slv.AquaFans.ru

Rýchly štart akvária

rýchly štart akvária

Ak som sa niečo naučil, pre moje malé skúsenosti vo vede v akváriu je veľmi rýchle spustiť akvárium. Rovnako ako väčšina začiatočných akvaristov som prvýkrát chytil ryby a až potom som vedel, ako ich správne udržať. Moji guppies žili v 7 litroch a pravidelne zomierali. Netušil som, že pre ryby môžu existovať obmedzenia objemu, že je potrebný filter v akváriu, nie kompresor, a všeobecne, že kompresor je už v minulom storočí. A nevedel som ani o „správnom štarte“. Získať neónové stádo bol od detstva iba sen.

To je miesto, kde to všetko začalo. Najprv som si kúpil neón, potom moja dcéra požiadala o sumca a bezpečne som ho nasal v taracatume a potom do akvária s objemom 30 litrov, pravdepodobne pre tento sumec bol dosť objemu a až potom som sa rozhodol čítať na internete niečo šikovného. A napokon, pre väčšinu začínajúcich akvaristov sa to presne deje a tí, ktorí čítajú tento článok, pravdepodobne už majú ryby a možno už niekoľkokrát zahynuli. Tento článok bude určený pre túto kategóriu..

Začnem podľa môjho názoru hlavnou vecou. Ak sú vaše ryby v budúcnosti veľmi veľké, napríklad zlatá rybka, závojové chvosty (a ďalší príbuzní scrofusu), skalár, gurami, veľké sumce (tarakatum, mravce, atď.), Cichlidy a mnoho ďalších (pozeráme sa na Google, pozeráme sa na budúcu veľkosť rýb) a v akváriu je menej ako 100 litrov, potom sa naučte to hlavné: táto ryba vám nevyhovuje. Existujú dve možnosti: buď sa pripravte na kúpu veľkého akvária, alebo vráťte ryby späť do obchodu, prejdite na menšie. Pochopte, že tieto ryby, aj keď sú teraz malé, nebudú trvať dlho. Na nejakú dobu môžete vydržať veľmi časté zmeny vody a sifónu pôdy, ale koniec je vždy rovnaký, veľmi smutný.

Raz som bol svedkom konverzácie v obchode. Mladý muž sa pýta predajcu: tu vezmeme skalár, žijú nejaký čas, niekoľko mesiacov (tj kým vyrastú) a potom zomrú..

predavač: aký je objem akvária?

zákazník: 60 litrov.

predavač: no, to stačí na skaláre, neviem, čo sa deje:

Faktom však je, že na jeden skalár potrebujete najmenej 40 litrov vody, najlepšie 50, a bez ohľadu na to, koľko ich beriete, stále porastú a zomrú! A predajcovia v obchodoch sú v týchto veciach najčastejšie nekompetentní, takže môžu odporučiť mať chvost v 5 litroch vody..

Ak sú ryby malé, ale ich je veľa, je lepšie rozdeliť ich prebytok. Aj keď pri správnom usporiadaní akvária a starostlivosti o neho môže existovať veľká populácia. V mojich 30 litroch (v skutočnosti 27 litrov vody) teraz žije asi 20 kusov dospelých rýb, s tuctom poterov, všetky sú živé a zdravé, ale moja nádoba je veľmi husto zasadená a pravidelné zmeny vody sa vykonávajú podľa všetkých pravidiel. Bolo tam omnoho viac rýb, ale počas mojej neprítomnosti na dovolenke boli chudobné zvieratá pravidelne pokryté jedlom, následkom čoho zomrelo niekoľko obyvateľov.

Obyvateľstvo sa teda rozhodlo. Ďalšou vecou, ​​o ktorú sa treba starať, je akváriový filter, vonkajší alebo vonkajší, spodný alebo iný, mal by byť a pracovať v akváriu 24 hodín denne. Filter sa vypne iba na čas výmeny vody, špongia sa premyje vodou vytekajúcou z plechovky a filter sa znova zapne. Ak je situácia beznádejná, ryby sa môžu dočasne držať v akváriu iba s vodou a filtrom, ale je lepšie hodiť do akvária nenápadnú rastlinu, napríklad rohovník. Dokonca aj pri slabom osvetlení rastú nenáročné rastliny a plnia si funkciu čistenia vody. Teraz mám rastlinu Didiplis diandra, ktorá rastie v mojich prvých 7 litroch, zdá sa, že tu žije dosť náročná rastlina bez ďalšieho osvetlenia ďaleko od okna..

Ak ste zaviazaní k dlhej životnosti svojich rýb a ich prosperite, potrebujete pôdu v akváriu. Pôda je jemná, s frakciou 2 až 5 mm, výhodne približne rovnakej veľkosti. Môžete si ju kúpiť (pôda nie je tak drahá), môžete si preosiať pôdu správnej veľkosti sami. Je dôležité vedieť, že väčšia pôda je problémom, nemala by byť. Po prvé, rastliny s veľkým koreňovým systémom nemôžu prežiť vo veľkej pôde, a po druhé, exkrementy vašej populácie sa usadia medzi veľkými kameňmi a je nemožné sa ich zbaviť aj pomocou sifónu. Pôda je potrebná na vrstve 3-5 cm. Prečo akvárium nevydrží dlho bez pôdy? Áno a ja

Rastliny, akékoľvek, pokiaľ možno nenáročné a rýchlo rastúce a ďalšie! Pre úspešné rýchle spustenie sú jednoducho potrebné. Baktérie, ktoré sa usadia v pôde, spracovávajú výkaly živej populácie akvária na zlúčeniny potrebné pre rast rastlín, tj hnojivá, ktoré rastliny radi absorbujú..

Prečo je v skutočnosti spustenie akvária s množstvom rýb problémom? Hlavnou úlohou akvaristu je stanoviť potrebný biologický cyklus v akváriu. Čo je tento cyklus? Ryby v akváriu, rovnako ako všetky živé veci, jedia a odpadové produkty sa vypúšťajú do životného prostredia, to je, bohužiaľ, píšu a hovno. V prírode tieto odpady nepoškodzujú ryby, pretože sa rozpúšťajú v obrovskom množstve vody v nádrži. A v akváriu, v uzavretom priestore, sa hromadia, každý deň sa stávajú stále viac a viac. Zvládnuť to môžu tzv. Nitrifikačné baktérie, ktoré už pri spotrebovaní tohto odpadu vylučujú ďalšie zlúčeniny, ktoré sú neškodné pre ryby. Všetky tieto zlúčeniny sú dobre známe dusíkaté hnojivá, ktoré rastliny (ak vôbec) úspešne konzumujú. Ak nie sú žiadne rastliny, nebude ich nikto konzumovať, čo znamená, že skôr alebo neskôr dôjde k ich prebytku.

V novom akváriu nie sú vôbec žiadne baktérie alebo sú prítomné v malom množstve a jednoducho nedokážu zvládnuť príliš hojné vylučovanie rýb. Preto môže byť problém s nadmerným počtom obyvateľov. Preto sa často odporúča vyplniť nové akvárium vodou zo starého, aby sa rýchlo naplnilo mikroflórou. Ale kde sa baktérie usadia v prázdnom akváriu bez pôdy? Na filtračnej špongii (ak existuje), ale je to príliš málo, takže pôda je druhým, možno ešte potrebnejším filtrom akvária. Rastliny by mali byť na to, aby spotrebovali všetky prijaté hnojivá (nebudem písať o potrebnom svetle pre rastliny, toto je téma samostatného článku)..

Ďalším spôsobom, ako rýchlo naplniť nové akvárium nitrifikačnými baktériami, je nainštalovať filter zo starého akvária. Filtračný materiál starého filtra nie je možné prevariť ani umyť pod tečúcou vodou, ale môže byť praný vo vode zo starého akvária. Ak reštartujete jedno akvárium, mal by filter zostať počas spúšťania úplne ponorený do vody..

Ďalšia vec je veľmi žiaduca pre rýchly štart, hoci to nie je potrebné, jedná sa o tzv. Biostartérové ​​lieky. Obsahujú hotové baktérie, takže všetko pôjde oveľa rýchlejšie a bezpečnejšie.

Všetky vyššie uvedené informácie sú pripravené a môžete urobiť rýchly štart. Dostupné ryby umiestnime do samostatného kontajnera, napríklad do vedra. Akvárium umývam vodou, položím zeminu na dno a naplním ju vodou z vodovodu. Teraz si môžete prečítať veľa rôznych názorov o tom, aký druh vody musíte do akvária naplniť, koľko ho musíte brániť, čo pridať kondicionéry. Z vlastnej skúsenosti môžem opäť povedať, že tento problém je príliš nafúknutý a dôsledky používania vody z vodovodu sú príliš prehnané. Pri výmene vody v akváriách zbieram vodu o 12.00 hod. Ao 19:00 už robím zmenu a čakám tak dlho, kým sa voda nezohreje na izbovú teplotu. Áno, vo vode je chlór, rovnako ako v každej vodovodnej vode, a v našom regióne je voda tiež veľmi tvrdá, ale pri náležitej starostlivosti o akvárium nie sú problémy s vodou. Takže poviem toto, ak máte možnosť pridať klimatizáciu - pridajte, ale na to sa príliš nezameriavajte. Je lepšie utrácať peniaze a kúpiť si tablet s baktériami na spustenie, je to oveľa dôležitejšie.

Voda v akváriu by mala stáť najmenej niekoľko hodín, až kým teplota v nej nebude izbová. Zahriala sa voda - môžete zasadiť rastliny a ak je to možné, pridať do akvária prostriedky na rýchle spustenie akvária. Keďže vaše akvárium je „čisté“, baktérie ho osídlia samy veľmi dlho a hotový produkt pomôže.

Všetko, môžete spustiť prvých osadníkov. Najprv môžete začať s niekoľkými prvými obyvateľmi, napríklad s ampulkou, pozrieť sa na ich správanie na pár hodín a potom spustiť zvyšok. Od tohto okamihu začne „spustenie“. Ryby sa začnú vyprázdňovať a baktérie (ak sa pridajú hotové), aby ich zjedli, cyklus sa začne. Ak sa baktérie nepridajú, skôr alebo neskôr sa objavia v akváriu a začnú veľmi potrebnú prácu. A nebojte sa, že samotné baktérie sa neobjavia, ak ich nevidíte, neznamená to, že nie sú! Zaútočia na vaše akvárium v ​​prvých dňoch, lietajú ako muchy: dobre, sami viete.
Dôležité: v počiatočných dňoch, bez ohľadu na to, či máte nadmerné obyvateľstvo alebo nie, v žiadnom prípade neprekrmujte ryby! Nakŕmte ich 2-krát denne. Ak ryby jedia všetko, nakŕmte ich včas, aby sa všetko za 5 minút zožralo za chodu. Pamätajte, že prejedanie rýb znečisťuje vodu rýchlejšie. Ak sa veľa krmiva usadilo na dne, je lepšie okamžite vysať pôdu a pridať čistú vodu.

poznámka. Upozorňujeme, že niektoré druhy rýb a akváriových kreviet by sa nikdy nemali držať v novo spustenom akváriu! Akvárium musí prejsť úplným cyklom dusíka predtým, ako sa môže začať. Platí to pre otocinclus affinis, acanthophthalmus cul, mikroparty galaxiu a mikropatie erytromycín, drahé vzácne druhy kreviet, ako sú pandy, tigre, kráľovské Kongy. Prečítajte si predbežné opisy rýb a kreviet pre vytrvalosť.

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Rýchly štart akvária