slv.AquaFans.ru

Ako sa starať o akvárium

Akvárium a jeho údržba

Nedávno som sa stal svedkom rozhovoru niekoľkých žien o tom, ktoré z domácich miláčikov je najľahšie držať. Papagáje - je tu veľa odpadu, mačiek, psov - vlna, starostlivosť a tak ďalej. A jeden z nich hovorí: Áno, nedávno som navštívil a je tu akvárium s rybami! Majiteľ akvária jej povedal, že má filter, a preto už nepotrebuje meniť vodu v akváriu. Všeobecne platí, že krása: vypustil ryby, pravidelne ich kŕmte a užívajte si!

Takéto mýty som nedávno počul veľmi často. Niektorí, ako som už povedal, sú si istí, že voda v akváriu sa nedá vôbec zmeniť, zatiaľ čo iní naopak, ak vymieňate vodu, potom celú a akvárium sa musí úplne umyť..

Ja sám nie som ten najskúsenejší akvarista, ale teraz mám tri dobre vedené úspešné akváriá, ktoré ma veľmi potešia, a tiež ich obyvateľov, takže na základe mojej vlastnej skúsenosti sa pokúsim povedať, ako sa správne starať o akvárium a kde je pravda a kde je mýtus.
A možno začnem s vybavením potrebným pre akvárium pre jeho bezpečnú existenciu.

Akváriové vybavenie

Hlavným, základným a prírodným filtrom akvária je akvarijná pôda. Musí to byť nevyhnutnosť. V akváriovej pôde sa usadia baktérie potrebné pre podmorský svet. Jeho frakcia môže byť od 0,1 do 0,8 mm, v závislosti od prítomnosti rastlín, ich druhov a veľkosti akvária.

Ďalšou nenahraditeľnou vecou pre akvárium je akváriový filter. Vyberá sa podľa objemu vody, typu akvária a jeho populácie. Vonkajšie alebo vnútorné - záleží len na vás. V mojich akváriách so živými rastlinami sú vnútorné čínske filtre a jeden Aquael a všetky sa mi perfektne hodia - pre tento typ akvária s malou populáciou stačí. Hlavnou úlohou takého filtra je vytvorenie toku, pravidelné miešanie vody, mechanická a biologická filtrácia (biologická v dôsledku baktérií, ktoré zaplňujú filtračnú špongiu)..

Ak existuje filter - kompresor v akváriu spravidla nie je potrebný. Po prvé, moderné filtre majú funkciu prevzdušňovania vody a po druhé, ak nie je preľudnené akvárium so živými rastlinami, nie je potrebné prevzdušňovanie..

Ohrievač vody do akvária - v akváriu nie je to najdôležitejšie, ale je potrebné pre ryby milujúce teplo a malo by byť v prípade, že teplota vody v akváriu klesne pod 21 stupňov.

Akváriové svetlo - 0,5 - 2 watty na 1 liter, v závislosti od rastlín.

Akvarijné rastliny - Som za to, že ich mám bez problémov v akváriu, akékoľvek, dokonca aj tie nenáročné - zoborožec, mach, kapradina. Výnimkou sú akváriá s niektorými cichlidami a slanou vodou.

Ak je všetko uvedené vyššie a spustenie akvária bolo úspešné, stačí sa o akvárium náležite starať, aby ste udržali prosperujúci život. Potrebné vybavenie: vedro, sifón, voda z vodovodu.

sifón

vedro

Postupná starostlivosť o akvárium:

1. Pripravujeme vodu. Deň pred výmenou vody v akváriu vylejte vodu a nechajte ju stáť, zohriate na izbovú teplotu. Postačuje deň na usadenie - počas tejto doby sa väčšina chlóru odparí a voda sa zahreje na požadovanú teplotu. Nemá zmysel podporovať vodu dlhšie a príbehy, že je potrebné vodu zadržiavať 3 dni alebo dokonca týždne všeobecne, sú fikcie. V extrémnych prípadoch môže byť voda vyliata aj z vodovodného kohútika, iba ak nie je studená - poklesy teploty sú pre ryby oveľa nebezpečnejšie ako chlór vo vode.

2. Raz týždenne pomocou sifónu znížime 25 až 30% vody z akvária. Z dna začneme odčerpávať vodu, pričom zbierame zvyšky aktivity rýb, prebytočné krmivo a všetko, čo sa nahromadilo na dne. Musíte sifónovať po celej ploche.

ako sifón akvárium

3. Vyberte filter, otvorte ho a dôkladne opláchnite (bez čistiacich prostriedkov) filtračný materiál vo vode vypustenej z akvária. Vložte filter späť na svoje miesto.

4. Steny akvária sa môžu čistiť čistou handrou alebo plastovou kartou. Ľahko čistí riasy na stenách a stopy po vodnej pare. Alebo použite špeciálnu škrabku.

5. Nalejte čistú vodu.

6. Ryby kŕmte 1-2 krát denne každý deň v malých dávkach, aby sa celé jedlo konzumovalo za 5-10 minút. Raz za týždeň môžete mať hladný deň.

Je dôležité!

Úplne vymeňte vodu, vyjdite z vody a umyte ju iba pri úplnom reštarte akvária.

A to je všetko! Starostlivosť o rastliny je téma pre samostatný článok, nebudem o tom hovoriť tu.

Ale je to naozaj ťažké? V mojom 30 litrovom akváriu tento postup trvá asi 15 minút, nie viac. Pri veľkom objeme musíte drotáriť trochu dlhšie. Ale ak pravidelne vykonávate zmeny vody, neprekrmujte ryby, neobsadte príliš veľa rýb v akváriu - nikdy nebudú problémy a ryby budú šťastné a potešia ich majiteľov..

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Ako sa starať o akvárium