slv.AquaFans.ru

Opätovné spustenie akvária: rýchle a nemilosrdné!

Opätovné spustenie akvária: rýchle a nemilosrdné!

Rýchly reštart akvárium!
Každý akvarista skôr alebo neskôr z akéhokoľvek dôvodu čelí potrebe reštartovať akvárium. Chcel by som sa s vami podeliť o svoje skúsenosti s reštartovaním akvária, z ktorého som zanechal nezmazateľné dojmy. Nikdy som nemal také rýchle a bleskové usporiadanie rybníka, musel som za pár okamihov prerobiť tisíc prípadov, ako Popelka ponáhľajúca sa na loptu.
doterajšie
Podnik, v ktorom som pracoval, má vo svojej infraštruktúre reštauráciu. Asi pred 5 rokmi, jeden z najväčších obchodov s domácimi zvieratami v mojom meste, nainštaloval akvárium v ​​bare a zaviazal sa ho pravidelne udržiavať. Bohužiaľ, ako sa zvyčajne stáva, zamestnanci predajne domácich miláčikov prišli niekoľkokrát, vyčistili akvárium a to je všetko! Akvárium úplne „spadlo“ na plecia barových robotníkov, ktorí ho aspoň zvyšok času sledovali. V zime bola z dôvodu výrobných potrieb bar zatvorený na tri mesiace. Na jar, začiatkom sezóny, sa bar otvoril.

A potom, raz, okolo baru, som si všimol akvárium, ktoré už vyzeralo ako bažina! Taký špinavý rybník, aký som nikdy nevidel. Všetko, všetko, všetko ... v tom bolo zelené, dokonca aj zem bola pokrytá zeleným kobercom. Rozpadajúce sa krmivo pre ryby plávalo blízko dna - vyzeralo to ako šikmo v ošípanej. Filtre nefungovali, vetranie zodpovedajúcim spôsobom. Ryby - dva radiče, päť eelou, jeden skalár a dva acistusy v zrýchlenom tempe tliesli ústami na hladine vody a snažili sa trochu nadýchnuť čerstvého vzduchu. Ryby boli zakrpatené a choré, jeden vlk úplne opuchol z brušnej infekcie. Stručne povedané - palundra!


fotografia akvária v bare (prepáčte nasnímané mobilným telefónom, hrôza sa neprenáša)

Po zvážení kladov a záporov som šiel k režisérovi a usporiadal ukážku:

"Za živosť a trest Pána za zničené duše akvária." Na konci prejavu som začal trvať na tom, aby som dostal akvárium, že som z tejto situácie najlepším spôsobom, čo bude jeho odpustením. Vedenie schválilo návrh, ale uviedlo: „Musíme si myslieť, že akvárium priťahuje návštevníkov.“ Keďže s vedením nemôžete hádať, opustil som kanceláriu, ale určite som sa rozhodol túto otázku dokončiť.

Dva dni som chodil v kruhoch okolo akvária a kancelárie môjho manažmentu a čakal na správny okamih. A tak v piatok prišiel obed. Vitajte na export akvárium bolo prijaté! A potom všetko šlo, išlo…


DOPRAVA AQUARIUM
Nebolo možné odložiť a odložiť prepravu akvária! Ryby už boli na svojich posledných nohách.
Vytiahol som spodky na môj trikot a predstieral, že som superman, začal som sa ponáhľať pozdĺž pobrežia, kde stojí bar. Organizuje vodič, barman, umývačka riadu a čašníci. Na jachte vzal dlhú hadicu, v kuchyni nádobu na presádzanie rýb. Všetko sa vrie! Voda vytekajúca z akvária, vybavenie a výzdoba boli zabalené ... a ryby už sedeli v kontajneri a zdesene sledovali, ako sa všetci pobehovali okolo!

Všetky tieto akcie sprevádzala inštruktážna rada umývačky riadu o tom, ako sa starať o ryby: „Dáte im hlavnú čerstvú vodu“, „Dáte im hlavné žiarovky, nie sú rozmarné pre vodu ... nelejú vodku a víno tam ... ". Vlasy stáli na konci týchto nevýslovných zverstiev!

Keď sa voda zlúčila a všetka páchnuca pôda bola zhromaždená, tri námornícke nakladače zavrčali akvárium do auta, pretože to bol priestranný tranzit Ford. Akvárium bolo položené na hromadu a pokládka bola položená zo všetkých strán (poťahy na stoličky, celofán, ďalšie veci, ktoré sa dostali do ruky).

Auto naštartovalo a my sme odišli ... pomaly, asi 30-40 km / h. aby ste sa vyhýbali akváriu.

Po príchode domov, pri vchode, bola už vopred organizovaná skupina rýchlej reakcie - priatelia, ktorí pomohli založiť akvárium a všetky akváriové prístavy na „jedenástom“ poschodí..

Hodiny zasiahli 19.00, bohužiaľ, všetky obchody s domácimi zvieratami boli zatvorené a doma nebola žiadna hydrochémia. Preto sa do rýb zaviedol kyslík, do vody sa kvapkala trochu metylénovej modrej a Tetra kontralka a boli prijaté prípravné opatrenia na inštaláciu akvária na zajtra.

karanténne cichlidy
ryby v karanténe
karanténa rýb
karanténne cichlidy
špinavé akvárium
zelené akvárium

Reštartovanie zeleného akvária


Nasledujúci deň, o ôsmej ráno, som si vzal na nohavičky čerstvé Superman a tak som odletel kúpiť akvarijnú chémiu potrebnú na spustenie akvária.!

To bolo získané: Tetra AquaSafe, Tetra Vital, Teta NitratMinus Perls, Tetra NitatMinus (tekutý), Bactozym. Po ceste sa v lekárni kupoval peroxid vodíka a balenie jedlej sódy na trhu.

Teta NitratMinus PerlsAkvaSeyfTetra životne dôležitáTetraNitratMinusBactozym

Po príchode domov sa začalo úplné čistenie a dezinfekcia akvária. Keďže akvárium nevstúpilo do kúpeľne, musel som ho umyť na chodbe, pretože som si vzal hadicu z domu jachty.

ako umývať akváriumako umývať akvárium
panoramatické trojuholníkové akvárium
akvarijná formazelené akvárium

Akvárium sa dvakrát trie sódou a umyje sa. Potom sa dvakrát premyje peroxidom vodíka. Sušené fénom, prilepené na slabých miestach silikónom.

Medzitým boli ryby úplne choré, najmä posunovače, ktoré boli úplne opuchnuté a telo začalo byť pokryté hubou alebo bakteriálnou infekciou..

sumec nafúknutý

Bolo rozhodnuté o úplnom ošetrení v vedrách. Našťastie boli chorí vlkolaci vysadení oddelene od cichlíd a tí sa cítili lepšie. Napriek tomu sa do oboch naliala dobrá dávka. Metylénový, zmluvný a ciproletový roztok.

Niekde po obede sa moje ruky dostali na inštaláciu podstavca a akvária. Všetko bolo merané úrovňou. Okrem toho sa stelivo odrezalo od zvyškov laminátového substrátu.

podpora akvária
vyrovnávanie akvária

Potom, naliehavo začal umývať strašne zelenú pôdu. Manuálne, dvadsaťkrát rozstrapkané a umyte ho domestom. Prvých päť sliviek vody zo zeme bolo ficky čiernych, drobet ..! Potom hnedí ... čo! Potom zelení! Do dvadsiateho storočia sa voda konečne zmenila na svetlo, ale ja som sa zmenil na zelenú, pretože ruky a chrbty sa necítili.

zásyp do akvária

Po divokej únave začali príjemné minúty očakávania bezprostredného spustenia akvária. Pôda sa naliala na dno akvária, použili sa pelety Tetra NitratMinus Perls, ktoré boli rozptýlené a rovnomerne premiešané s pôdou. Na dne sa tiež rozptýlila kapsula z Bactozem-a. Potom sa umiestnil nadaný a nedávno umytý dekor (dva kôry a škrupiny), z košov sa odstránili niektoré zámky a amfory a nainštalovali sa))) Vysadilo sa niekoľko kríkov wallisnerie a kryptokorónu. Ukázalo sa, že dizajn))) Ale čo môžete urobiť, cichlidy sa tiež musia niekde ukryť ako prvé.

naplavené drevo v akváriupodzemok v akváriu

Medzitým začali plávať ryby. Pridalo sa 50 litrov. voda zo starého akvária vytlačená z filtra. A začalo sa napĺňanie akvária vodou. Hadica bola pripojená k vodovodnému kohútiku a druhý koniec bol vložený do akvária. Odčítané údaje z vodomeru. Spustí sa voda!

ako naplniť vodu do akvária

Keď som si vzal akvárium, „odborníci“ povedali, že to bolo akvárium s objemom 200 l. Nehovoril som s nimi, hoci očami bolo zrejmé, že to tak nie je. A TERAZ !!! Keď voda vyliala do akvária až po okraj, vodomer ukazoval - 400 litrov !!! Celý kúpeľ!

Len čo voda naplnila mega akvárium, pridali sa k nej Tetra AquaSafe a Tetra Vital (kondicionér: vitamíny, jód, atď.) A Tetra NitratMinus (tekutina). Baktozmová kapsula bola umiestnená do inštalovaného filtra v keramickom oddelení. Výhodou bolo všetko s rezervou, stačilo na 400 litrov.

Teraz, trochu smútku. Changeling nežil šťastnú a svetlú budúcnosť. Boli opuchnuté, prehrabané v bielej farbe a bohužiaľ zomreli. Z obavy z cichlidu a skaláru „vianočného stromu“ som sa rozhodol ich preniesť do novo spusteného akvária. Viem, že nemôžete! Bál sa ... ale čakal tri hodiny (aby chémia a aspoň nejako stlačili vodu) a transplantovali cichlid. Prešla noc - všetci prežili! Druhý deň - všetko živé, žiadne príznaky choroby! URA!

nové akvárium
naplavené drevo v akváriu
hrad v akváriu

Aby som to zhrnul.

Ak chcete akvárium rýchlo reštartovať, budete potrebovať:

HOSE

QUARANTINE AQUARIUM (TARA)

PEROXID SODA A HYDROGÉNOV

TETRA NITRATE MINUS PERLS (GRANULES)

MINUS NITRATE TETRA (KVAPALNÝ)

DVA KAPSULY BACTASIMU (JEDEN BOTTOM, INÉ VO FILTRE)

TETRA AQUA SAFE

TETRA BEZPEČNÝ ŠTART ALEBO VÝPIS Z FILTRA

TETRA VITAL, DESIRE

na liečenie primárnych liekov z invázie, baktérií a húb

METYLÉNOVÝ MODRÝ

TETRA KONTRALK

tsiprolet

Pred reštartovaním by ste si mali dôkladne premyslieť všetko, ako aj usporiadať známych a priateľov ich podpora pro100 nie je zameniteľná.

Vyjadrujem svoju hlbokú vďaku mojej manželke a mojej mačke, ktorá mi pomohla so všetkým, čo mohli, pri núdzovom reštarte akvária..
... Uplynulo 5 rokov.

A príbeh tohto akvária pokračoval - novoročná radosť detí! Teraz bude akvárium žiť v rodine mladej matky s tromi deťmi.

Dedko Frost tiež nariadil FanFishke, aby prevzal záštitu a pomohol mladým akvaristom ... stále !!! Prvé akvárium 350l. !!! Cichlidy z Malawi !!! Toto nie sú guppies!!!

Podiel na sociálnych sieťach:

Podobný
» » Opätovné spustenie akvária: rýchle a nemilosrdné!