

  1. interný
  2. záves
  3. externý
  4. dno

Interný filter

Toto je najjednoduchší typ filtra. Čo čistí vodu dostatočne dobre (vo svojom type). Vytvorenie vnútorného filtra vlastnými rukami je veľmi jednoduché. K tomu budete potrebovať: plastovú fľašu (malá veľkosť)

  • kúsok špongie
  • výplň (kamienková, "prechádzajúca" do hrdla fľaše)
  • kompresor, hadica a jedna prísavka

Vyrábame štyri veľké otvory vo veku. V hrdle pod krytom vytvoríme otvor, v ktorom jeden koniec hadice musí byť „tesný“ (druhý koniec je pripojený ku kompresoru). Na dne fľaše, v kolese, vytvoríme otvory na uvoľnenie vyčistenej vody. Nezabudnite urobiť ďalší otvor pre prísavku, hneď pod spodkom plastovej fľaše.

Naplňte náš filter (fľašu) kamienkami (alebo inými plnivami), utiahnite maticu. Potom aplikujeme kúsok špongie na krk (je žiaduce, aby mal pravidelný, štíhly tvar) - toto bude spodná časť nášho zariadenia. Hadicu a prísavku zasuňte do príslušných otvorov. Vložte filter do akvária a zapnite kompresor. Hotovo!

Schematické zobrazenie vnútorného filtra

Závesný filter

Namontovaný akváriový filter tiež nie je komplikovaný. „Hra“ má však viac ako len vnútorne.

Pre nás to bude vyžadovať:

  • akýkoľvek plast, sklo, plexisklo (každý neutrálny materiál po ruke)
  • kompresor
  • špongia (syntetický Winterizer), hadica

Vyrábame nádobu alebo ju pripravujeme (niečo ako dlhý plastový kvetináč pre rastliny, vyrábame plastové steny (to je zreteľne viditeľné na obrázku). Naplňte prvú priehradku (kde je dodávaná voda) kúskom polyesterovej podšívky, zostávajúce časti inou alebo rovnakou výplňou. V poslednom oddiele, hore, urobíme otvor a drážku na uvoľnenie vyčistenej vody a zavesíme štruktúru na zadnú stranu akvária..

Voda je dodávaná kompresorom, podobne ako externý filter.

Nainštalovaný obvod filtra

Externý filter

Vonkajší alebo vonkajší akváriový filter, urobte to sami, čo komplikuje. Na jeho výrobu môžete použiť plastový okrúhly vysoký kontajner alebo plastový sud s vekom. Ak tam nie je, môžete použiť záhradnú rúrku s veľkým priemerom. Pravda je, že v tomto prípade by sa veko a dno mali pripevňovať nezávisle na sebe..

Budete potrebovať:

  • čerpadlo
  • plastová nádoba
  • syntetické plnivo cimizéra
  • hadice, rúry

Do spodnej časti nádoby je zaskrutkovaná plastová alebo kovová spojka s jednosmerným vstupným ventilom. Vo veku sú dva otvory. Jeden pre montáž s exhalačným ventilom, druhý pre elektrické čerpadlo, ktoré je zase pripevnené k vnútornej strane krytu.

Teraz musíte urobiť doplňovacie kazety. Vhodné plastové kvetináče s rovnakým priemerom ako vo vnútri nádoby. Na dne takýchto kvetináčov vytvárame veľa otvorov na cirkuláciu vody.

Prvá zavádzacia vrstva je umiestnená tesne nad vstupným konektorom. A naplňte ho polyesterovou podšívkou. V nasledujúcich vrstvách naneste ďalšie plnivo. Môžete použiť rôzne: okruhliaky, ložiská uhlia, sopečné horniny a ďalšie . Je nevyhnutné, aby sa posledná vložka nedotkla čerpadla..

Výkon čerpadla závisí od objemu akvária. Čím vyšší je objem, tým silnejšie by malo byť čerpadlo.

Externý filtračný obvod

Spodný filter

Za zmienku stojí dolný filter. Filtračný prvok, ktorý je pôdou akvária. Voda ním preteká, čo spôsobuje hrubé čistenie. Najlepšie čistenie sa dosiahne pomocou piesočnatej pôdy. Tento typ filtra sa prakticky nepoužíva, ale stále ho budeme brať do úvahy.

Vyžaduje si to:

  • čerpadlo
  • rúry + rúry s otvormi dole, pod zemou
  • kompresor (v jednej z možností)

Rúry s otvormi ukladáme pod zem. Hore by sa malo vložiť plastové pletivo s malými otvormi tak, aby sa v pôde nezanášali otvory v samotnej rúre. Čerpadlo je bližšie k povrchu. Hotovo!

V prípade priameho filtra používame kompresor. Zrozumiteľnejšie je možné vidieť na obrázku..

Spodný filter. systém

Na záver povedzme, že všetky typy filtrov sa dajú veľmi ľahko vyrobiť a zároveň ušetriť značné množstvo peňazí. Vďaka hustejšiemu prístupu môžete tieto možnosti výroby filtrov vylepšiť a vylepšiť..

SVIETIDLÁ PRE AKVARIÁLNE RASTLINY, LED A POLOHY LED.

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Kutilský externý akváriový filter pre domácich majstrov