slv.AquaFans.ru

Podrobnosti pri výbere párov antikoncepcií

Ako kúpiť ancistrus je dosť zvláštny názov článku. Veľmi jednoduché - nájdete ich v obchodoch s domácimi zvieratami a na trhu s chovateľmi.
Spravidla stačí kúpiť pár sumcov vo vašom všeobecnom akváriu, aby ich vyčistili. Je preto na vás, aby ste si vybrali zdravú rybu od dobrého predajcu. Takto sa v mojom akváriu s kohútikmi objavili prvé anticysty.
9328261993282619


Neskôr som zistil, že ak chcete úspešne chovať Antsistrus, musíte urobiť niečo viac, než len kúpiť a zasadiť do akvária. Na základe mojej skúsenosti som odvodil niekoľko dôležitých detailov, ktoré vám ušetria veľa času a nervov..

Po prvé, keď si kúpite Antsistrus na chov, existujú dva spôsoby.

Najprv si kúpite skupinu tínedžerov, spustíte ich v spoločnom akváriu, vytvoríte dobré podmienky, potom počkajte, kým vyrastú a príroda si vyberie svoju daň. Je to rozšírená metóda, ale môže to viesť k nejasnostiam. Je ťažké rozoznať mladistvých mravcov podľa pohlavia, až kým nevyrastú a muži nezmnožia šikmé rohy. Preto musíte kúpiť viac osôb, aby ste zvýšili pravdepodobnosť získania heterosexuálov.

Druhí skúsení chovatelia kupujú pár dospelých alebo tri. Táto metóda má svoje výhody, hotový pár alebo samec a dve ženy majú takmer 100% pravdepodobnosť, že sa dostanú do kaviáru. Akým spôsobom si vyberiete, je podnikanie každého.

Kúpili ste si pár mravcov a chcete od nej získať zdravé potomstvo. A tu sa skrýva chyba. Potomstvo môžete získať od brata a sestry, ale vy ako kupujúci neviete, koľko generácií prešlo pred vami. A samotný predajca často nevie / nechce vám povedať, ako dlho prebieha vnútromaternicové kríženie. Len veľmi málo chovateľov uvažuje o tejto téme..

To je dôvod, prečo je rozdiel v génoch veľmi dôležitý pri chove ancistrus, ako aj v prípade akýchkoľvek iných druhov akváriových rýb. Takže, keď sa snažíte poterať od blízkych príbuzných, môžete uspieť. Uvidíte dokonca, že ryba je zdravá, prehltla veľa kaviáru, ale postupne zmizla a výsledkom bolo len pár poterov. Je to kvôli skutočnosti, že pri intrauterinnom krížení, rezistencia na choroby klesá, zvyšuje sa počet poškodených jedincov.

Presne to sa mi stalo. A potom som premýšľal - možno je to vo vode, pri kŕmení, pri chorobách? Nakoniec som však prišiel s jednoduchou odpoveďou - jediné je, že krížením bratov a sestier oslabujeme genetiku.

Riešenie problému je elementárne - kúpte si pár Antsistrusov a potom choďte a kúpte ešte pár, ale na úplne inom mieste. Keď sa určia muži a ženy, jednoducho predáte tie ďalšie a potešíte kupujúceho tým, že ide o odlišné genetické línie.

Nezabudnite na dôležitú nuanciu - vyberte si výrobcov z rôznych zdrojov. Veľa šťastia pri chove tejto krásnej a nezvyčajnej ryby.

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Podrobnosti pri výbere párov antikoncepcií