slv.AquaFans.ru

Aquascaping: cez hviezdy až po astrál

Chimera`s Lair

Chimera`s Lair

Snívať znamená tvoriť.

Túžba je hovor.

Vytvorte chiméru vo vašej fantázii -

znamená dať jej život.

Victor Hugo

Šťastie je ilúzia. Život je čin. Iluzia života - túžba znovu a znovu nájsť stav harmónie.

„Chimera`s Lair“ je príbeh o mojom novom štádiu porozumenia akvárijnému umeniu, o mojej ceste hviezdami do astrálnej roviny. Som rád, že sa mi napriek všetkým ťažkostiam podarilo urobiť ďalší istý krok. Dúfam, že tento materiál a moje myšlienky sa stanú motiváciou a výzvou pre kreativitu pre ostatných.

Takže ste pripravení ponoriť sa do podvodného „Chimera`s Lair“?!

Hororová atmosféra, harmónia v chaose, nejednoznačnosť, to všetko: stvorenie Typhonu a Echidny je stelesnením Chimery!

Zrod Chiméry

Vždy ma inšpirovali diela, ktoré predstavujú nielen špecifickú krajinu, ale tiež vytvárajú atmosféru alebo pocit času. Hneď na začiatku som chcel vytvoriť niečo neštandardné, ale zároveň ísť nad rámec harmónie s prírodou. Určite som nechcel vyrezávať ďalší „msharnik“, „les“ alebo „džungľu“, z toho IAPLC nespočetné pluky.

Rozhodol som sa, že budem používať iba kamene. Vždy sa mi páčili: textúra a mohutnosť. Zároveň by som sa chcel dostať z klasiky Iwagumi.

Klasické akvárium Iwagumi

Klasické akvárium Iwagumi

„Nechcel som vytvoriť„ jedenáste “dielo z dračieho kameňa.

Aquascaping Dragon Stone

Aquascaping Dragon Stone

Mojím štandardom bola vynikajúca práca môjho ukrajinského kolegu Grigory Polishchuk, „Meandrovanie“ (Twisty) - 13. miesto IAPLC 2015!

Aquascaping: cez hviezdy až po astrál

Šperky, nenapodobiteľné, zložité diela, titanické diela zamerané na vytvorenie podrobnej „kamennej perspektívy“!

Dokonale som pochopil, že niečo také som si nemohol uvedomiť, pretože som nemal vhodné zručnosti a schopnosti (potrebné akvárium a množstvo materiálu). Bolo rozhodnuté zjednodušiť úlohu a venovať pozornosť ruším a bridlicom, ktoré láskavo poskytol značkulagúna".

Rula pre akvárium Lagoon

Rula pre akvárium Lagoon

Bridlica pre akvárium Lagoon

Bridlica pre akvárium Lagoon

Po štúdiu Ailpaki v posledných rokoch som našiel iba jednu prácu s bridlíc.

Aquascaping s bridlicou

Aquascaping s bridlicou

Práca je pomerne jednoduchá, čo sa mi páčilo, ale zároveň odrazila nedostatok zeleninovej palety...

S takouto náladou som začal svoj projekt. Podľa môjho názoru je na začiatku cesty najdôležitejšie mať predstavu o tom, čo chcete nakoniec dosiahnuť. Ako vytvoriť jedinečný aquascapes?! Myslím si, že ani jeden pán na začiatku nevidí celý obraz. Na začiatku robí iba kresby, potom nakreslí hlavné čiary a až na konci urobí posledné ťahy. Páčilo sa mi vyhlásenie môjho kolegu a priateľa Ivana Ponomareva: „To, čo vidíme na YouTube, keď akvárium prechádza v jednom krátkom videu, je to komerčný rozsah. Po prvé, je to celkom jednoduché a nejednoznačné, a po druhé, autor viac ako raz zhromaždil podobný aquascape pre svojich klientov. Vie, aký materiál je potrebný a ako sa bude správať v budúcnosti ... “.

Chcel by som na to čitateľa zamerať. Musíte pochopiť, že aquascape nie je hack: zaslepil som ho z toho, čo to bolo, a potom z čoho som sa zamiloval =) Musíme byť pripravení, že v budúcnosti dôjde k pokusom, opravám a zlepšeniam. Z časti tohto sa prejavuje kreativita..

Ale späť k našej Chimere a otázke, ako vznikol? Viete, som rád, že na začiatku som začal na fóre akvárium denník. V skutočnosti sa ukázalo, že je to dynamický materiál. Môžete sledovať celú cestu od a do. Nižšie som zhromaždil v chronologickom poradí všetky fotografie akvária, dal som ich do jedného videoklipu a dostal stelesnenie „Chimera`s Den“..

Och, vzácne minúty kreatívnych ilúzií! Nemyslite si však, že všetko je také jednoduché, že kapitán sa niekedy zamkne vo svojom akváriu a zariadi Walpurgis noci, aby hľadali riešenia..

Čo je to aquascaping? Pravdepodobne - to je podstata: túžba, vnútorná harmónia a skúsenosť. Prvým je motivácia, druhým je základ tvorivosti, tretím je akcia. Zostatok týchto troch zložiek dáva dobrý výsledok, priatelia!

Usporiadanie chiméry

Aquascaping: cez hviezdy až po astrál

Technické aspekty tvorby tejto práce sú popísané na fóre, takže sa nebudem venovať podrobnému popisu. Okrem toho je tu celá časť stránky aquascape, ak už bolo zozbieraných veľa materiálu. Budeme len zdôrazňovať.

Akváriové osvetlenie

Najlepšie osvetlenie pre bylinkára je zmiešané (z rôznych zdrojov), čo umožňuje reprodukovať efekt slnka - „úsvit-zenit-západ slnka“. Toto bolo opakovane povedané Takashi Amano. Rastliny v skutočnosti potrebujú tri hodiny intenzívneho osvetlenia, zvyšok času by malo byť osvetlenie akvária mierne.

V tomto akváriu som použil dva svetlomety Feron s výkonom 70 W, červené spektrum LL T5 a dva LED panel lagúna. S ich pomocou som menil denné svetlo, ako je podrobne opísané na fóre.

LED Laguna panely

LED Laguna panely

Otázka intenzity osvetlenia akvária je individuálna, „sila“ sa vyberá praktickým spôsobom (na základe charakteristík a typu akvária, druhov rastlín, základne hnojív). Pamätajte, že chyba, ako aj nadmerné osvetlenie, vedú k degradácii rastlín. Potrebujete strednú zem.

Filtrácia a pôda

V akváriách s hustou vegetáciou, dôraz filtrovanie sa vykonáva mechanickým spracovaním vody. Dôvodom je skutočnosť, že v „správnom bylinkovom“ je biologické ošetrenie zabezpečené pôdou (pozri. S. Scott) a na ďalšiu biologickú filtráciu nie je potrebné. Na druhej strane, v hustej bylinkárke nie je ľahké odstraňovať nečistoty a odstraňovať suspenziu..

Aquascaping: cez hviezdy až po astrál

Tento projekt použil dva externé filtre lagúna 1200 l / h a tetra bývalý 600 plus. Prvý bol nainštalovaný pôvodne a pracoval: biológia / mechanika 50/50, neskôr boli pripojené druhé filtre, ktoré boli kompletne položené synteponom. Potom, kvôli nedostatku miesta pre vstupné a výstupné potrubia v akváriu, bol druhý filter odstránený, čo bolo takmer poľutovaniahodné na konci projektu (pozri fórum). Naliehavo sa vrátila Tetra Ex Plus so sinteponom.

Na rýchle odstránenie suspenzie po „vyčistení“ akvária sa tiež použil ďalší filter Tetra IN 400 s vypchávkovým polyesterom.

Pokiaľ ide o pôdu, podľa výsledkov, v pozadí Tetra aktívny substrát: ľahký porézny substrát pre akváriové rastliny. Jediná vec je, že má tehlovú farbu, ktorá sa mi veľmi dobre nehodí, takže v popredí bola položená žula Laguna s čiernymi hranami..

Aquascaping: cez hviezdy až po astrál

Celkovo sa získala vynikajúca biologická filtrácia!

Hnojivá pre akvárium

V akváriu s Chimérou sa použilo všetko, čo Poseidon dal =) a Tetra a Aqua Balance a Aquaer a JBL ... V tejto veci sa musí akvarista, najmä začiatočník, naučiť porozumieť sortimentu, porozumieť tomu, čo je MICRO, čo je MACRO, poznať proporcie, pochopiť, prečo je to vôbec potrebné a či je to potrebné?

Upozorním čitateľa na „pomocné“ prípravky pre rastliny a akvárium ako celok. V počiatočnej fáze vypustenia naozaj pomohol tetra ToruMin - Skvelá vec pre „starnutie“ akvarijnej vody, ľahké, prirodzené zníženie kH a pH na požadované hodnoty. V tomto ohľade možno použiť čaj. Ale v tom nie sú žiadne humínové kyseliny, ktoré sú prospešné pre ryby aj rastliny. Okrem toho, ak sa obrátime na podstatu Tetra ToruMina - jedná sa o rašelinový extrakt. Na základe zloženia kapota obsahuje slušné množstvo makro a mikroprvkov, ktoré sa môžu radovať, pretože rozptýlené bylinné hnojivo „praskne“ hnojivami „litre“..

Bolo to užitočné tetra vitálny, obsahuje jód a vitamín B, čo je užitočné pre všetky vodné organizmy, najmä krevety, z ktorých v mojom akváriu je celý pluk.

Nakoniec, dve slová tetra PlantaStart - rastlinné hormóny na rozptýlenie byliniek. Ak sa pozriete na môj denník, vidíte, že som bol veľmi dlho neaktívny a uvedomil som si to až v marci. Bylinkové bolo potrebné rozptýliť, pretože sa vytvorili ideálne podmienky a aplikovali sa hormóny. A použil som PlantaStart a liečivo inej značky, ale na rozdiel od druhej je PlantaStart tabletovaný, dá sa rozdeliť na časti a preniesť pod korene, do zeme, t.j. v mieste určenia. Ďalší liek bol v kapsulách, stačí ho rozptýliť vo vode. Bolo by to v poriadku, ale suspenzia zŕn stála niekoľko dní na hladine vody a okrem toho pri tejto metóde aplikácie samozrejme nielen rastliny, ale riasy radi používali hormóny..

CO2 sa dodáva z fliaš ISTA - dobrý balík rozpočtu.

Dovoľte mi dokončiť technickú časť. Všetky ostatné praktické otázky sú podrobne opísané na fóre..

Chimérické problémy a riešenia

Na konci materiálu by som rád vyvodil závery z práce. Zamerať sa na problémy, ktoré vznikli „v priebehu hry“, a na možnosti ich riešenia.

Bylinkové osvetlenie. Možno najdôležitejšie je nastaviť správne osvetlenie. Mal by sa meniť s dozrievaním akvária - z menších na väčšie. Opakujem, zmiešaný systém osvetlenia a predpoklad Amana, že vrchol intenzívneho osvetlenia by mal byť tri hodiny, zvyšok času by mal byť vynikajúci, vynikajúce osvetlenie sa ukázalo byť vynikajúce.

V "Chimera`s Lair" som sa neustále ponáhľal so svetlom a často som taký výsledok dostal na okuliare..

Aquascaping: cez hviezdy až po astrál

Skutočne sa chyba opakovala od minulá práca, keď „vyhorel“ akvárium, myslel si, že čím viac, tým lepšie. Nie je to však tak..

Neusilujte sa o nadmerné vystavenie, verte mi, že ak vaše rastliny aktívne bublinkujú tri až štyri hodiny denne a po zvyšok času ~ 3-6 hodín dôjde k miernemu osvetleniu, bude to lepšie, výsledok nebude nadchádzajúci a dostanete dobrý zvyk rastlín.

Silikónová aplikácia v akváriu. Myslím si, že veľa ľudí pozná skutočnosť, že používajú silikónové tmely a super lepidlo vybudovať akváriovú kompozíciu. Chcel by som neutralizovať obavy začínajúcich vodákov, pokiaľ ide o poškodenie a toxicitu týchto materiálov. Okamžité lepidlo sa dá použiť na prilepenie malých dekorácií a na opravu machu, dokonca aj „mokrého“ pod vodou v existujúcom akváriu..

Pokiaľ ide o silikónový tmel, často počúvam názor, že musíte použiť špeciálny silikónový tmel určitej spoločnosti. Osobne idem do železiarstva a požiadam o akýkoľvek priehľadný silikón v trubici. Počas piatich rokov praxe, aj keď sa používalo „mokré“, neboli žiadne problémy.

Je potrebné poznamenať, že stužený silikón drží veľmi dobre aj tie najťažšie kamene a navyše vytvára odpruženie, to znamená, že ak náhodou vytiahnete kameň rukou, napríklad pri čistení akvária, nič zlého sa nestane, kameň sa amortizuje a vráti sa na svoje miesto.

Vzhľadom na vyššie uvedené sa domnievam, že je nevhodné opravovať kamene, povedzme epoxy, a ešte viac sa riadiť odporúčaniami pre používanie krehkého „horúceho lepidla“..

Beriem na vedomie, že je stále veľmi dôležité používať silikón „suchý“ a nechať ho schnúť asi jeden deň. Použitie silikónu vo vode je extrémne a problematické opatrenie, nemá čas pochopiť základňu. Ak stále potrebujete „mokré doplnenie“, je lepšie akvarijnú vodu znížiť na požadovanú úroveň, miesto lepenia rýchlo vysušiť fénom, vykonať lepenie, silikón dať najmenej pol hodiny, aby ste ho uchopili. A potom môžete vodu doplniť.

Aquascaping: cez hviezdy až po astrál

Napriek tomu je v domácnosti aj v akváriu veľmi vhodné použiť silikónovú pištoľ.

Planaria v bylinkách, krevety. Tentokrát som sa stretol s problémom vzhľadu planarians v akváriu. Na samom začiatku sa to odrazilo v skutočnosti, že kolónia kreviet výrazne poklesla. Potom sa zistilo, že žiadne slimáky neprežili viac ako dva dni po výsadbe. Jedného dňa som potom videl dôvod na prednej stene akvária - planárium „jazdcov apokalypsy“..

Aquascaping: cez hviezdy až po astrál

Planárni ľudia sa živia potravou pre ryby, malými bezstavovcami, krevietami, slimákmi, rybími vajíčkami a sú tiež schopní napadnúť malé ryby, zakryť svoje žiabre tela, čo spôsobuje zadusenie. Planaria dokáže dlho bez jedla, čo ich robí nezraniteľnými.
Vďaka vysokej miere reprodukcie môžu akvárium za priaznivých podmienok jednoducho naplniť akváriom sami. Planaria množia kladením vajíčok pod kamene, ozdoby do zeme. Tieto červy sa navyše môžu množiť delením. Predpokladá sa, že na úspešné obnovenie tela potrebuje tento červ iba jednu časť z tela. Toto sú príšery!

Problém v skutočnosti nie je taký hrozný. Na fórach si môžete prečítať, že liek Know-Planarium a veterinárna lekáreň Febtal veľmi dobre pomáhajú. Obzvlášť som nechcel hľadať tieto lieky v mojom meste, tak som išiel dole do lekárne pod domom a vzal som 400 mg Nemazole tablety. Tabletu rozdelil na štvrtiny, rozdrvil na prášok a pridal: štvrtina ráno, štvrtina noc, štvrtina ráno, štvrtina noc. Výsledkom je, že všetci sú nažive a dobre, a „jazdci apokalypsy“ odišli neznámym smerom..

Aquascaping: cez hviezdy až po astrál

Celkovo nebudem hovoriť sto percent, ale v skutočnosti, ak sa v akváriu objavia planáriá, akékoľvek antihelmintické činidlo má vysoko účinný účinok bez poškodenia kreviet. Aplikujte liečivo po častiach a pozorujte hydrobióny počas dvoch troch dní.

Výber rastlín pre bylinkáře. Pri plánovaní akvaparku vyberte najprv „kompatibilné“ rastliny. V tomto aquascape boli použité nasledujúce rastliny: Staurogyne repens, Staurogyne sp. hnedá, Staurogyne Low Grow, Marsilea quadrifolia, Pogostemon helferi, Lilaeopsis brasiliensis, Echinodorus tenellus, Eleocharis parvula, Eleocharis sp. "Xingu", Eriocaulon sp. Cinereum, Hygrophila pinnatifida, Hygrophila Araguaia, Polygonum sp. Sao Paulo, Fissidens fontanus, Taxiphyllum sp. Plameň, vianočný mach, plačiaci mach.

Čo znamená „kompatibilný“? Po prvé, mali by zapadať do vášho konceptu a po druhé, mali by byť svojou povahou podobné obsahu. Ten umožňuje všetkým rastlinám rásť rovnomerne v rovnakom čase..

Mali by ste vziať do úvahy aj vlastnosti konkrétnej rastliny. Napríklad v „Chimera`s Lair“ je hlavná mýtina vyrobená zo staurogínov - činiacich pokánie, hnedú a sivú.

Aquascaping: cez hviezdy až po astrál

Dôležitou črtou týchto rastlín je výživa prostredníctvom koreňového systému a pomalý rast. Výsledkom je, že staurogín sa po výsadbe zle zakorenil, najmä ak ho zasadíte do procesov bez koreňov. Po výsadbe rastliny vädnú, listy sú často zakryté dierami a rozpustia sa, a pri intenzívnom osvetlení sú tiež pokryté zeleným povlakom. Stáva sa to, až kým rastlina nespustí dobrý koreňový systém, a až potom sa začne dobre rozvíjať a kríky.

V mojom prípade som ho po vysadení staurogínu zatienil (prilepené kúsky čierneho izolátu na bodové svetlo, na trávnik som mal mierne rozptýlené svetlo). A pod koreňmi pevne ležali tablety Ermolaev a štvrte Tetra PlantStatr. Po prispôsobení rastlín bol izolát odstránený.

V tejto súvislosti mi dovoľte dokončiť svoj príbeh, ale rád budem pokračovať v konverzácii na fóre. Prajem vám a sebe šťastný a nezabudnuteľný zážitok z akvária!

Autor Oleg Matsevich

Dúfame, že naše video materiály budú užitočné a povzbudíme vás, aby ste boli kreatívni.!

Páčilo sa vám to? Prihláste sa na odber Kanál YouTube FanFish!

Nechýba nič: 104:

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Aquascaping: cez hviezdy až po astrál