slv.AquaFans.ru

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: tŕňmi až po hviezdy!

Nič nie je také inšpiratívne ako proces tvorby, keď sa snažíte dosiahnuť cieľ bez ohľadu na to! Vo chvíľach kreativity náš svet zmizne, ocitnete sa v inom priestore. Čas sa tu zastavuje, necítite sa unavení, ako hovoria tvoriví ľudia - toto je iný svet!

Koncentrácia, odhodlanie, zmysel života, zmysel pre spojenie s prírodou, zmysel pre stvorenie - to je zmysel a dôvod toho, čo robím.

Verím, že s cieľom zachovať to, čo máte, musíte dať a odhaliť, profitovať a pomáhať druhým. V tomto článku je príbeh mojej cesty do sveta aquascapingu mojou cestou cez tŕne k hviezdam. A ak tento príbeh pomôže odhaliť, ak je to príklad pre niekoho iného a ja som s tým pomohol - bude to lepší pocit, lepší ako mnoho iných pocitov na planéte..

Moja dlhá cesta začala nápadom. Takashi Amano pravdu! Akékoľvek ľudské úspechy začínajú nápadom. Myšlienka, ktorá vo vás žije, vás zachytí natoľko, že už nemôžete pokojne jesť a spať! Na samom začiatku cesty som zdôvodnil toto: v mojom akvascape nechcem vidieť veľa háčikov v štýle Forest Thicket, chcem získať akvárium s kameňmi - v štýle Ivagumi, ale zároveň, aby nevyzeralo štandardne - textúrované kamene na mýtine rastliny prízemného krytu. Chcel som zdôrazniť „závažnosť“ kameňa, zdôrazniť jeho moc, ale zároveň by to mal byť bylinkár, nie msharnik, a to bylinkárka s rastlinami, ktoré by doplnili a obalili kamennú kompozíciu.

V jednu chvíľu mi zrelá hlava hardskeyp a v tom okamihu si ruky vyžiadali jeho vykonanie, ale ako? V tom čase bolo v mojom arzenáli asi päť hroznového naplaveného dreva a asi 20 kilogramov kameňov!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Krútil som ich, krútil som ich a dával som ich týmto spôsobom a to ... nie je to zlé, ale ak sa pozriete pozorne, nie je to kompozícia, ale „peklo s lukom na boku“..

Aby bol môj príbeh konštruktívny, pravidelne si robím poznámky.

Poznámka č. 1.

V počiatočnej fáze by mal aquascaper uviesť svoj nápad. Neponáhľajte sa s implementáciou. Nechajte to trvať mesiac, dva, rok, o to sa nemusíte báť, pretože ste už v procese budovania, neponáhľajte sa skrátiť tieto okamihy. Premýšľajte, predstavte si, preneste všetko na papier.

Je mi ľúto dnes, že som hneď na začiatku videl iba kostru tvrdých odrôd, ale neposkytol podrobnosti, nevymyslel jasný plán výsadby rastlín. Nabudúce budem premýšľať cez všetko do najmenších detailov, až na pozadí, aké osvetlenie bude za akváriom. V ideálnom prípade je potrebné, aby ste pred začatím práce mali k dispozícii hotovú kresbu budúceho akvaparku.

Keď hovoríme na fóre, mnohí chlapci hovoria: „Neviem, ako k tomu.“ Výborne! Vytvárajte náčrty, náčrtky, nie ... urobte obrázok z Internetu a skúste ho skopírovať.

Po dozretí myšlienky je druhým dôležitým bodom hľadanie materiálov na aquascaping. S obmedzeným prísunom kameňov zachytí aquascaper rám do seba - začne nerobiť to, čo zamýšľal. A vychádza z toho, čo je a „vytesáva hrbáč“.

Uvedomil som si, čo bolo povedané v poznámke, a hľadal som kamene. Môj výber padol na gabbro diabázu - možno je to najlacnejšia a najdostupnejšia možnosť z celej škály kameňov. V železiarstve som si kúpil 40 kg. gabbro diabase, predáva sa ako „kúpacie kamene“.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Stojí za zmienku, že v „baleniach do kúpeľa“ sú rôzne kamene. Sú tu dobré exempláre, ale úprimne povedané prskající kamene, s hrdzavým náterom a žilami. Buďte pripravení na skutočnosť, že 1/3 kameňov nebude vhodná na použitie v akváriu. Zároveň sú náklady na 20-kilogramový balík 200 - 300 rubľov, možno ide o najlacnejšiu kúpu za aquascaping. Ale to nebol koniec môjho nákupu kameňov. Faktom je, že veľkosť „kúpacích kameňov“ sa pohybuje od 5 do 20 cm. V mojom prípade boli tieto kamene vhodné len ako drobné a ozdobné kamene. Hlavný a pomocný kameň mali byť veľké, silné. Našiel som ich na základni, kde sa predávajú: škrupina, pieskovec, žula, mramor a ďalšie kamene. Myslím, že v každom meste sú také základne. Pamätám si, že som išiel na územie základne, skočil som na hromadu diabasu a poďme sa hrabať ako poľný vole kopajúci norku do poľa =) Muž prichádza ako strážca a ticho sa na mňa pozerá ako na idiota. Povedal som mu: „Rovnako si nemyslíš nič zlé, len potrebujem textúrované kamene pre akvárium.“ Roľnícky vzhľad sa zmenil, teraz sa na mňa s istotou pozrel, ako na človeka, ktorý „nie každý je doma“, ale je ospravedlniteľný ... s kým sa tak nestane.

Výsledkom bolo, že som si vybral štyri silné kamene s celkovou hmotnosťou 60 kg. A to už stojí niekoľkokrát drahšie, zdá sa, 3200r. Idem domov s týmito kameňmi a ropucha ma fajčí pri krku. To ropucha by vedela, že toto všetko je stále také maličkosti ... nechcel by som sa krútiť, ale potichu sa pozrel z okna..

Poznámka č. 2

Začiatočník, ktorý žiada, by mal hneď na začiatku pochopiť, že akvárium je drahé a ešte viac akvarijné. V poslednom článku som napísal o bylinkárke, Hovoril som o tom, ako aj nováčik dokáže od začiatku vytvoriť krásne akvárium so živými rastlinami. A je to naozaj tak! V tomto článku som to dokázal aj pri minimálnych investíciách, "Posedenie na kašu" môžete pestovať elegantný koberec hemianthus kocky a získajte akvárium so sviežou vegetáciou. Ale plynie čas a chápete, že toto bola vaša základná skúsenosť, ktorá bola veľmi potrebná. Zároveň to však neznamená, že by ste sa nemali ďalej rozvíjať. Áno, môžete si pestovať bylinkáře na domácej CO2 brage, ale zároveň musíte byť tvrdohlaví a znášať všetky ťažkosti „bitky eposu“..

V kľúči k vyššie uvedenému hovorím, že kým som ťažil kamene, spolu s partnerom nášho webu ReefTime.ru, Objednal som si chýbajúce vybavenie, balónový systém CO2, samotné akvárium, kabinet, hnojivá a ďalšie drobnosti. A teraz prišiel dlho očakávaný predpoklad ... nakoniec, takmer všetko je pripravené na spustenie akvária.

Pravdepodobne preto prišiel čas opísať vybavenie, ktoré bolo potrebné.

tetra AquaArt vývoj riadok 130 l - akvarijná súprava.

Moderný dizajn pre skúsených a začínajúcich akvaristov.

vlastnosti:

- Kvalitné sklenené akvárium, rozmery (77x38x62 cm), objem 130 litrov-

- Plavené sklo proti skresleniu 8 mm-

- Moderný dizajn s panoramatickým predným oknom-

- Silný kryt s dvoma odolnými žiarivkami T5 (24 W)-

- Veľké, pohodlné prielezy, vďaka ktorým môžete ľahko kŕmiť ryby a získať prístup k zariadeniam-

Sada obsahuje:

- Filter Tetra EasyCrystal FilterBox 600-

- Ohrievač Tetra HT 100 (100 W)-

- 2 vymeniteľné kazety (Tetra EasyCrystal FilterPack 600C)-

- Vzduchový kompresor Tetra APS 150-

- Rozprašovač Tetra AS 35 s vysokým pórom-

- Hadica pre kompresor Tetra AH 50-400-

- Spätný ventil Tetra CV 4-

- TetraMin 100 ml - hlavné krmivo pre všetky druhy tropických rýb-

- Liečba vodou Tetra AquaSafe 100 ml - robí agresívnu vodu z vodovodu bezpečnú a vhodnú pre ryby-

- Liečba vodou Tetra EasyBalance 100 ml - umožňuje menej časté výmeny vody-

- Dizajn akvárií Tetra.

Prečo som si vybral toto akvárium? Po prvé, stojí za to povedať, že takáto akváriová súprava je len dar z nebies pre začiatočníka akvaristu! V tejto sade je všetko do najmenšieho detailu. Po druhé, kvalitu akvária a jeho pohodlie ocení každý skúsený akvarista. Po tretie, osobne som hľadal neštandardné akvárium pre môj aquascape (štandard 45 * 90 * 45), naopak, potreboval som vysoké akvárium, aby som mohol nainštalovať kamenné bloky. Tetra AquaArt Evolution Line má výšku 77 cm a to je to, čo som potreboval. Po štvrté sa mi páčilo pohodlné, vypuklé a priestranné pokrytie tohto akvária. Na pestovanie „hustej bylinky“ potrebujete veľmi silné osvetlenie od 1 Watt / l alebo 100Lm / l. Spočiatku som to pochopil a plánoval som pridať 4-6 žiariviek reflektory. Osvetlenie, ktoré som si vybral, bolo zakryté akváriom Tetra AquaArt Evolution Line a bolo veľmi ľahko nainštalované. A nakoniec, piate, partner tejto stránky je internetový obchod ReefTime.ru Dal mi značnú zľavu na túto súpravu a ponúkol podstavec pre toto konkrétne akvárium. Nebolo možné odmietnuť =)

Poznámka č. 3

Akvárium je váš priestor pre kreativitu! Plánujte aquascaping na základe schopností a vlastností tohto priestoru. Akvárium, ktoré som si vybral, je panoramatické, páči sa mi to. Z nejakého dôvodu však často počúvam negatívne názory na fórach a recenziách: „Páči sa mi, ale ... hneď niet panorámy!“ Prepáčte, ale panoráma panorámy je iná! V tomto prípade nevidím žiadne skreslenie, nech vidia všetci, ktorí vyjadrujú svoje rozhorčenie IAPLC 2015 (medzinárodná a najobľúbenejšia súťaž v dizajne akvárií), takže v TOP 100 víťazoch sa práca vykonáva presne v panoramatickom akváriu ... a to je z 2500 diel !!! Odborná porota tak vážnej súťaže bez „stereotypného Fu“ ocenila prácu v panoramatickom akváriu..

uličné Patník tetra AquaArt Aquarienunterschrank 100 sto tridsatinyL.

Štýlová skrinka špeciálne navrhnutá pre akvária Tetra AquaArt Evolution.

vlastnosti:

- Veľmi stabilný vďaka podperám s hrúbkou 30 mm-

- S praktickými otvormi pre káble a hadice-

- Vo vnútri skrinky je dostatok miesta na vybavenie, krmivo a výrobky na úpravu vody-

- Moderný dizajn s mliečnymi sklenenými dverami-

- Veľkosť skrinky: výška 773 mm x hĺbka 383 x dĺžka 748 mm-

- K dispozícii v dvoch farbách: antracit a buk.-

Pokiaľ ide o obrubník, neexistujú žiadne slová! Páčilo sa mi to !!! Je to monolit. Táto vlastnosť bola pre mňa veľmi dôležitá, pretože akvárium, berúc do úvahy kamenné bloky, bude veľmi ťažké. Stolová doska s hrúbkou približne 50 mm. - skontrolovali to, skočili, jazdili na nej ... neohýbali sa. Výklenky sú veľmi priestranné a pohodlné - to je veľmi dôležité! Bylinkové akvárium vyžaduje koniec koncov veľké množstvo zariadení, skladovanie náradia, hnojív, prípravkov atď. Bezpodmienečné rešpektovanie výrobcu takejto akváriovej skrinky!

Bylinná filtrácia.

O filtrácii v bylinkárskom akváriu sa dá veľa povedať. Ale o tom viac neskôr. Tu popíšem hlavné charakteristiky filtračného zariadenia, ktoré som použil.

Akváriová súprava Tetra AquaArt Evolution Line už obsahuje Tetra EasyCrystal FilterBox 600. Ak ste začiatočník v akváriu, tento filter bude stačiť. Potreboval som však filtrovanie pomocou externého filtra, aby som zväčšil priestor akvária a doladil ho - je to veľmi dôležitý proces.

Nainštaloval som externý filter Tetra EX 600 Plus. Tu sú jeho charakteristiky:

Technológia filtra Tetra IEX vám umožňuje spoľahlivo a bezpečne odstrániť prebytočné živiny z vody pri zachovaní jej vysokej kvality.

- Poskytuje krištáľovo čistú a bezpečnú vodu-

- Rýchle a ľahké čistenie filtračných médií-

- Mimoriadne výkonný a tichý filter-

- Sada obsahuje všetko, čo potrebujete pre rýchlu a jednoduchú inštaláciu, vrátane všetkých filtračných médií-

- Zahŕňa vodné čerpadlo na spustenie filtra a ventily na presnú reguláciu tlaku-

- Rýchly a bezpečný systém izolácie filtra od cirkulácie vody-

- Nastaviteľné pripojenia pre ľahké pripojenie hadice-

- Vybavený funkciou predbežného filtrovania na zníženie údržby-

- Vhodný pre akváriá od 60 do 120 litrov-

Vonkajší akváriový filter Tetra IEKS 600 Plus umožňuje účinnú filtráciu vody v každom akváriu s objemom najmenej 60 litrov. Kontaminovaná akvarijná voda sa čistí vďaka 5 rôznym typom filtračných médií. Voda prechádza keramickými prstencami, bio-guľami, tradičnou špongiou, uhlíkovým plnivom a vypchávkami vlákien, ktoré odstraňujú rôzne častice nečistôt a poskytujú biologickú, mechanickú a chemickú filtráciu. Čistenie filtra a výmena plnív je uľahčené prítomnosťou praktických úchytiek na každom z filtračných košov. Odtokovú hadicu a hadicu je možné ľahko prispôsobiť akejkoľvek veľkosti akvária. Ventily nainštalované na vstupe a výstupe z vody vám umožňujú jemne doladiť jej prietok v súlade so špecifickými požiadavkami. Ak chcete vyčistiť, úplne zatvorte ventily a potom odpojte adaptér od samotného filtra. Zároveň v hadiciach zostáva voda, čo umožňuje jej opätovné prečerpanie pri ďalšom pripojení filtra.

Okrem tohto hlavného filtra som použil malý vnútorný filter - čerpadlo so sklom, ktoré bolo vyplnené vypchávkovým polyesterom. Prečo, poviem ti o niečo neskôr.

Systém CO2 pre bylinkáře.

Ešte raz vďaka ReefTime.ru, Kúpil som si lacný čínsky systém ISTA, popis: bezšvová hliníková fľaša s CO2, kompletná základňa pre fľašu s CO2, prevodovka s elektromagnetickým ventilom poskytuje presné dávkovanie plynu CO2, elektronický časovač s dvoma nezávisle programovateľnými výstupmi, kompaktný rozptyľovač CO2 v tvare 3 v 2 1 "s počítadlom bublín a spätným ventilom, súčasťou balenia je aj opakovane použiteľná nálepka, držiak vzduchovej hadice.

Okrem tohto systému bol zakúpený náhradný 3-litrový valec, aby sa vyčerpaný valec mohol znovu naplniť.

Tento systém sa mi páčil. Je veľmi podobný systémom JBL, náklady sú len niekoľkonásobne lacnejšie. Jednoduchá inštalácia a prevádzka. Jedinú vec, ktorú som nahradil bežným difúzorom, je TM fluval difúzor.

O trochu neskôr budeme hovoriť aj o nastavení zásobovania CO2 akváriom v procese popisovania uvedenia akvária na trh. V tejto časti článku zostáva povedať, že systém CO2 + ďalší 3-litrový valec stojí 20 000 rubľov. Pred nákupom sa ropucha primerane otriasla celý týždeň a upokojila sa len o dva týždne neskôr, keď ocenila pôvab práce tohto systému CO2..

Osvetlenie Aquascape.

Skôr som písal, že som sa rozhodol nainštalovať ďalšie žiarivky s reflektormi pod kryt akvária Tetra. Ale z nejakého dôvodu, v jednom okamihu pereklinilo. Faktom je, že akvárium Tetra podľa môjho výberu má navrchu dekoratívny plastový lem. Na tento lem je namontovaný kryt. Neviem prečo, ale rozhodol som sa, že tento dekoratívny okraj bude zasahovať do fotografovania akvaparku. Už po „úplnom zverstve“ ... som si uvedomil, že akvarely nie sú fotografované podľa úrovne akvária, ale podľa hladiny vodnej hladiny ... Všeobecne neviem, čo je vo mne peklo, ale začal som opatrne odtrhávať ozdobný okraj z akvária. Ak si myslíte, že je to také jednoduché ... hmm ... prerušil som ho a vybral som ho dva dni, okraj bol pevne usadený na silikóne! Bola to veľmi náročná a pracná práca, bolo dôležité nepoškodiť samotné akvárium. Radím vám, aby ste túto ušnú bolesť neopakovali, v tomto prípade - je to zlý príklad =) Všeobecne platí, že na konci druhého dňa dekoratívny okraj podľahol a podarilo sa mi ho opatrne odstrániť..

Mimochodom, keď som hovoril o odstránení ráfika, bol som presvedčený, že akvárium je vysokej kvality, výrobca všeobecne, mierne povedané, šetril silikón ... prečo je toho tak veľa pod ráfikom?! Pravdepodobne to, že takí múdri ľudia, ako som nechemikoval =) A ešte jedna vec, často sa hovorí, že „značkové“ akváriá sú krehké. Silikónové švy sú slabé. Nehovorím to pre každého, ale potvrdzujem, že ide o akvárium Tetra - akvárium je pevne prilepené! Aquarium Tetra AquaArt Evolution Line 130 l. nemá výstuhy (čo je plus pre aquascaper), keď som odstránil horný fixačný lem, v skutočnosti som porušil technológiu výrobcu, akvárium je vysoké, kamene sú ťažké, je tu veľa pôdy ... a nič !!! Akvárium stojí ako roztomilé. Nie je náznak, že akvárium pôjde za švy!

Čo s tým súvisí osvetlenie? A to aj napriek tomu, že po takýchto manipuláciách som musel opustiť žiarivky, pretože veko bez ozdobného lemu už nie je možné nasadiť.

Bolo možné prilepiť všetko späť, ale v tom momente, dosť unaveného odstránením ráfika, som sa rozhodol, že akonáhle sa raz odtrhne, tak nech to je.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Akváriová lampa JBL Solar Ultra Color T5, 28 W, 60 cm

Z osvetlenia som kúpil dva reflektory LED Feron LED LL-843: 70W, 7000LM, 6400K, AC220V / 50Hz, 235 * 200 * 67 mm, IP65 celkom 14000Lm. Náklady na 7000r. pre pár. Okrem toho som nad akvárium nainštaloval jednu žiarivku BL Solar Ultra Color T5 (bola na sklade).

Osvetlenie sa ukázalo ako veľmi silné!

Ďalšou významnou akvizíciou bol systém reverznej osmózy. O jeho použití vám určite poviem nižšie. Nechám tu odkazy: "Osmóza v akváriu", „Získanie osmózy pre akvárium“. Jeho cena stojí 13000r.

Z malých vecí: zakrivené nožnice, pinzety - zakúpené v lekárskej technike. Hnojivá Tetra PlantaPro Macro, Tetra PlantaPro Micro, Tetra CO2 Plus, Tetra Planta Start, Tetra Crypto, Tetra Plant InitialSticks. Substrát a primer Tetra CompleteSubstrate, Tetra ActiveSubstrate.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Fuv, všetko sa zdá byť s vybavením.

A potom prišli minúty, hodiny, dni, týždne, mesiace tvorivosti ... to boli chvíle radosti, zlosti, únavy a duchovnosti. Ja - moji anjeli a démoni leteli nad akváriom.

Inštalácia akvária a podstavcov.

Existuje taký znak, prvý, ktorý do domu vystrelil mačku ... Prosím -)

zvedavý Fold Stephanie schválil môj výber a celý čas som sledoval, či všetko robím správne -)
Nebudem sa venovať pravidlám inštalácie kabinetu a akvária, napríklad už boli opakovane opísané, tu. Poznamenávam, že akvárium akvárium je v starostlivosti o trochu iné ako bežné akvárium. Preto je vhodné nainštalovať ho tak, aby ste k nemu mali prístup zo všetkých strán.

Príprava na spustenie aquascapingu.

Stredný - hlavný kameň v mojej kompozícii váži 20 kg., Vpravo a vľavo sú aj kamene a tiež niekde s celkovou hmotnosťou 20 g. Za účelom ochrany akvária sa pod akvárium umiestnil hustý substrát. Dno akvária bolo posiate tyčami. Až do tejto chvíle som do akvária prilepil celú masku maskovacou páskou a do akvária som nalial montážnu penu a snažil som sa rovnomerne distribuovať penu pozdĺž spodnej a zadnej časti akvária..

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Keď pena uschla, ľahko som ju odstránila z akvária a vystrihla „airbag“, ktorý som potreboval, na ktorom by boli kamene. Ako „vankúš“ som použil aj penu, ktorá sa podobne ako pena pripevnila na spodok a steny akvária na silikón. Prípravné práce boli ukončené.

Hardskeyp.

Možno je to najdôležitejšia etapa akvakultúry. Základ, od ktorého všetko závisí. Každý sa už naučil pestovať rastliny a nikoho neprekvapíte sviežimi a šťavnatými rastlinami. Je to hardskape, ktorá odlišuje jednoduchého bylinkára „Záhrada“ od majstrovského diela! Pravidlá upravovania kameňov a zákony o dizajne akvária sú dobre opísané v týchto článkoch: „Navrhnite poradie akvárií v chaose“, Stone HardScape.

Tu je to, čo som dostal tentoraz.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Prvé dni po uvedení na trh

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Všimol som si, že v mojom prípade hlavová pokrývka hlavy vedie až k zadnej časti akvária. Vzhľadom na svah nebolo praktické používať „mastný, zemitý substrát“. Použil som substrát Tetra CompleteSubstrate (je ako piesok so živinami). Tento substrát som zmiešal s prípravkom Tetra Plant InitialSticks, rovnomerne som rozložil tablety Tetra Planta Start, Tetra Crypto a na vrch nalial hlavný základ Tetra ActiveSubstrate (ľahký, porézny, podobný expandovanej hline). Ukázalo sa, že ide o dobrý „vrstvený koláč“. Neskôr, v rámci aranžovania akvária, som pravidelne vkladal aj tablety Crypto pinzetou.
Úplne som zabudol, ale pozdĺž dna akvária som sa rozptýlil Tetra Bactozyme (pôda na rozmnožovanie baktérií) a keďže neexistovali žiadne „suché baktérie“, nastriekalo sa 100 ml dna. Tetra najbezpečnejší (tekutina s baktériami). Tiež som rozdrvil a posypal kokosové uhlie - sorbent a zdroj udo na testovanie. A ako experiment som nalial záhradnú pôdu pre citrusové rastliny do pravého rohu akvária, kde nie je svah ... Nápad bol - kyslý alebo kyslý? Nie kyslé =)

Malý trik. Lepil som niekoľko kameňov spolu s lepidlom a silikónom. Napríklad tieto závesné kamene sú vzájomne spojené..

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Bolo to urobené pre pevnosť konštrukcie, pretože voda a kameň sa brúsia! Preto pred naplnením akvária vodou boli všetky kamene zafixované tak, aby ani nenastali náznaky ich pohybu.

Výsadba akváriových rastlín.

Je veľmi dôležité pochopiť, ako budú rastliny vysadené. Je dôležité vedieť, ako rastlina rastie. A ako to bude vyzerať v konkrétnom bode.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Vyššie som písal, že som nevymyslel pristávací plán, ale nie je to úplne pravda. Samozrejme, vybral som si zoznam rastlín pre seba a urobil som náčrt, kde bude táto rastlina vysadená.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Avšak v budúcnosti, počas dozrievania akvária, som opakovane menil plán výsadby. Nerozprával som si s rastlinami dosť, neviem si vôbec predstaviť, čo by sa stalo ... Nakoniec to všetko viedlo k namáhavej transplantácii rastlín v existujúcom akváriu..

Zoznam rastlín použitých v tomto akváriu:

Vodný krém

Pogostemon Helfer

Eleoharis parvula a mini

Glossostigma

Brazílska Lileopsis

Hydrocotyl tripartit

Staurogin

Micrantemum Monte Carlo

Hygrophilus araguay a Didiplis Diandra

Moss Phoenix a Javanese

Anubias Bonsai a Bucephalandras

Echinodorus tenullus, echinodorus rubra

Všetky tieto rastliny boli meristemické (s výnimkou anubes a buteks) a objednal som si od spoločnosti Aquarelum. Môžete si prečítať viac o meristemových rastlinách tu.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Všetko, čo vidíte v mojom akvaparku, vyrástlo z „meristemových pohárov“, ktoré mi boli doručené asi za 4 dni od Moskvy a ďalšie 4 dni čakali v krídlach pred pristátím do akvária. Nemusel som sa báť, že sa rastliny kazia. Okrem toho bolo veľmi vhodné pestovať meristemové rastliny priamo v akváriu. V mojom akváriu boli rastliny umiestnené na rôznych úrovniach, takže som najprv zasadil spodný rad, potom som pridal vodu a pridal stredný rad rastlín, potom horný rad..
Myslím si, že veľa ľudí vie, že výsadba rastlín na zemi je pomerne zdĺhavá úloha. Meristem tento proces uľahčuje.!
Poznámka č. 4
Už ste niekedy premýšľali o kompatibilite akváriových rastlín? V procese vytvárania bylinkára som musel čeliť skutočnosti, že niektoré rastliny boli dobré v akváriu, zatiaľ čo iné boli zlé. Aký to bol dôvod? Napríklad rastliny ako lilyopsis a staurogín rastú pomaly a povedzme: Monte Carlo rastie pomerne rýchlo. V dôsledku spoločnej výsadby dochádza k skoseniu hnojív - niektoré spotrebúvajú CO2, MICRO a MACRO pomaly, iné rýchlo. Preto niektoré rastliny potrebujú veľkú koncentráciu hnojív, zatiaľ čo iné toľko nepotrebujú. Navyše, osvetlenie zohráva obrovskú úlohu - niektoré rastliny ako intenzívne osvetlenie, iné mierne. Ďalej, v tejto veci je muška v masti pridaná výsadbou rastlín na rôznych úrovniach, t.j. nižšie alebo bližšie k svetelnému zdroju.
Čo externe vyjadrovalo tento kolaps. Skutočnosť, že na pozadí silného osvetlenia a dobrého dávkovania hnojív vyzeral Monte Carlo micrantemum nádherne, boli pokryté staurogín a lileopsis. ksenokrokusom. Po znížení denného svetla a dávkovaní hnojív sa obnovili pomalšie rastliny, ale Monte Carlo sa začalo „spomaľovať“ v raste.
Pri výsadbe rastlín myslite na ich kompatibilitu. Pomaly rastúce rastliny sa výhodne vysádzajú na samom dne alebo v tieni a rýchlo rastúce rastliny sú naopak.
V mojom prípade nesprávne koncipovaná výsadba a využívanie vyššie uvedených rastlín viedli k neustálemu zaobchádzaniu a presadeniu.

Poznámka č. 5
Chcem povedať pár slov o niektorých rastlinách. Pogostemon Helfer - nádherná, jemná akváriová hviezda. Všetky popisné články hovoria, že táto rastlina je nežná, miluje „starú“ vodu a vyžaduje „mastný substrát“. S 80% s tým súhlasím, sú tu však pripomienky. Pogostemon Helfer je naozaj zle prijatý na novom mieste, ale po mesiaci, za priaznivých podmienok, začne „prasknúť“, rastlina začne aktívne rozdávať dcérske rastliny. Odolajte mesiac, buďte v tomto období veľmi pozorne na rastlinu a ďakujeme vám za jej krásu a krásu. Chcem tiež poznamenať, že „akváriová hviezda“ nie je na „mastnú pôdu“ zvlášť náročná. Niektoré kríky, zasadil som do kamennej blokády, kde bola prítomnosť pôdy minimálna (1-2 cm), a ešte viac nebol žiadny substrát. V priebehu času sa rastlina zakorenila a nezávisle zakorenila v horninách - vykopala sa na kamene.
Butsefalandry. Veľmi pomaly rastúca rastlina, nenáročná, vyžaduje mierne osvetlenie. Zobral som túto rastlinu z môjho druhého akvária, kde bolo osvetlenie minimálne a nebolo k dispozícii žiadne množstvo CO2. K môjmu prekvapeniu som sa dostal pod intenzívne osvetlenie, dobrú zásobu CO2 a udo ... butalovander nebol pokrytý xenokrokom, ale skôr začal kvitnúť aktívne. To je, na rozdiel od anubií, butovolandra nemusí byť zvlášť skrytá v tieni, rastlina priaznivo vníma intenzívne osvetlenie.
Microntemum Monte Carlo. Z tejto rastliny sa spravidla vyrába koberec. V konkurenčných dielach IAPLC sa však stále častejšie stretáva visiaca kaskáda z Monte Carla. Tu je napríklad fotografia súťažnej práce, ktorá sa uskutočnila na 1. mieste na IALPC 2015

Micrantemum Monte Carlo na IAPLC 2015

Micrantemum Monte Carlo

V tomto prípade je mikroorganizmy Monte Carlo pripevnené k zachyteniu a zaveseniu. Ale ako, ako na to? Ako opraviť túto rastlinu na naplavené drevo, kameň alebo iný dekor? Táto otázka vznikla na samom začiatku vytvárania akvaparku a odpoveďou, na ktorú som, prekvapivo, na internete nenájdem..
Empiricky našla odpoveď. Ukazuje sa, že Monte Carlo, ak to môžem povedať, rastie na princípe machu. Vezmite veľa rastlín a spojte ich s vlascami, aby ste ich zachytili, dokonca ich môžete pevne zviazať. Vaul, o týždeň príde ďalšia rastlina ďalšia rastlina a bude sa musieť iba tvarovať. Pokiaľ ide o kamene, trochu odlišný prístup. Zabalil som si mikroorganizmy Monte Carlo na nehrdzavejúcu oceľ a pripevnil som ju super lepidlo na kameň.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Poznámka 6
Venujte pozornosť tomu, ako rastliny rastú v prírode. Na lesnom trávniku nie je nič také, čo by najskôr narástlo ostriežik, potom lopúcha a potom bodliak. Všetky rastliny boli vzájomne prepojené. Áno, existujú hranice, napríklad pokrývajúce celý trávnik, môžete povedať: „Rastú tu blatouchy a chrpy,“ medzi týmito rastlinami však neexistuje jasná hranica.
Pokiaľ ide o naše zdroje, existuje veľa materiálov o pravidlách pestovania akváriových rastlín:
Pôdne pokrývky, poddimenzované akváriové rastliny na pestovanie popredí.
Akvarijné rastliny na pozadí.
Zároveň musíte pochopiť, že takáto výsadba nie je dogma. Akvárium si môžete dokonca postaviť takým spôsobom, aby v popredí boli vysoké rastliny a nízke rastliny v pozadí, čím sa zvýši vyhliadka na zloženie akvária..
Výsadba samotná by nemala mať jasné územné členenie. V mojom akváriu som sa ubezpečil, že echinodorus tenullus sa prepletie s brazílskymi lileopsis a do ich duetu vloží kliny vo vode. Staurogín rastie v samostatnom pruhu, je však obklopený glosostigmou, tiež sa kopí do micrantemu Monte Carlo a Marsilia. Alebo napríklad hygrofilný pavúk sedí vedľa echinodorus rubra a ak sa nedôverujete bližšie, nie je jasné, kde končí jedna rastlina a kde začína druhá..

Voda v akváriu s rastlinami.

Zvyčajne, keď sa akvaristi stretnú s vypuknutím rias v akváriu, začne sa hľadať problém s meraním zlúčenín dusíka, najmä koncentrácie dusičnanov, potom sa analyzuje svetelná sila, potom sa skúma koncentrácia fosforečnanov, mikrohnojív, otázka frekvencie výmeny vody atď..
Všetky tieto akcie sú správne, ale akvaristom zvyčajne chýba najdôležitejšia otázka - otázka parametrov akvarijnej vody (dH, kH, pH).
Predtým, ako som pestoval dobrých byliniek, som príliš nemyslel na uhličitanovú tvrdosť alebo „kyslosť vody“. Viem, že nie som jediný, veľa skúsených akvaristov sa tiež neobťažuje testovať akvarijnú vodu, všetko sa vykonáva očami. To je v podstate správne. Samotné rastliny sa im javia dobre alebo zle. Stále však potrebujete poznať a kontrolovať parametre vody.
Asi mesiac po spustení akvária som musel čeliť skutočnosti, že každý týždeň bolo celé akvárium divoko zarastené xencrocusom. Kamene, steny akvária, celé akvárium za týždeň zčervenalo na zeleno!!!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Čo som práve neurobil. Spočiatku zhrešil, že ich je tak málo rastlín a že ich sila nie je silnejšia - znížil počet hodín denného svetla a dávkovanie hnojív. Myslel som si, že na makre došlo k skresleniu (Fosfát: dusičnan - 1/15), niekde som čítal, že xenokróm sa ponáhľa kvôli nedostatku fosfátov, bolo odporúčané zvýšiť fosfáty na 2 mg / l ... Nakoniec sa ukázalo, že V mojom regióne sa ukazovatele pitnej vody veľa zmenili! gH bol 16, pH 8, kH sa tiež vyšplhal na 10. S takýmito parametrami vody, bez ohľadu na to, ako sa pokúsite, bude xenocrocus stále dominovať akváriu. V skutočnosti môžeme povedať, že „riasy milujú zásaditú vodu“. Vyskytuje sa nasledujúci proces - pri týchto parametroch rastliny nie sú schopné úplne spotrebovať hnojivá, takže rastový proces sa spomaľuje a riasy, ktoré sú lepšie prispôsobené na prežitie v nepriaznivých podmienkach, používajú prebytočné hnojivá..
Viac informácií: “Komfortné parametre vody pre akváriové rastliny”.
Skúšanie s kvapkami vody, Keď som si uvedomil tento problém, začal som meniť vodu pomocou destilovanej vody. A zároveň nariadil systém osmózy. Parametre osmózovej vody gH, kH pri 0, pH 5,5, TDS 0, ak existuje reminiskátor TDS 30. Elegantná voda na náhradu! Zmiešaním osmotickej vody s vodou z vodovodu som za dva týždne dosiahol v mojom akváriu tieto ukazovatele: kH 3, gH 6-8, pH 6,5 - 7,0, TDS 120. Ak sa akvárium ožilo vlnou čarovnej prútika, rastliny ustúpili, rastliny xenocrocus ustúpili a rastliny začali rásť.!
Existujú rôzne spôsoby použitia osmózy v akváriu, niekto ako ja to zmieša s vodou, niekto naleje čistú osmózu a pomocou autobusov drží správne parametre vody. V každom prípade je osmotický filter priateľom a spoločníkom aquascaperov.

Aplikácia hnojív v bylinnom akváriu.

Všeobecné postuláty týkajúce sa koncentrácie hnojív boli opakovane podpísané na našej webovej stránke a na fóre, najmä odkazom “Komfortné parametre vody pre akváriové rastliny” Od našej moderátorky Julie Mokejevovej existuje podrobná odpoveď. Dodatočný materiál: "Akváriové rastliny pre začiatočníkov", Hnojivá pre rastliny akvária Tetra.
môj Poznámka č. 7 v tejto otázke bude nasledujúci. Všetky akváriá sú individuálne, preto sú všetky údaje a údaje týkajúce sa hnojív priemerné, všeobecne akceptované. Mali by ste sa na ne zamerať, ale zároveň by ste mali vziať do úvahy špecifiká vášho akvária a rastlín. Ak ste začiatočník a vo svojom akváriu mierne osvetlenie, jednoduché rastliny (vallisneria, jednoduché kryptokokyry), nemusíte naháňať hnojivá MICRO a MACRO. Môžete použiť napríklad komplexné hnojivá Tetra PlantaMin a všetky! To bude stačiť na rast jednoduchých rastlín. Môžete dať kašu ako zdroj CO2 alebo použitie Tetra CO2 Plus. A iba v prípade, že ide o hustého bylinkára, musíte premýšľať o nasledujúcich problémoch, ktorých dôležitosť je opísaná nižšie v poradí podľa priority: osvetlenie, CO2, Makro-udo, Mikro-udo.
V mojom prípade som použil balónový systém CO2, komplexné hnojivá Micro a Macro + mono-zlúčeniny dusičnanu (N), fosfátu (P) a draslíka (K) - na presné nastavenie NPK (aka Makro). Testoval som akvarijnú vodu na obsah týchto prvkov, ale až na začiatku som pochopil, ako, v akom množstve a na aké časové obdobie rastliny „jedli“ hnojivá..
V mojom prípade rastliny jedli NPK na nule tri dni. Preto som aplikoval hnojivo každý druhý deň. A v budúcnosti som sa riadil stavom rastlín a bol som odrazený manipuláciou, ktorú som vykonal (znížené denné svetlo = znížené dávkovanie hnojiva).
Osobitná pozornosť by sa mala venovať dodávkam CO2 do akvária. Koncentrácia CO2 v akváriu s rastlinami počas denných hodín by mala byť 10 - 40 mg / l. Nevyužil som žiadne špeciálne testy, ale sústredil som sa iba na dropcheker. Zároveň som nútený nesúhlasiť so všeobecným názorom, že dodávka CO2 do akvária by mala byť 2 - 3 bubliny za sekundu. Nepoužívam počítadlo bubliniek a myslím si, že ide o veľmi relatívnu mieru potrebného množstva CO2. Po prvé, všetko záleží na množstve rastlín v akváriu, niekto má 5 smrekov a niekto má záhrady Semiramisu, spotreba hnojiva v každom akváriu je iná. A za druhé, veľa záleží na spôsobe dodávania CO2 a atomizéri CO2.
Existuje rozpálené množstvo rozprašovačov CO2 - rozptyľovače, rozprašovače, rebríky ... ale každý rozprašovač od rôznych výrobcov má svoje vlastné vlastnosti a vlastnosti. Každý taký rozprašovač emituje rôzne priemery bublín CO2. To znamená, že dochádza k rôznym intenzitám a produktivite rozpúšťania CO2 vo vode..
V tomto akváriu som vyskúšal rôzne difúzory: Číňan, prišiel s inštaláciou CO2, difúzor Dennerle a napriek tomu som sa vrátil k svojmu starému dobrému spreju Flyuvalov. Čínsky difúzor okamžite nasadil na poličku, rozdal len mega-bubliny, difúzor Dennerle je dobrý, ale napriek tomu. Avšak difúzor Fluval, čo je malé plastové puzdro s keramickou tabletou, sa stal nepostrádateľným pomocníkom.

Tento rozptyľovač je „veľmi tesný“, to znamená, povedzme, zápal ho „nevtlačí“. Ak však máte balón, potom tento difúzor začne produkovať CO2 vo forme najjemnejšieho prachu z bublín. Bubliny sú také malé, že ich ani voda netrpezlivo netlačí na povrch, bubliny sa pohybujú smerom nahor, zatiaľ čo od akejkoľvek vibrácie vody bubliny visia zo strany na stranu, čím vytvárajú zložitú trajektóriu. Pri tomto rozprašovaní sa samozrejme významne zvyšuje produktivita rozpúšťania oxidu uhličitého vo vode..

Jedinou nevýhodou tohto difuzéra je to, že je často „upchatý“, zatiaľ čo prívod CO2 sa nemusí vyskytnúť vôbec, alebo hadica difúzor prerušuje. Aby ste tomu zabránili, musíte rozptyľovač rozobrať každý týždeň a namočte keramickú tabletu do bielej (~ 15 minút). Potom tabletu opláchnite a niekoľko minút ju vytrite štetcom. Niekedy ani tieto manipulácie nepomáhajú. V takýchto prípadoch sa brúsi brúsny papier (minimálne zrno ~ 10), tableta sa naň kladie a jemne sa krúti krúživým pohybom (mierne, krátko, bez fanatizmu).
Existuje ďalšie tajomstvo. Spravidla je difúzor CO2 nainštalovaný na samom dne akvária a to je všetko. Ak však difúzor nainštalujete aj pod prúdom vody z filtra, bubliny začnú lietať okolo akvária, dostanú sa na povrch vody ešte dlhšie v čase.

V mojom akváriu som nainštaloval difúzor (1) pod flašu (2) z externého filtra Tetra Ex, flauta je úplne ponorená do vody, všetky jej otvory sú uzavreté zhodou, s výnimkou posledných dvoch, pod ktorou je difúzor. Výsledkom je vynikajúca atomizácia CO2 a súčasne sa rastliny nevyskytujú s prietokom vody. Na obrázku č. 3 je znázornené malé čerpadlo so sklom, ktoré sa po vyčistení v akváriu môže používať ako nočné prevzdušňovanie alebo filtrácia pomocou syntetického zimného prostriedku..

Čistenie bylinkárskeho akvária.

Čistenie bylinkára je jednoduchá úloha, s výnimkou času. Kosenie, výsadba, čistenie stien akvária špongiou, ošetrenie dekorácie zubnou kefkou, pomocou plastovej karty na odstránenie rias, výmena vody ... to všetko zaberie veľa času. Pri minimálnej manipulácii to trvá asi 1 hodinu.

No, teraz ... bude existovať akýsi životný hack, ako je módne povedať teraz =)
Predstavujem vám elektrickú zubnú kefku napájanú z batérie ala`made vyrobenú v Číne!

Prekvapivo veľmi prekvapujúce ... ale túto jednotku radil sám maestro Takashi Amano !!! Z nejakého dôvodu o tom však nikto, nikto na internete nehovorí.
Ako som prišiel používať elektrickú zubnú kefku v akváriu. Pamätajte, povedal som vám o „xenokrokovom útoku“ kvôli zlým parametrom vody. Predstavte si, ako som bol týraný každý týždeň, keď som vyčistil 20-kilogramový blok s textúrami od kvetu rias. Uuuu ... strašidelné mať na pamäti, mohli stáť dve hodiny nad akváriom v pozícii Quasimoda. To bolo vtedy, keď som na starom archívnom akváriu našiel článok Takashiho Amana, v ktorom náhodou hovorí o kefke Oral-B Pulsar. Maestro, oh, veľké maestro ... Nemal som na výber, len aby som urobil saicarei (hlboký, úctyhodný luk v Japonsku) a choď do aliexpressu, aby si objednal kefu.
Aká je krása tejto kefy?!
- Beží na prstových batériách. Telo kefy je utesnené. Ktorý prakticky eliminuje prenikanie vody dovnútra. Niekoľkokrát, keď som dlho pracoval pod vodou (pol hodiny alebo hodinu), sa kefa zatvorila. V takom prípade som otvoril priehradku s batériami, vytiahol som ich, potriasal telom kefy, otrel som batérie a všetko vrátil späť. Silva ple, môžete pokračovať v práci!
- Hlava kefy je guľatá a vibruje. To vám umožní preniknúť do najmenších štrbín kameňa, kde obvyklá kefa nedosiahne. Umožňuje vám to, aby sa kameň neotieral ako blázon a aby ste sa v akváriu nešklbali ako epileptik. Umožňuje vám manipulovať s najzložitejšími dekoratívnymi prvkami. Tiež dobre čistí usadeniny rias na križovatke vody a pôdy - nezvyšuje silnú suspenziu.
- Cena štetca, ktorý som kúpil 400 rubľov. K dispozícii sú kefy na 2000 rubľov. Aký je rozdiel, ktorý neviem. Všimol som si, že kefa, ktorú som si vybral, iba vibruje, ideálne by bolo skvelé získať kefu, ktorej hlava sa točí. Ak to niekto vie, zanechajte komentár v dolnej časti článku.

Som rád, že mám taký nástroj, takže vám ho radím. Zároveň pravdepodobne poviem, že ak máte jednoduché akvárium a kamene nie sú zvlášť vyrazené ... takúto kefu neberte, môžete robiť všetko pomocou bežnej kefy. Nečakajte, že bude mať priamy dopad na páni. Tento nástroj by som nazval kefou na jemné čistenie akvária. Nevezmite kefku na batérie, konkrétne batérie. Samotné batérie vydržia dlho, ja som ich už tri mesiace nevymenil, Amano povedal, že šesť mesiacov je dosť nabitých pár batérií.

Múka tvorivosti

Keď som si uvedomil, že hardvér, ktorý som vytvoril, bol chybný, keď sa rastliny začali formovať a tento tvar sa mi nepáčil ... musel som začať pracovať pod vodou. Po stiahnutí gumovej čiapky na plávanie =) som „opravil“ opravné chyby: výsadbu rastlín, pridávanie naplaveného dreva, zmenu pozadia, odstránenie stopy Amanov ... Oooh! To, čo som jednoducho neurobil na to, aby som akvárium dostal do ľudskej podoby, strávil toľko času hľadaním „konečného konceptu“. Na jednom mieste som dokonca premýšľal o tom, či pripevniť lomové rohy na kameň.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Čože? Ak to nie je prvé miesto na IAPLC, je isté, že „majstrovské dielo losov“ sa bude pamätať navždy =) Pri hádzaní som túto myšlienku stále skúšal, aj keď nie s rohmi, ale s háčikmi..

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Ala` Elk vo Photoshope.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Alya`koryazhnye rohy losesha.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Ďalšie fázy chôdze cez kreativitu:

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Výsadba niekde v počiatočnej fáze, dávajte pozor na pozadie.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Jedného krásneho večera som na návrh moderátora FF Sorku skočil z práce domov a bez vyzutia si hodil na zadnú časť akvária čiernu bundu ... to sa zlepšilo.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Bez bundy =) Venujte pozornosť aj krustám, ... snažil som sa s nimi, akoby zabalil centrálny kameň.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Bez háčikov, bez rohov, na tmavom pozadí. Nejako nuda.

Venujte pozornosť výsadbovým rastlinám. Zdá sa, že nič, ale v skutočnosti, záhrada - postele. Žiadne tkanie rastlín.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

V určitom okamihu som bol stále priťahovaný k Thicket. Z môjho ghošnika a silva plela som dostal „pazúrový zachytávač“ ... Ale objavil sa problém, zachytil všetku pozornosť, zmysel v kameňoch zmizol.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Pokračujúc v losej ságe som sa pokúsil v strede postaviť mangrovníka.

V určitom okamihu som bol unavený z toho všetkého, divoko unavený duševne a fyzicky. Jedného večera sa so mnou hádam spomínam na ďalšiu múdrosť z Amana: „Vybudovanie akvária by nemalo byť ťažké, musíš ísť do akvária ľahko, nemusíš tráviť hodiny meraním polohy tohto alebo toho dekoratívneho prvku“, tiež som si spomenul na video, kde na moskovskom seminári Takashi Amano dal majstrovskú triedu. Spomenul som si, ako nainštaloval kamene - zdvihol kamienky vo svojich rukách, rozptýlil ich do akvária vo voľnom poradí a potom jednoducho odstránil prebytočné množstvo...

Raz v sobotu ráno som bol v stave shavasany (joga, stav hlbokej relaxácie), išiel som do akvária, urobil pár namaste (indický pozdrav), vykonal pár okultných manipulácií =) A pokračoval som: „vykorenil“ celú pravú stranu, na mieste, kde je ľahké a v pohode začal robiť kopu kameňov. Zároveň som sa naozaj nesnažil myslieť, ktorá strana kameňa je lepšia, len som kameň vložil do akvária a premýšľal len o jeho prirodzenom postavení. Potom, v prasklinách medzi kameňmi, nalial pôdu, vysadil rastliny, pripevnil monte calo micrantemum na niektoré kamene ... a konečne dostal prvú spokojnosť zo svojho akvaparku. Nábrežie bolo skombinované s hlavným kameňom a zároveň malo malú, ale stále perspektívnu perspektívu.

Zostáva iba jedna otázka, čo robiť s ľavou stranou akvária? Kamene tam dobre stáli, ale nejako boli rovné a so správnym násypom sa veľmi dobre nezmiešali. Úprimne povedané, spočiatku som si ani neuvedomoval, čo by sa tam mohlo pridať ... Jediný pekný okamih, keď som mal prehľad - vhľad! Zobral zádrhel, vyskúšal to, odrezal potrebnú časť, zabalil do háčika anubias, mach a Monte Carlo micrantemum. A zavesil ju na ľavú stranu akvária. Akvárium sa stalo kompletným a zaujímavým. Zostáva čakať na okamih, keď rastliny znovu získajú nádheru a môžete začať fotografovať.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Fotografia bola urobená niekde už pred finále. Na pravej strane je už blokáda kameňa, ale „losa“ nezmizla =)

Fotografovanie a fotografovanie akvárií

Moji drahí čitatelia, ďakujem vám, že ste premohli moje „malé blázny“. Toto však nie je konečné =). Ak chcete situáciu zmierniť, pozrite si videoklip, ktorý som nakrútil o svojom akváriu. Dúfam, že sa vám bude páčiť!

Čo hovoria Krásne! V tejto téme zostáva iba jedna nezostavená otázka - ako fotografovať celú túto krásu?
V tejto časti sú načrtnuté základné princípy fotografovania akvária vlákno fóra. V skutočnosti sa však ukázalo, že všetko je oveľa komplikovanejšie.
1. Najdôležitejšie - musíte zvoliť najlepšie osvetlenie a osvetlenie akvária. Pozrite sa, ako vyzerá akvárium pri zmene svetelných zdrojov, ich montážnej výške, farbe a intenzite podsvietenia.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Moja fotografická relácia trvala tri večery, zakaždým, keď som zmenil nastavenie osvetlenia a hľadal som najlepšiu možnosť. Je veľmi dôležité, aby ste nekazili dobrý aquascaping s fotografiami zlej kvality.
Tu je môj fotografický algoritmus:
1. Príprava: Položte fotoaparát na statív, nastavte nastavenia „pre vás“ (štandard ISO 800, F 8, oblasť spoločného zaostrenia, automatická detekcia zdroja svetla alebo žiarovka LL). Potom zmenou svetelných zdrojov, meniacou sa ich výšku, urobte niekoľko fotografií. Vyberte najlepšiu možnosť.
Skúšobné fotografie sú potrebné na to, aby sa nefotografovalo 1001 fotografií, aby sa v procese fotografovania opäť nezachytával prach v blízkosti akvária, ale aby sa sústredila a cielene pracovala na už zvolenej možnosti..
2. Asi týždeň pred fotografovaním sa uskutoční maratón - ľahké kosenie rastlín.
3. Na jeden deň sa vykonávajú dve všeobecné čistenie akvária: steny akvária sa dôkladne vyčistia, kamene sa otrú, naleje sa čerstvý piesok (ak existujú cesty Aman), nakoniec sa pozrie poloha rastlín, upravia sa svetlá, nahradí sa 1/3 vody. Na dosiahnutie najlepšej filtrácie suspendovaných látok a zvýšeného zákalu sa po vyčistení vloží vnútorný filter, do ktorého sa umiestni syntetický Winterizer. Okrem toho môžete prihlásiť Tetra CrystalWater.
4. V deň natáčania si asi 6 hodín umývam ruky - POVINNÉ !!! A mokrými rukami opatrne vyberte vonkajšie filtračné trubice, teplomer, ohrievač. Sáčky na vnútornom filtri natiahneme polstrovacím polyesterom a opatrne ho vyberieme z akvária. Pomocou prstov alebo pinzety opatrne odstráňte zvyšky z povrchu vody, ak existujú. Všetky steny akvária dôkladne utrite zvonku handrou pomocou čističa na sklo alebo acetónu (odstraňovač laku na nechty)..
5. Počas streľby majte po ruke handričku, sieťku, pinzetu, nejakú kovovú tyč, ktorej dĺžka sa rovná výške akvária.

Prečo sú potrebné všetky tieto prísne opatrenia? Počas streľby som bol konfrontovaný s „vybulitelnoy situáciou“, keď sa zdalo, že je všetko pripravené na streľbu, ale zrazu vidím, že jeden zo smrekových koreňov a kazí celý obraz, vyliezol rukami na opravu, zavesenie stúpalo ... všetko, počkáte, až pozastavenie klesne. Alebo som videl kúsok roztrhaného listu na hladine vody, odstránil som ho, ale potom sa z mojich rúk dostalo do vody villi a prach....
Prečo je „kovová tyč, ktorej dĺžka sa rovná výške akvária“? Buďte pripravení na to, že samotný proces streľby vám zaberie veľa času. Po prvé, musíte chytiť ryby v krásnej polohe, a to je veľmi ťažké urobiť. Po druhé, existujú ryby, ktoré kazia celý obrázok, napríklad počas streľby som súťažil ototsinklyusom - kto porazí prvý =). Stačí nastaviť fotoaparát, stačí sa pripraviť na streľbu a táto infekcia sa objaví a prilnie k prednej stene akvária. A keď na to celú dobu sedia, klope na sklo, mávanie rukami nepomáha. Ruky vo vode sú nežiaduce ... Všeobecne som nenašiel nič lepšie ako to, ako vziať špíz a prenasledovať otocyklus. A po tretie, prečo potrebujeme špíz ... na jazdu slimákov =) V bylinkových cievkach sú Pokémon a ďalšie slimáky nenahraditeľnými priateľmi! Zdá sa však, že akonáhle sa chystáte odfotiť, radi sa plazia špeciálne na fotografovanie ... a poškvrňujú sa na všetkých stenách akvária..

Pravdepodobne to, milí priatelia, ukončím svoj príbeh. Samozrejme, všetky emócie sa nedajú sprostredkovať, všetky nuansy budovania akvaparku nemožno popísať v jednom článku. Naozaj dúfam, že vás môj článok inšpiroval. Preto úprimne želám, aby ste išli svojou vlastnou cestou - tŕňmi k hviezdam!
Svoju prácu som nazval: „Niekde tam, kde žije červený drak Ka Riu“. Ka Riu je malý drak, dlhý iba sedem stôp. Jeho farba je šarlátová, ohnivo červená. Niektoré zdroje dokonca hovoria, že celé jeho telo je v plameňoch.

Konečné fotografie konečnej verzie.

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!

Dúfame, že naše video materiály budú užitočné a povzbudíme vás, aby ste boli kreatívni.!

Páčilo sa vám to? Prihláste sa na odber Kanál YouTube FanFish!

Nechýba nič: 104:

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Aquascaping: cez tŕne k hviezdam!